Absolutorium dla Zarządu w sp. z o.o. - Forum Prawne

 

Absolutorium dla Zarządu w sp. z o.o.

Witam, mam pytanie dotyczące udzielania na Walnym Zgromadzeniu Wspólników absolutorium dla Zarządu (4 osobowy Zarząd i wspólnicy jako Członowie Zarządu). Wspólników jest 2. Jeden większościowy. Czy jeśli patrzeć na art. 244 ksh uprawnionym do głosowania ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych


Odpowiedz
 
10-05-2019, 09:10  
astalavista
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Absolutorium dla Zarządu w sp. z o.o.

Witam,
mam pytanie dotyczące udzielania na Walnym Zgromadzeniu Wspólników absolutorium dla Zarządu (4 osobowy Zarząd i wspólnicy jako Członowie Zarządu).
Wspólników jest 2. Jeden większościowy. Czy jeśli patrzeć na art. 244 ksh uprawnionym do głosowania nad absolutorium dla większościowego wspólnika jest jedynie wspólnik mniejszościowy to jego udziały będą traktowane jako 100% głosów oddanych? czy wygląda to zupełnie inaczej. Chodzi o zachowanie bezwzględnej większości głosów.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
astalavista jest off-line  
30-05-2019, 08:47  
Allerhand01
Użytkownik
 
Posty: 153
Domyślnie RE: Absolutorium dla Zarządu w sp. z o.o.

Dokładnie tak jak napisałaś.
Wspólnik będący jednocześnie członkiem zarządu nie głosuje nad powzięciem uchwały o absolutorium dla siebie samego. Jest wyłączony od głosowania (art. 244 ksh).

Cytując z komentarza A. Kidyby:
Przy obliczaniu większości głosów nie są w ogóle liczone głosy osób, które nie mogły głosować, choćby w związku z zakazem z art. 243 § 3-4 i art. 244 k.s.h., a które były obecne. Obliczanie głosów przy istniejących wyłączeniach powinno się odnosić do każdego aktu głosowania odrębnie. Może się okazać, w szczególności w przypadkach, o których mowa w art. 244 k.s.h., że w niektórych sprawach wspólnik (jego pełnomocnik) nie będzie mógł głosować, w innych zaś objętych porządkiem obrad głosować może.
Allerhand01 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Brak absolutorium dla zarządu (odpowiedzi: 0) Witam na spotkaniu wspólnoty mieszkaniowej większość mieszkańców nie zatwierdziła absolutorium dla zarządcy budynku za rok 2017 co w takim przypadku.
§ Absolutorium dla zmarłego członka zarządu (odpowiedzi: 0) Czy zgromadzenie wspólników powinno przyjąć uchwałe o absolutorium dla prezesa zarządu, zmarłego w ubiegłym roku?
§ Absolutorium członka zarządu a treść uchwały (odpowiedzi: 3) Jak myślicie jeżeli wspólnicy sp. z o.o. nie mają zamiaru udzielać absolutorium jednem z kilku członków zarządu to czy powinni oni głosować osobną...
§ nieudzielenie absolutorium zarządcy (odpowiedzi: 3) Dzień dobry... Nasza wspólnota ma problem z zarządcą. Powrzucał nam właśnie do skrzynek pocztowych zawiadomienia o zebraniu rocznym wspólnoty....
§ Absolutorium dla Członka Zarządu (odpowiedzi: 1) W spółce X z o.o. Kowalski pełnił funkcję Prezesa Zarządu. Jednocześnie miał podpisaną umowę o pracę na czas nieokreślony. Na początku roku 2000 RN...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51.