egzekucja przeciwko zarządowi spółki z o.o.- ile mam czasu?
Posiadam nakaz zapłaty z klauzulą wykonalności przeciwko spółce z o.o, nie podjąłem jeszcze żadnych działań komorniczych. Spółka nie ogłosiła upadłości ani nie jest w likwidacji, oficjalnie cały czas działa ale w rzeczywistości istnieje tylko w rejestrach. Z tego co ustaliłem jest ona prawdopodobnie niewypłacalna a prezes zarządu przebywa obecnie zagranicą. Uważam że w chwili obecnej nie ma realnej szansy na odzyskanie długu a szkoda mi pieniędzy na koszty komornicze.
Chciałem spytać ile mam czasu na pociągnięcie do odpowiedzialności zarządu? Czy to prawda że mam na to 3 lata od uzyskania oświadczenia o całkowitej niewypłacalności spółki? Prezes ma rodzinę w Polsce, podejrzewam więc że za kilka lat może tu wrócić i wtedy bym mu o sobie przypomniał.
Czy jest możliwość abym wniosek do komornika o egzekucję z majątku spółki złożył za 7/8 lat i po uzyskaniu pisma o jej bezskuteczności spróbował odzyskać pieniądze od prezesa?
|