Długi - Forum Prawne

 

Długi

Witam. Mój znajomy na bardzo trudną sytuacje, może opisze całość. Jakieś kilka lat temu Szef mojego znajomego, który stracił poprzednią firmę otworzył nową spółkę z.o.o i namówił mojego znajomego żeby został prezesem on w spółce ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych


Odpowiedz
 
01-12-2018, 20:39  
Daniel84
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie Długi

Witam.

Mój znajomy na bardzo trudną sytuacje, może opisze całość.

Jakieś kilka lat temu Szef mojego znajomego, który stracił poprzednią firmę otworzył nową spółkę z.o.o i namówił mojego znajomego żeby został prezesem on w spółce nie pełnił żadnej roli prawnie. Mój znajomy zgodził się, i został prezesem, który pod względem prawnym odpowiadał za finanse i wszelkie jego obowiązki, ale w rzeczywistości był tylko zwyczajnym pracownikiem, który tylko i wyłącznie zajmował się sprzedażą ładunków, wystawianiem zleceń, i typowymi zadaniami, które wykonuje spedytor. Od wszelakich spraw finansowych był jego jak by Szef, czyli płacił przewoźnikom, płacił wynagrodzenie mojemu znajomemu itp itd.

Ten jak by Szef dopuścił firmę do sytuacji w której była już niewypłacalna, zwolnił mojego znajomego , również zwolnił go z roli prezesa i wówczas został sam chwilowo prezesem.

Teraz po kilku latach okazało się, że podczas, kiedy mój znajomy pełnił rolę niby prezesa tamten facet narobił firmie długów, również, nie odprowadzał podatków należnych urzędowi skarbowemu, co aktualnie urząd skarbowy chcę odzyskać wraz z odsetkami i zablokowano mu konto bankowe aby oddał pieniądze.

A niestety nigdy nie miał żadnego wpływu na to aby firma tak jak należy płaciła swoje zobowiązania.

Co można zrobić w zaistniałej sytuacji aby nie za swoje winy mój znajomy musiał nie wiem skąd brać pieniądze aby spłacać długi, na które nigdy nie miał wpływu ?

Bardzo proszę o pomoc.

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje.

Z Poważaniem
Daniel
Daniel84 jest off-line  
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.