RE: Walne zgromadzenie wspólników sp. z o.o - pełnomocnik jednego ze wspólników - pyt
Witam,
ad. 1.
Jeżeli ustawa lub umowa spółki nie zawiera ograniczeń, wspólnicy mogą uczestniczyć w zgromadzeniu wspólników oraz wykonywać prawo głosu przez pełnomocników. Na zgromadzeniu wspólników można być reprezentowanym przez dowolną liczbę osób. W zależności od woli - wg. reprezentacji łącznej lub pojedynczej. Pełnomocnikiem nie może być Członek Zarządu oraz pracownik spółki. Pełnomocnictwo pod rygorem nieważności musi być sporządzone na piśmie i zostać dołączone do protokołu zgromadzenia.
Ad.2
Uczestnictwo pełnomocnika nie wyłącza możliwości Twojego uczestnictwa w zgromadzeniu przy czym nie masz prawa głosu, jeśli ustanowiłaś pełnomocnika do głosowania za siebie.
Ad.3
Najpóźniej w momencie sprawdzania listy obecności na zgromadzeniu.
Ad. 4.
Pełnomocnik przychodzi na zgromadzenie z oryginalnie podpisanym pełnomocnictwem, które przedkłada przewodniczącemu zgromadzenia przed dokonaniem jakiekolwiek czynności. Pełnomocnictwo jest udzielane formie pisemnej pod rygorem nieważności. W razie podważenia autentyczności podpisu, osoba która stawia taki zarzut jest zobowiązana zawiadomić organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa. Zaniechanie tego obowiązku jest przestępstwem. Pełnomocnictwo może być udzielone w formie aktu notarialnego lub z podpisami notarialnie poświadczonymi.
Ad. 5.
W zgromadzeniu mogą uczestniczyć udziałowcy (pełnomocnicy) Spółki oraz osoby zaproszone. Pozostałe osoby mogą w nim uczestniczyć o ile wszyscy wyrażą na to zgodę.
|