Poświadczenie bezpieczeństwa a wyrok za wykroczenie - Forum Prawne

 

Poświadczenie bezpieczeństwa a wyrok za wykroczenie

Witam! W kwietniu 2009 roku w wyniku apelacji od wyroku Sądu Okręgowego, który uznał mnie winnym ale odstąpił od wymierzenia kary, zostałem skazany przez Sąd Rejonowy na 1000 zł grzywny oraz środek karny w postaci ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
08-06-2010, 15:44  
gigabyte1
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Poświadczenie bezpieczeństwa a wyrok za wykroczenie

Witam! W kwietniu 2009 roku w wyniku apelacji od wyroku Sądu Okręgowego, który uznał mnie winnym ale odstąpił od wymierzenia kary, zostałem skazany przez Sąd Rejonowy na 1000 zł grzywny oraz środek karny w postaci zakazu wstępu na imprezy sportowe- mecze mojego klubu (popularny zakaz stadionowy) na okres 2 lat. Wiem, że w tej chwili zwracając się do Krajowego Rejestru Karnego nie powinienem dostać odpowiedzi o figurowaniu w tym rejestrze (to znaczy wiem, że jeśli zostałem ukarany grzywną to nie powinienem ale nie wiem jaki status ma kara zakazu stadionowego). Interesuje mnie kiedy w takiej sytuacji mogę podawać, że jestem niekarany (chodzi chyba o zatarcie wyroku). Są to podobno 2 lata ale od zakończenia kary czy wydawania wyroku? Interesuje mnie też ewentualne wpływ takiej kary na decyzję o wydaniu poświadczeniu bezpieczeństwa jakie jest wymagane w służbach typu ABW czy BOR.
gigabyte1 jest off-line  
08-06-2010, 16:24  
destructor
Stały bywalec
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: Poświadczenie bezpieczeństwa a wyrok za wykroczenie

Z ciekawości - z cywila chcesz startować do ABW czy BOR?
destructor jest off-line  
10-06-2010, 11:31  
sar
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Poświadczenie bezpieczeństwa a wyrok za wykroczenie

Cytat:
Napisał/a gigabyte1 Zobacz post
Witam! W kwietniu 2009 roku w wyniku apelacji od wyroku Sądu Okręgowego, który uznał mnie winnym ale odstąpił od wymierzenia kary, zostałem skazany przez Sąd Rejonowy na 1000 zł grzywny oraz środek karny w postaci zakazu wstępu na imprezy sportowe- mecze mojego klubu (popularny zakaz stadionowy) na okres 2 lat. Wiem, że w tej chwili zwracając się do Krajowego Rejestru Karnego nie powinienem dostać odpowiedzi o figurowaniu w tym rejestrze (to znaczy wiem, że jeśli zostałem ukarany grzywną to nie powinienem ale nie wiem jaki status ma kara zakazu stadionowego). Interesuje mnie kiedy w takiej sytuacji mogę podawać, że jestem niekarany (chodzi chyba o zatarcie wyroku). Są to podobno 2 lata ale od zakończenia kary czy wydawania wyroku? Interesuje mnie też ewentualne wpływ takiej kary na decyzję o wydaniu poświadczeniu bezpieczeństwa jakie jest wymagane w służbach typu ABW czy BOR.
kwestia do jakiego poziomu potrzebne jest PB - jeśli to tajemnicy służbowej
nie ma problemu - problem zaczyna się jeśli na stanowisku wymagane jest PBO do poziomu tajemnicy państwowej (Tajne, Ściśle Tajne)

odsyłam do Art. 28 par. 1 pkt. 2 Ustawy o OIN.

INFORMACJA NIEJAWNA - Ustawa o ochronie informacji niejawnych

pzdr.
Witek
sar jest off-line  
06-07-2010, 09:18  
gigabyte1
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Poświadczenie bezpieczeństwa a wyrok za wykroczenie

W ustawie o ochronie informacji niejawnych jest tylko mowa o osobach skazanych prawomocnymi wyrokami za przestępstwo czyli nie powinno to mnie w tym momencie dotyczyć, jeśli jest inaczej to proszę mnie poprawić.
W Ankiecie Bezpieczeństwa Osobowego do uzyskania dostępu do informacji o klauzuli tajne i ściśle tajne jest pytanie o karalność tyle, że jeśli nastąpiło zatarcie nie ma konieczności podawania w ankiecie wyroku, sądu i okoliczności w jakich zostałem ukarany.
Moje wątpliwości dotyczą właśnie zatarcia skazania. Załóżmy, że skazany zostałem 1 kwietnia 2009 roku, grzywnę spłaciłem w ratach (po wystosowaniu odpowiedniego pisma i wyrażeniu zgody przez sąd), okres 2-letniego zakazu stadionowego minie 1 kwietnia 2011 roku. Kiedy nastąpi zatarcie skazania w tym przypadku? Wtedy kiedy od wyroku miną 2 lata czy po 2 latach od zakończenia kary zakazu stadionowego?
gigabyte1 jest off-line  
21-01-2013, 13:28  
missamerica
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Poświadczenie bezpieczeństwa a wyrok za wykroczenie

Witam
W ostatnim czasie zostałam ukarana mandatem za wykroczenie w postaci drobnej kradziezy (miało byc postępowanie sądowe ale obeszlo się bez niego). czy to może jakkolwiek przeszkodzic mi w uzyskaniu poświadczenia bezpieczeństwa, dostępu do informacji niejawnych?
Czy służby zbierając informacje dotrą do teczki na komendzie, mimo iż sprawa zakończyła się mandatem karnym zapłaconym we wskazanym terminie?
missamerica jest off-line  
21-01-2013, 14:32  
destructor
Stały bywalec
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: Poświadczenie bezpieczeństwa a wyrok za wykroczenie

Mandat czy nie była to kradzież a dobrze się na to raczej nie patrzy.
destructor jest off-line  
21-01-2013, 14:36  
missamerica
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Poświadczenie bezpieczeństwa a wyrok za wykroczenie

chodzi mi o interpretację punktu 9-11 dokumentu "Wskazówki dotyczące wypełniania
ANKIETY BEZPIECZEŃSTWA OSOBOWEGO dla kandydatów do służby w Policji objętych postępowaniem sprawdzającym w związku z dostępem do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "poufne"".
missamerica jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Poświadczenie bezpieczeństwa (odpowiedzi: 3) Witam, mam pytanie : Czy bede mogl zdobyć poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli poufne, tajne i ściśle tajne , jeśli w 2008 r. byłem karany...
§ Poświadczenie bezpieczeństwa (odpowiedzi: 8) Witam, mam pytanie. Czy karalność osoby najbliższej, tj. matki, ojca, brata czy konkubenta powoduje odmowę wydania poświadczenia bezpieczeństwa dla...
§ poświadczenie bezpieczeństwa (odpowiedzi: 17) Witam wszystkich.W jaki sposób mogę zdobyć poświadczenie bezpieczeństwa?gdzie mam się zgłosiś, kto wydaje takie poświadczenie?Proszę o pomoc
§ Poświadczenie bezpieczeństwa, a wyrok męża. (odpowiedzi: 4) Witam, W związku z wykonywaną przeze mnie pracą od 5 lat posiadam poświadczenie bezpieczeństwa o klauzuli "ściśle tajne". Wkrótce będę miała...
§ Czy strace poświadczenie bezpieczeństwa!? (odpowiedzi: 1) Witam. Mam pytanie takie jak w tytule... 20.12.2009 popełniłem takie przestępstwa jak umyślne naruszenie nietykalności cielesnej (bez obrażeń) w...
§ czy potrzebne zaświadczenie z KRK jeśli mam poświadczenie bezpieczeństwa (odpowiedzi: 2) Witam, mam pytanie. Rok temu pracowałam w policji w służbie cywilnej, otrzymałam tam poświadczenie bezpieczeństwa ważne 10 lat. Jakiś czas temu...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:08.