Fotoradar - Wyrok nakazowy - Forum Prawne

 

Fotoradar - Wyrok nakazowy

Witam wszystkich. Pewnego dnia auto którym podróżuje wielu kierowców zostało uchwycone przez fotoradar . Na zdjęciu kompletnie nie widać kto mógł kierować . Jako iż nie miałem doświadczenia z takimi sytuacjami wybrałem się na Policję ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń

Prawo wykroczeń - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
20-10-2011, 08:14  
onrz
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Fotoradar - Wyrok nakazowy

Witam wszystkich.

Pewnego dnia auto którym podróżuje wielu kierowców zostało uchwycone przez fotoradar . Na zdjęciu kompletnie nie widać kto mógł kierować .

Jako iż nie miałem doświadczenia z takimi sytuacjami wybrałem się na Policję wskazałem osobę która mogła posiadać w tym momencie pojazd ( w tamtym czasie było to jakieś 2 miesiące po fakcie ) .

Zeznałem iż kluczyki i dokumenty leżały w domu , auta używał kto chciał , nie chciałem bezpodstawnie kogoś oskarżać tylko wskazałem osobę która mogła być w posiadaniu .

Po przesłuchaniu tej osoby nie przyznała się ona do kierowania samochodem.

Dostałem kolejne wezwanie podczas przesłuchania chciałem przedstawić innego kierującego lecz policjant nie przyjął mi zeznań z powodu nie znania dokładnego adresu tej osoby ( znałem tylko imię i nazwisko oraz miejscowość zamieszkania) .

Podczas poprzedniego przesłuchania również nie znałem dokładnego adresu potencjalnego kierowcy lecz Pani wprowadziła w komputer imię oraz nazwisko wraz z miejscowością po czym ukazała mi w bazie danych jego prawo jazdy po czym potwierdziłem iż jest to ta osoba .

W momencie odmowy przyjęcia zeznań w postaci wskazania innej osoby Policjant sporządził akt oskarżenia o niewskazanie kierującego .

Nie przyznałem się do zarzutów , w protokole przesłuchania zawarta jest informacja iż chciałem podać potencjalnego kierowcę samochodu lecz Policjant odmówił mi tego faktu z powodu nieznania przez moją osobę dokładnego adresu tejże osoby ( w nawiasie napisałem iż znałem imię oraz nazwisko oraz miejscowość zamieszkania w/w osoby ) .

Przyszedł mi wyrok nakazowy skazujący mnie na 600 zł grzywny oraz obciążając mnie kosztami procesowymi .

Nie jestem winny więc nie chcę zmniejszyć sobie kary ; mogłem wybrać 3 opcję nie wiem kto jest na zdjęciu lecz mandat biorę na siebie .

Zostałem oskarżony i skazany za coś co zrobiłem bo wskazałem osobę która wg mnie mogła prowadzić ten pojazd , osoba ta zeznała że nie kierowała wtedy samochodem , chciałem wskazać inną która mogła posiadać wtedy ten pojazd lecz Policjant wolał mieć spokój i skierować do sądu sprawę.

Może zmarnuje pieniądze ( przyjmując mandat zapłacił bym 200-300 zł) i czas ale nie godzę się na takie zachowania ze strony Policji , Sądu lub organów które to prawo tworzą .

Mam 7 dni na odwołanie , czy udać się do prawnika ? Czy samemu sporządzić takie pismo?

Proszę o radę osób doświadczonych w tego typu tematach.

Pozdrawiam
onrz jest off-line  
20-10-2011, 08:36  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Fotoradar - Wyrok nakazowy

To nie jest żadne pismo z wyjaśnieniami i bez problemu zrobisz to sam. Jeśli pozew był na formularzu (podobny do PITu) to pobierasz odpowiedni formularz na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości albo w dowolnym sądzie, jeśli na papierze to wystarcza kartka papieru z Twoimi danymi, Sądu, sygnaturą i napisem "Wnoszę sprzeciw do wydanego nakazu zapłaty".
 
20-10-2011, 08:59  
onrz
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Fotoradar - Wyrok nakazowy

Dodam iż zostałem skazany z art.93 par 3 kw.
Czy udając się wcześniej do sądu mogę dostać kopię złożonych przez moją osobę zeznań na Policji ?
onrz jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ prawomocny wyrok za fotoradar (odpowiedzi: 16) Dziendobry, otrzymalem od sadu prawomocny wyrok , mimo mojego sprzeciwu. podwazalem to tym, ze straz gminna nie moze zlozyc wniosku do sadu o...
§ wyrok nakazowy fotoradar, zdjęcia z ISKIP (odpowiedzi: 1) Witam Opiszę pokrótce historię. W okolicy początku października dostałem wezwanie do wskazania kierującego. Wykroczenie popełnione 30 czerwca....
§ Fotoradar Straż Miejska Nieprzyjęcie Wyrok Nakazowy 20 czerwiec 2011 proszę o 'radę' (odpowiedzi: 2) Witam. Zgodnie z tytułem postu miało miejsce zdarzenie. Pytanie moje: czy mam prawo odwołać się od wyroku sądu, a konkretniej czy jest sens i...
§ wyrok nakazowy - czy można zmienić wyrok? (odpowiedzi: 6) Witam Jakiś czas temu otrzymałem wyrok nakazowy (rozprawa zaoczna bez obecności mojej osoby - 6 miesięcy ograniczenia wolności + 30h prac...
§ Wyrok - fotoradar (odpowiedzi: 2) Witam. Otrzymałem dziś z sądu wyrok za przekroczenie prędkości które zarejestrował fotoradar. Sprawa jest o tyle dziwna, że to nie ja kierowałem...
§ Wyrok nakazowy, fotoradar (odpowiedzi: 7) 9 miesięcy temu otrzymałem od Straży Miejskiej (SM) wezwanie w związku z ujawnieniem wykroczenia przy pomocy tzw fotoradaru (przekroczenie prędkości...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:56.