Ostrzeżenie o Anty Money Laundering w raporcie CEIDG - Forum Prawne

 

Ostrzeżenie o Anty Money Laundering w raporcie CEIDG

Witam, Mam pytanie. Sprawdziłem kontrahenta wykupując pełny raport wiarygodności CEIDG i w sekcji AML (Anti Money Laundering - przeciwdziałanie praniu pieniędzy) jest pięć różnych 'agencji' pokazujących ostrzeżenia i to z całkiem świeżelymi datami. Po otwarciu ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo spółek handlowych


Odpowiedz
 
20-08-2020, 20:19  
halibut77
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Ostrzeżenie o Anty Money Laundering w raporcie CEIDG

Witam,

Mam pytanie. Sprawdziłem kontrahenta wykupując pełny raport wiarygodności CEIDG i w sekcji AML (Anti Money Laundering - przeciwdziałanie praniu pieniędzy) jest pięć różnych 'agencji' pokazujących ostrzeżenia i to z całkiem świeżelymi datami. Po otwarciu każdego linka i przeszukaniu nazwy tej jednoosobowej działalności gospodarczej jak i po wyszukaniu imienia i nazwiska osoby prowadzącej tę firmę, nic nie wyskakuje, więc w tych bazach danych anty-AML de facto nic nie widnieje. Natomiast niepokoi mnie to, że są tam jakieś ostrzeżenia, bo nie wydaje mi się to normalne, ale nigdy wcześniej nie wykupywałem raportu CEIDG, więc nie jestem pewien. Stąd moje pytanie, co oznacza takie ostrzeżenie, dlaczego one tam są i co je mogło spowodować i czy świadczy to źle o tej jednoosobowej działalności gospodarczej?

Proszę o pomoc w odpowiedzi na te, wydaję mi się, bardzo proste pytania dla kogo kto się na tym zna, ponieważ w internecie niestety nie ma na ten temat żadnych informacji.

Załączam dwa zrzuty ekranu.

Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam***mod***
halibut77 jest off-line  
20-08-2020, 21:29  
Abrakadabra3210
Stały bywalec
 
Posty: 2.265
Domyślnie RE: Ostrzeżenie o Anty Money Laundering w raporcie CEIDG

W dziale spółek handlowych pytasz o DG. Pokazujesz jakiś raport, którego pochodzenia nikt nie zna i nie da się go zweryfikować. Więc zasadniczo jakiej pomocy oczekujesz? Co to w ogóle jest raport CEIDG?! Baza CEIDG jest bezpłatna i nie zawiera żadnych wpisów nt. AML.
Abrakadabra3210 jest off-line  
20-08-2020, 21:50  
halibut77
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Ostrzeżenie o Anty Money Laundering w raporcie CEIDG

Przede wszystkim, biznes prowadzę w Anglii, a tutaj działa to wszystko inaczej i zawsze sprawdzam każdego kontrahenta i wiem jak to zrobić tutaj. Co do tej sytuacji, to jest to pierwszy kontrahent z Polski z którym chcę nawiązać współpracę, więc oczekuję wyrozumiałości jeżeli coś jest niejasne i może wydawać się bezsensowne dla kogoś kto się na tym zna i wie jak to działa w Polsce. Na stronie ***mod*** wykupiłem Pełny Raport Wiarygodności Przedsiębiorcy i zrzuty ekranu są z tego właśnie raportu. Na tej stronie jets to podane jako raport CEIDG, ponieważ KRS nie ma oczywiście żadnych informacji na temat tej działalności gospodarczej. Jak widać na jednym ze zrzutów ekranuwidać, że dane do tego raportu dostarcza ***mod***
halibut77 jest off-line  
20-08-2020, 21:54  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 37.820
Domyślnie RE: Ostrzeżenie o Anty Money Laundering w raporcie CEIDG

Tutaj nie zajmujemy się odpłatną działalnością portali internetowych ani firm consultingowych ani komentowaniem tej działalności, a tym bardziej ich krypto reklamą.

Masz problem prawny to zadaj konkretne pytanie.
LeszsekS jest off-line  
20-08-2020, 22:53  
halibut77
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Ostrzeżenie o Anty Money Laundering w raporcie CEIDG

LeszsekS, potraktowałeś mnie nieprzyzwoicie i wmówiłeś sobie jakąś kryptoreklame, a ja spodziewałem się pomocy. Usuń cały post. Z forum się pożegnam, ale mimo wszystko pozdrawiam.
halibut77 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ostrzeżenie o .... (odpowiedzi: 2) Witam :) moja żona dostała z WKW zawiadomienie o ostrzeżeniu o niezgodności stanu prawnego ujawnionego w księdze wieczystej z rzeczywistym stanem...
§ Ostrzeżenie (odpowiedzi: 39) Na czym polega ostrzeżenie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.