Zmiana siedziby Sp. z o.o. - Forum Prawne

 

Zmiana siedziby Sp. z o.o.

Witam. Proszę o pomoc jakich formalności muszę dopełnić przy zmianie siedziby Sp. z o.o. (Akt notarialny, uchwała, KRS, ogłoszenie zmiany MSiG ...?) Jakie są koszty tych operacji? Dodam jeszcze że zmiana siedziby wiąże się ze ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych


Odpowiedz
 
28-10-2013, 14:04  
grynio77
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie Zmiana siedziby Sp. z o.o.

Witam.
Proszę o pomoc jakich formalności muszę dopełnić przy zmianie siedziby Sp. z o.o. (Akt notarialny, uchwała, KRS, ogłoszenie zmiany MSiG ...?) Jakie są koszty tych operacji?
Dodam jeszcze że zmiana siedziby wiąże się ze zmianą miejscowości nowej siedziby.
Dodatkowo spółka ta jest komplementariuszem spółki komandytowej.
Czy w związku z tym Sp. K. musi również dopełnić jakichś formalności?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
grynio77 jest off-line  
01-11-2013, 23:28  
Loti
Początkujący
 
Posty: 20
Domyślnie RE: Zmiana siedziby Sp. z o.o.

Witam,
aby dokonać skutecznie zmiany siedziby spółki zoo zgodnie z art. 255 ksh należy podjąć uchwałę w tym przedmiocie. Uchwała musi być podjęta przez wspólników spółki zoo i powinna być umieszczona w protokole sporządzonym przez notariusza. Czyli notariusz sporządza w formie aktu notarialnego protokół ze zgromadzenia wspólników w którym zamieszcza uchwałę o zmianie siedziby spółki. Dodatkowo sporządzić należy w formie aktu notarialnego tekst jednolity umowy spółki - czyli uwzględniający powstałe zmiany.
Następnie zmianę należy zgłosić do KRS, zgłoszenia dokonuje się na urzędowym formularzu, do formularza tego dołącza się odpis uchwały, tekst jednolity umowy spółki, jak i zgłoszenie aktualizacyjne do GUS -U, US i ZUS -u wszystkie na urzędowych formularzach. Ponadto zmianę należy opłacić i tak 250 zł kosztuje zmiana wpisu do KRS i 250 zł ogłoszenie o zmianie do MSiG.
Jeżeli spółka zoo ma inną siedzibę niż spółka komandytowa to sam fakt zmiany siedziby spółki zoo nie pociąga za sobą konieczności żadnych zmian w spółce komandytowej (art. 38 pkt 6 ustawy o KRS)
i jeszcze dodam że zmiana siedziby występuje wówczas gdy pociąga za sobą zmianę miejscowości, gdy miejscowość pozostaje taka sama to mamy tylko zmianę adresu.
pozdrawiam
Loti jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zmiana siedziby pracy (odpowiedzi: 3) Witam, Moja firma zmienia siedzibę. W swojej umowie o pracę mam zapis: Miejsce wykonywania pracy: Oddział Spółki Katowice Rozumiem, że w...
§ Zmiana siedziby biura... (odpowiedzi: 1) Witam, Czy pracodawca ma obowiązek poinformować pracownika o zmianie miejsca pracy wcześniej np. mc czy moze to zrobić z dnia na dzień....
§ Zmiana siedziby spółki z o.o. (odpowiedzi: 4) Witam, Planuję zmienić siedzibę spółki. Siedziba spółki aktualnie znajduje się na tej samej ulicy na której znajduje się planowana siedziba...
§ Zmiana siedziby firmy (odpowiedzi: 1) Witam Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą (usługi elektryczne, budowlane i sprzedaż), muszę opuścić lokal w którym mam główną siedzibę...
§ Zmiana siedziby spóki (odpowiedzi: 1) Witam, ze względu na zmianę siedziby spółki (z o.o. i komandytowej) do innej miejscowości wymagane jest to aktem notarialnym. Czy konieczne jest...
§ zmiana siedziby spółki z o.o. (odpowiedzi: 4) Czy zmiana siedziby spółki z o.o. musi być w formie zmiany umowy spółki u notariusza czy wystarczy tylko w formie zmainy wpisu w KRSie....?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:17.