Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności - Forum Prawne

 

Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności

Witam, tworzę nową spółkę z.o.o która będzie zajmować się świadczeniem usług z zakresu IT, chodzi tu głównie o pisanie aplikacji internetowych. Będę zatrudniał 2 pracowników, studentów na umowę-zlecenie na początek. Muszę znaleść lokal dla spółki ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych


Odpowiedz
 
17-02-2009, 08:57  
kajaman
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności

Witam,

tworzę nową spółkę z.o.o która będzie zajmować się świadczeniem usług z zakresu IT, chodzi tu głównie o pisanie aplikacji internetowych.

Będę zatrudniał 2 pracowników, studentów na umowę-zlecenie na początek.

Muszę znaleść lokal dla spółki - chciałbym żeby to było *mieszkanie* a nie typowe biuro (tak działa np. nasza-klasa.pl).

1. Czy siedzibą spółki z.o.o może być lokal wynajmowany?
2. Kiedy muszę wynająć lokal - przed podpisaniem umowy spółki jest to chyba niemożliwe bo nie ma spółki - później - potrzebuję adresu do umowy?
3. Czy muszę uzuskiwać jakieś dodatkowe zgody na prowadzenie działalności gospodarczek w lokalu mieszkalnym, np. zgodę spółdzielni, mieszkańców itd. - i kiedy muszę to załatwić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam,
Hubert Łępicki
kajaman jest off-line  
17-02-2009, 12:27  
Nauzicaa
Przyjaciel forum
 
Nauzicaa na Forum Prawnym
 
Posty: 4.316
Domyślnie RE: Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności

1. Tak.
2. Do umowy spółki nie potrzebujesz adresu - podajesz siedzibę, czyli miejscowość. Po podpisaniu umowy spółki zawierasz umowę najmu, bo potrzebujesz adresu do dalszych czynności rejestracyjnych.
3. Nie wiem
Nauzicaa jest off-line  
18-02-2009, 09:32  
rumak
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności

o ile wiem (ale nie jestem prawnikiem) to spółce potrzebny jest ADRES dla korespondencji i nie jest potrzebne hmm zezwolenie spółdzielni na otrzymywanie korespondencji do spółki na adres domowy . W istocie ten adres to jest miejsce do kontaktów z zarządem.
Wiem na pewno, że może funkcjonować spółka, która jako adres (ten urzędowy/korespondencyjny) podaje adres domowy prezesa, tyle że to nie jest mieszkanie wynajmowane (ale to chyba nie ma wielkiego znaczenia).
rumak jest off-line  
18-02-2009, 13:36  
kisek
Użytkownik
 
Posty: 181
Domyślnie RE: Nowa spółka z.o.o - siedziba i miejsce prowadzenia działalności

Posiadanie adresu do korespondencji jest wystarczające do rejestracji Spółki w KRS, ale pojawi się problem przy zgłoszeniu działalności do US. Tu wymagane jest udokumentowane prawo do lokalu.
kisek jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Miejsce prowadzenia działalności - które główne, a które pozostałe (odpowiedzi: 4) Witam serdecznie, 1. Mieszkam w miejscowości X W miejscowości X świadczę usługi fizjoterapeutyczne 1 dzień/tydzień W miejscowości Y świadczę...
§ Nowa DG a miejsce jej działalności (odpowiedzi: 1) Witam.Czy firmę mogę zarejestrować w miejscu,gdzie nie będę zameldowany,ale będę miał zwykłą umowę najmu?
§ Miejsce prowadzenia działalności gospodarczej a ewentualne kontrole ... (odpowiedzi: 6) Witam, Prosił bym o pomoc w rozwiązaniu następującego zagadnienia: Zarejestrowałem niedawno działalność gospodarczą wskazując w miejscu...
§ Dodatkowe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej a podatek od towrów i usług (odpowiedzi: 3) Witam, mam firmę zarejestrowaną w Warszawie na adres mojego zameldowania. Obecnie tam nie przebywam i mieszkam w innym mieście (nie jestem tu...
§ Miejsce prowadzenia działalności gospodarczej + ciut mieszkania (odpowiedzi: 1) Witam, lada dzień wynajmę dość luksusowe, nowoczesne mieszkanie, w którym głównie będę prowadził swoją firmę. Moja firma to głównie siedzenie...
§ Miejsce prowadzenia działalności gospodarczej (odpowiedzi: 6) Witam, Planuję założyć działalność gospodarczą. Wystąpił taki problem z miejscem zamieszkania. Mianowicie we wniosku EDG-1 jest: -- Adres...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.