Jaką spółkę polecacie dla nowej działalności? - Forum Prawne

 

Jaką spółkę polecacie dla nowej działalności?

Po pierwsze, chcę działać jednoosobowo i samodzielnie (dopuszczam opcję że będą istnieć dwa podmioty które utworzą spółkę ale obydwa podmioty chcę kontrolować jednoosobowo) Po drugie, chcę legalnie nie płacić ZUS (i nie narażać się na ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych


Odpowiedz
 
31-03-2017, 14:31  
jeszcze niezadłużony
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Jaką spółkę polecacie dla nowej działalności?

Po pierwsze, chcę działać jednoosobowo i samodzielnie (dopuszczam opcję że będą istnieć dwa podmioty które utworzą spółkę ale obydwa podmioty chcę kontrolować jednoosobowo)

Po drugie, chcę legalnie nie płacić ZUS (i nie narażać się na spory z ZUS-em który będzie oszukańczo wpierał mi że dokonuję czynności pozornych albo będzie w inny sposób próbował wyłudzić ode mnie pieniądze)

Po trzecie, chcę uniknąć podwójnego opodatkowania (słyszałem że dla spółek zoo najpierw nalicza się CIT, a z tych resztek co zostaną nalicza się PIT, czyli np. od 100.000zł zysku płaci się 19.000zł CIT+15.390zł PIT czyli w sumie 34.390zł podatku – uważam że to stanowczo za dużo i nie chcę ładować się w takie haracze)

Po czwarte, chcę chronić prywatny majątek (jeśli działalność się nie uda, to chcę aby długi nie obciążały mojego majątku osobistego)

Po piąte, nie chcę zbyt wiele wydawać na księgową, prawników, itd. (słyszałem że pełna księgowość jest droższa od książkowej czy ryczałtowej, ale kompletnie nie rozumiem co te pojęcia oznaczają - dla mnie liczy się cena usługi i wysokość płaconego podatku).

Po szóste, chcę skupić się na faktycznej działalności (zamiast grzęznąć w papierach i formalizmach) i robić to jednoosobowo.

Po siódme, chcę aby wybrane rozwiązanie nie budziło jakiś wielkich wątpliwości u urzędników i aby nie prowokowało naszego nieżyczliwego państwa do nasyłania na mnie serii kontroli.

serdecznie pozdrawiam i proszę o wskazanie optymalnej spółki lub optymalnej innej formy prawnej dla działalności
jeszcze niezadłużony jest off-line  
31-03-2017, 14:50  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: Jaką spółkę polecacie dla nowej działalności?

Może jeszcze frytki do tego? Bo większość tej listy życzeń się wyklucza.
Ag_Maz jest off-line  
31-03-2017, 15:00  
Aktyw Komandytariusz
Zbanowany
 
Posty: 1.245
Domyślnie RE: Jaką spółkę polecacie dla nowej działalności?

odnośnie pkt 4 - żadna spółka Panu nie pomoże, jeśli od początku zaplanuje pan bankructwo z pokrzywdzeniem wierzycieli.

Natomiast jeśli ma Pan szczere zamiary i chce Pan prowadzić działalność gospodarczą uczciwie, ale (wskutek niekorzystnych obiektywnych okoliczności) działalność się Panu nie uda, to wówczas najlepsza byłaby pozycja "komandytariusza który faktycznie wniósł do spółki wkład równy lub wyższy niż suma komandytowa" albo pozycja beneficjenta fiducji.

Ponieważ wspomina Pan o niepłaceniu ZUS, doradzałbym pozycję beneficjenta fiducji, a najlepiej beneficjenta fiducji w powierniczej spółce komandytowej.
Aktyw Komandytariusz jest off-line  
01-04-2017, 00:34  
SolC
Użytkownik
 
Posty: 66
Domyślnie RE: Jaką spółkę polecacie dla nowej działalności?

O, widzę, że kolega "zadłużony szef firmy" się rozmnożył, ale zniknęły mu długi.. :)
SolC jest off-line  
01-04-2017, 18:29  
Seb72
Zbanowany
 
Posty: 4.444
Domyślnie RE: Jaką spółkę polecacie dla nowej działalności?

Cytat:
Napisał/a SolC Zobacz post
O, widzę, że kolega "zadłużony szef firmy" się rozmnożył, ale zniknęły mu długi..
tak z ciekawości zapytam: kolega wszędzie widzi spiski, cuda, trotyl w tupolewie i zmartwychwstałego Andrzeja Leppera, czy tylko założyciel wątku został zaszczycony teorią spiskową na swój temat?!

a tak poważnie, to wypowiadając się w temacie wątku, powiem że powiernictwo fiducjarne jest bardzo elastyczną formą umowy i można zaspokoić większość oczekiwań założyciela wątku, ale niestety nie wszystkie.

rację ma Aktyw Komandytariusz pisząc, że żadna spółka nie pomoże, jeśli ktoś realizuje zaplanowany z premedytacją plan sfingowania bankructwa i pokrzydzenia wierzycieli, jednakże jeśli długi powstaną niezależnie od dobrej woli przedsiębiorcy to najlepsza wydaje się spółka komandytowa.

nie wiem czy ucieszę czy zasmucę założyciela wątku, ale nikt nie podejmie się powiernictwa "gratis" ani "za 5zł" (ceny takich usług kształtuje rynek) jednakże można znaleźć oferty stosunkowo niedrogie (w porównaniu z doskonałością oferty i dostosowaniem jej do potrzeb klienta).
Seb72 jest off-line  
01-04-2017, 18:36  
SolC
Użytkownik
 
Posty: 66
Domyślnie RE: Jaką spółkę polecacie dla nowej działalności?

Cytat:
Napisał/a Seb72 Zobacz post
tak z ciekawości zapytam: kolega wszędzie widzi spiski, cuda, trotyl w tupolewie i zmartwychwstałego Andrzeja Leppera, czy tylko założyciel wątku został zaszczycony teorią spiskową na swój temat?
Tak z ciekawości zapytam, nauczyłeś się pisać te umowy powiernicze, o których tak chętnie piszesz, ale wiesz tyle, że potrzebujesz podręcznika? Co nie przeszkadza ci polecać innym rozwiązań, których ani do końca nie rozumiesz, ani nie potrafisz poprawnie skonstruować?
SolC jest off-line  
01-04-2017, 18:41  
Seb72
Zbanowany
 
Posty: 4.444
Domyślnie RE: Jaką spółkę polecacie dla nowej działalności?

Cytat:
Napisał/a SolC Zobacz post
Tak z ciekawości zapytam, nauczyłeś się pisać te umowy powiernicze
umiem sporządzać umowy powiernicze, ale jestem otwarty na możliwość poszerzania swojej wiedzy i uważam, że warto nadal doskonalić swojej umiejętności. Dodam także że wyżej cenię fachowe podręczniki od opinii mądralińskich dyskutantów na forum internetowym.
Seb72 jest off-line  
01-04-2017, 20:19  
SolC
Użytkownik
 
Posty: 66
Domyślnie RE: Jaką spółkę polecacie dla nowej działalności?

Uhm, jeśli tak samo jak dzielić majątek spółki cywilnej, to więcej samokrytyki radzę.
SolC jest off-line  
02-04-2017, 08:11  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.622
Domyślnie RE: Jaką spółkę polecacie dla nowej działalności?

Proszę zaprzestać "pyskówki", a wymianę poglądów przenieść na PW.
Janusz.C.M. jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ ZUS i VAT w nowej działalności gospodarczej (odpowiedzi: 1) Zaproponowano mi pracę na zasadzie samozatrudnienia-sp.ds. rekrutacji w branży IT. Założyłabym ją ale mam wątpliwości: 1. ZUS przez pierwsze dwa...
§ Jaką bazę pytań testowych do egzaminu wstępnego na aplikację polecacie? (odpowiedzi: 13) Wybieram się na aplikację adwokacką. Wiele osób poleca Arslege,czy to najlepszy wybór?Nie jest to baza darmowa,więc przed zakupem chcę się upewnić...
§ Opodatkowanie nowej Działalności (odpowiedzi: 4) Witam Na dniach zakładam nowa DG, będę zajmował się prowadzeniem oddziału salonu- czyli najprościej prowadzenie sklepu + zatrudnie na umowie 1...
§ jaką formę działalności wybrać? (odpowiedzi: 12) Witam, Jestem w nast. sytuacji: aktualnie na zasiłku po urlopie macierzyńskim. Mój mąż prowadzi JDG: działalnośc geologiczną. Po zakończeniu zasiłku...
§ Jaką założyć działalność i ile to kosztuje. (odpowiedzi: 3) Witam! Nie wiem czy w dobrym dziale pisze ale nie wiem gdzie moge się z tym udac. Szukam mozliwosci zalozenia dzialnosci gospodarczej w ktorej nie...
§ jaką formę działalności wybrać.. (odpowiedzi: 1) Witam! Chcialbym uzyskać opinię na temat tego w jaką działalność przekształcić troje współpracujących ze sobą osób , wykonujących działalność...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:36.