Wjazd pod B-1 i maksymalny mandat - Forum Prawne

 

Wjazd pod B-1 i maksymalny mandat

Witam. Prosze o porade w sprawie sytuacji. O godzinie 24 wracałem do domu. Chciałem wstąpić na stacje benzynową, która była po drugiej stronie ulicy i żeby się do niej dostać trzeba przejechać przez parking supermarketu. ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
05-07-2011, 18:52  
Losiu.
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Wjazd pod B-1 i maksymalny mandat

Witam. Prosze o porade w sprawie sytuacji. O godzinie 24 wracałem do domu. Chciałem wstąpić na stacje benzynową, która była po drugiej stronie ulicy i żeby się do niej dostać trzeba przejechać przez parking supermarketu. Przed parkingiem widnieje znak B-1 w godz od 23 do 5. Na parkingu stał radiowóz i policjanci zatrzymali mnie. Parking był zupełnie pusty. Wytłumaczyłem policji, że chce dojechać tylko na stacje. Policjant zaproponował mi 500 złotych mandatu i 5 pktów karnych. Odpowiedziałem, ze nie przyjmę maksymalnego mandatu, ponieważ nie było żadnego zagrożenia. W odpowiedzi zostałem nazwany głupim gówniarzem i policjant zdecydował, ze będzie jednak 800 zł, 500 za zakaz i 300 za stan techniczny. Powodem był brak podświetlenia tablicy. Policjant powiedział mi, że jeśli przyjmę mandat to nie zabierze mi dowodu rejestracyjnego. Odpowiedziałem, że nie przyjmuje, po czym zabrał mi dowód, wystawił zakaz dalszej jazdy i stwierdził, że pisze wniosek do sądu na 800 zł. Policjant namawiał mnie do przyjęcia mandatu. Cytuje: "Bądź mężczyzną, złap się za jaja i przyjmij ten mandat" Pytał mnie kilkanaście razy czy przyjmuje mandat i za każdym razem odpowiadałem, że nie, a on dalej nalegał. Policjant zaczął krzyczeć, że nie będzie się wku*wiał przez gówniarza i że pisze wniosek do sądu. Zabrał mi dowód i wydał zakaz dalszej jazdy. Mandatu oczywiście nie przyjąłem, lecz nie dostałem, żadnego wezwania na komende. Są jakieś szanse, że sąd zmniejszy mi kwotę tego mandatu? To, że to moja druga odmowa w ciągu miesiąca ma jakiś wpływ na sprawę?
Losiu. jest off-line  
05-07-2011, 18:56  
KronX
Przyjaciel forum
 
Posty: 9.166
Domyślnie RE: Wjazd pod B-1 i maksymalny mandat

Odmawiać możesz ile chcesz, a każda sprawa rozpatrywana jest oddzielnie. Jeśli będzie taka potrzeba to zostaniesz wezwany na przesłuchanie, a jeśli nie, to prawdopodobnie przyjdzie wyrok nakazowy z kwotą grzywny.
KronX jest off-line  
05-07-2011, 19:19  
destructor
Stały bywalec
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: Wjazd pod B-1 i maksymalny mandat

Cytat:
Przed parkingiem widnieje znak B-1 w godz od 23 do 5
Cytat:
O godzinie 24 wracałem do domu
Zauważ że godziny na znaku są właśnie takie w których jest znikomy ruch ale jakiś cel w tym był więc należy się do niego stosować. Typowy polaczek, mądrzejszy od ustawodawcy. A dalsza pyskówka doprowadziła do tego co widzisz. Sąd może zmniejszy, może zostawić, może podwyższyć. Tego nie wie nikt.
destructor jest off-line  
05-07-2011, 21:28  
Losiu.
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Wjazd pod B-1 i maksymalny mandat

Odmowa mandatu jest dla Pana pyskówką? Zawsze myślałem, że to moje prawo. Zwłaszcza, że to policjant nazywał mnie "głupim gówniarzem". Starałem się jak najbardziej podejść z szacunkiem do sprawy, ponieważ wiem, że wjechałem pod zakaz. Chodzi mi jedynie o to, że dostałem maksymalny możliwy mandat. Dla przykładu kobieta, która wjechała w tył auta moich rodziców i 3 osoby zostały przewiezione do szpitala dostała 400 złotych i 6 punktów. W każdym razie dziękuje za odpowiedzi. Co teraz w mojej sytuacji najlepiej zrobić? Przy zeznaniach wyrazić chęć dobrowolnego poddania się karze zwiesić głowę i "żałować", czy starać się mimo wszystko o zmniejszenie mandatu, a w razie gdyby sąd go nie obniżył odwoływać się? Chce po prostu wyjść z tej całej sytuacji w jak najkorzystniejszy sposób.
Losiu. jest off-line  
05-07-2011, 21:34  
destructor
Stały bywalec
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: Wjazd pod B-1 i maksymalny mandat

Cytat:
Napisał/a Losiu. Zobacz post
Odmowa mandatu jest dla Pana pyskówką?
Cytat:
nie przyjmę maksymalnego mandatu, ponieważ nie było żadnego zagrożenia
O zagrożeniu mówi art.86KW. Znaki drogowe nic nie mówią o zagrożeniu, chyba że informacyjne o złych warunkach na drodze.
Cytat:
Co teraz w mojej sytuacji najlepiej zrobić? Przy zeznaniach wyrazić chęć dobrowolnego poddania się karze zwiesić głowę i "żałować", czy starać się mimo wszystko o zmniejszenie mandatu, a w razie gdyby sąd go nie obniżył odwoływać się? Chce po prostu wyjść z tej całej sytuacji w jak najkorzystniejszy sposób.
To zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Wykroczenie bezspornie popełnione i odmowa przyjęcia mandatu = robienie niepotrzebnej roboty Sądowi. Nie chcę zniechęcać ale tak to wygląda.
destructor jest off-line  
05-07-2011, 21:36  
KronX
Przyjaciel forum
 
Posty: 9.166
Domyślnie RE: Wjazd pod B-1 i maksymalny mandat

Po otrzymaniu wyroku nakazowego, masz prawo się odwołać i już w normalnym trybie przedstawić swoje racje przed sądem. Zobaczysz jaka kwota zostanie zasądzona i przelicz czy opłaca ci się "walczyć".
KronX jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Mandat za wjazd na tonażowe (odpowiedzi: 9) Witam, mam takie pytanie mojego tatę kilka dni temu zatrzymała policja na drodze 6T, a jeździ tirem powyżej 30 ton. Tata wjechał w tą drogę ponieważ...
§ Maksymalny mandat sanepidu dla spolki z o.o. (odpowiedzi: 4) Witam, Nie wiem, czy post umiescilem w dobrym dziale. Interesuje mnie maksymalny mandat, jaki moze wystawic sanepid dla spolki z o.o.
§ Mandat - wjazd do lasu (odpowiedzi: 4) Witam, dostałem mandat za wjazd do lasu (nad jezioro). Droga bez żadnych oznakowań, częściowo asfaltowa - jednakże wjazd do lasu - to wjazd do...
§ Mandat za wjazd pod prąd (odpowiedzi: 8) Czy ktoś mi może powiedzieć co mnie czeka bo jakieś 2 godziny temu, pojechałam do innego miasta, w którym już dawno nie byłam,wszystko rozkopane i...
§ Mandat za wjazd do lasu (odpowiedzi: 25) Witam. Wybrałem się jakis czas temu na grzybobranie. Bedąc w obszarze zabudowanym, a dokładniej na terenie miasta skręcilem w ulicę mającą swoją...
§ Mandat za wjazd do lasu (odpowiedzi: 38) Pojechałem do Stegny nad morze. Zazwyczaj nad morze chodziłem, ale raz myślę podjadę. No i akurat ten raz się nie udał. Niby wjechałem do lasu, choć...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.