dopisek "opłacony w całości" musi być w SA? - Forum Prawne

 

dopisek "opłacony w całości" musi być w SA?

Mam pytanko - gdy spółka zmienia się z z o.o. na S.A. czy w papierach firmowych, stopce, itd musi byc wszędzie dopisek kapitał zakładowy ... pln opłacony w całości? Czy jest to gdziś uregulowane? Będę ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych


Odpowiedz
 
22-12-2007, 12:18  
maarzenka
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie dopisek "opłacony w całości" musi być w SA?

Mam pytanko - gdy spółka zmienia się z z o.o. na S.A. czy w papierach firmowych, stopce, itd musi byc wszędzie dopisek kapitał zakładowy ... pln opłacony w całości?

Czy jest to gdziś uregulowane?

Będę bardzo wdzięczna za informację.
maarzenka jest off-line  
22-12-2007, 14:32  
Nauzicaa
Przyjaciel forum
 
Nauzicaa na Forum Prawnym
 
Posty: 4.316
Domyślnie

W kodeksie spółek handlowych:

[cytat:lwes5az0] Art. 374. §1. (93) Pisma i zamówienia handlowe składane przez spółkę w formie papierowej i elektronicznej, a także informacje na stronach internetowych spółki powinny zawierać:
1) firmę spółki, jej siedzibę i adres,
2) oznaczenie sądu rejestrowego, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki oraz numer pod którym spółka jest wpisana do rejestru,
3) numer identyfikacji podatkowej (NIP),
4) wysokość kapitału zakładowego i kapitału wpłaconego.[/cytat:lwes5az0]
Nauzicaa jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ "powinno" = "byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? (odpowiedzi: 3) Pytanie: Co w języku prawnym dokładnie znaczy wyraz "powinno"? "Byłoby dobrze, gdyby" czy "bezwzględnie musi"? Dotyczy: Rozporządzenia ministra...
§ Zapłacony rachunek za internet a "informacja o braku wpłaty" (odpowiedzi: 3) Witam, Jestem abonentem jednej z bydgoskich firm świadczących usługi dostępu do internetu i telewizji. Zawsze regularnie płacę rachunki i nigdy nie...
§ W opisie aukcji cena "netto+VAT", a w regulaminie allegro musi być brutto. Jak jest? (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie. W ostatnich dniach zakupiłem nową ładowarkę teleskopową za prawie 100 tysięcy złotych. Oglądałem wcześniej wiele takich ładowarek...
§ czy mała SKA musi opisywać w statucie "organizację walnego zgromadzenia"? (odpowiedzi: 3) art. 130 pkt 8 ksh: Statut spółki komandytowo-akcyjnej powinien zawierać: (...) 8 ) organizację walnego zgromadzenia i rady nadzorczej, jeżeli ustawa...
§ Czy straż miejska musi włączać "koguty" jadąc ścieżką w parku? (odpowiedzi: 8) Witam, Chciałbym się dowiedzieć, czy Straż Miejska lub Policja muszą włączać "koguta" wjeżdżając na ścieżkę w parku? Nie ma tam żadnej drogi dla...
§ Czy pracodawca MUSI zapłacić za "gotowość do pracy"? (odpowiedzi: 3) Jestem zatrudniony na pełen etat na umowę o pracę. Moja praca polega na sprzedaży towarów na organizowanych przez zatrudniającą mnie firmę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:31.