Spółka Z O.O + JDG - Forum Prawne

 

Spółka Z O.O + JDG

Witam, Obecnie prowadzę JDG. Planuję dodatkowo otworzyć sp z o.o. celem zmniejszenia ryzyka przed podpisaniem kontraktu z kontrahentem z UE (kontrakt jest obarczony dużymi karami za spowodowanie szkód lub złamanie zasad NDA). Ja byłbym prezesem, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych


Odpowiedz
 
07-07-2020, 18:48  
alwaro19
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie Spółka Z O.O + JDG

Witam,

Obecnie prowadzę JDG. Planuję dodatkowo otworzyć sp z o.o. celem zmniejszenia ryzyka przed podpisaniem kontraktu z kontrahentem z UE (kontrakt jest obarczony dużymi karami za spowodowanie szkód lub złamanie zasad NDA). Ja byłbym prezesem, a żona członkiem spółki. Czy mogę prosić o odpowiedź na poniższe pytania?

1. Chciałbym uniknąć podwójnego opodatkowania i wystawiać na koniec miesiąca fakturę jako JDG dla spółki z o.o. na 100% jej przychodu. W takiej sytuacji spółka pozostałaby neutralna podatkowo, a cały podatek zapłaciłbym w ramach JDG. Czy taki scenariusz jest zgodny z prawem?
2. Czy kodeks spółek handlowych obowiązuje w kontraktach z klientami mającymi siedzibę w innych krajach UE niż PL? Tj. w przypadku gdybym musiał zapłacić karę za niewywiązanie się z umowy to czy ogłoszenie upadłości spółki z o.o. ochroni mnie przed dochodzeniem roszczeń z majątku prywatnego?
3. Czy ogłoszenie upadłości zawsze zwalnia z odpowiedzialności prezesa spółki?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi
alwaro19 jest off-line  
20-07-2020, 18:16  
maniek6
Stały bywalec
 
Posty: 1.070
Domyślnie RE: Spółka Z O.O + JDG

1. Nie.
2. Postaw jedno pytanie.
3. Nie.
maniek6 jest off-line  
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:42.