Wezwani w charakterze podejrzanych o popelnienie wykroczenia - Forum Prawne

 

Wezwani w charakterze podejrzanych o popelnienie wykroczenia 2

Składać odwołanie i na rozprawę. Nie ma obowiązku przyjmowania takiego wyroku. To jedyna możliwość przedstawienia swoich argumentów....Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
18-06-2008, 09:26  
Piotr trzy
Użytkownik
 
Posty: 101
Domyślnie Re: Wezwani w charakterze podejrzanych o popelnienie wykroczenia

Składać odwołanie i na rozprawę. Nie ma obowiązku przyjmowania takiego wyroku. To jedyna możliwość przedstawienia swoich argumentów.
Piotr trzy jest off-line  
18-06-2008, 10:51  
marwod
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie Re: Wezwani w charakterze podejrzanych o popelnienie wykroczenia

Odwołanie dzisiaj złożyłem.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaką linię obrony przyjąć? Tzn. co mówić a czego nie...

Ja myślałem skupić się na tym, żę:

- bark innych dowodów niż zeznania świadka
- bezpodstawne oskarżenie o bycie pod wpływem alkocholu (brak badania alkomatem) a zarzut i wyrok brzmią jasno: pod wpływem alkocholu zakłucał spokój krzycząc wulgarne słowa
- moja dotychczasowa niekaralność (brak jakichkolwiek wyroków, nawet mandatów za wykroczenia drogowe)


czy świadka mam zgłosić teraz czy na 1 rozprawie?

Prosze o podpowiedź. Z góry dziękuję i Pozdrawiam

czy strona oskarżająca może załączyć inne dowody niż te dołaczone dotychczas do akt sprawy i wniosku o ukarania?
marwod jest off-line  
19-06-2008, 10:54  
marwod
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie Re: Wezwani w charakterze podejrzanych o popelnienie wykroczenia

Słuchajcie bardzo Was proszę o pomoc, o jakieś wskazówki... Zamierzam zeznawać całą prawdę, ale wiem że diabeł tkwi w szczegółach i dlatego chcę jak najlepiej przygotować się do obrony.

Co mówić, a czego nie?
Czy świadka podaje sie teraz czy na pierwszej rozprawie?
Czy policja może włączyć nowe inne dowody niż te załączone dotychczas do wniosku o ukaranie?
Czy zaszkodzić może nam fakt, że jeden z Nas aby oszczęedzić sobie przyjeżdzanie na sprawę z W-wy do Garwolina przyznał się i zapłacił mandat u swojego dzielnicowego w W-wie? Żeby było zabawniej ten kolega stał całkiem z boku i policjanci wcale nie chcieli od niego dokumentów to on sam podszedł i je dał bo zupełnie nie wiedział o co chodzi...
Czy oskarżając przed sądem policjantów o brak obiektywizmu, zaniedbanie i złośliwość narażam się na sprawę o znieważenie lub obrazę? Zeznając tylko moje odczucia..?

Czy w razie (mam nadzieję, że tak będzie) wygrania sprawy czyli uniewinnienia i oddalenia zarzutów będe mógł pozwać policję, ewentualnie tego kto Nas pomówił?>? Żeby nauczyć troszkę na przyszłość??

Będe nadal upierał się na tym, że:

1. Policjanci powinni poinformować mnie o celu kontroli dokumentów (spisywania), że ich działania wynikają bezpośrednio z zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia przez Nas zgłoszonego przez jakiegoś świadka Jednym słowem, że jest to interwencja, a nie od tak sobie wykonywanie patrolu i działanie prewencyjne...

2. Policjanci wysuwając wobec mojej osoby zarzut zakłucania spokoju pod wpływem alkocholu powinni podczas kontroli zbadać mnie na zawartośc alkocholu w organizmie żeby mieć na to dowód, inaczej taki zarzut jest zwykłym pomówieniem bez żadnych możliwości udowodnienia tego przed sądem. Bo czy można oceniać poziom lub sam fakt alkocholu u osoby na tzw. "oko"?? Na oko to ludzie się leczą albo umierają a do badania poziomu/zawartości alkocholu stosuje sie środki do tego stosowne (alkomaty, badabnie krwi itp.)

3. Ja wczoraj widziałem statek kosmiczny do którego wsiadali bracia K. Napewno byli pijani, dobrze widziałem. Czy to jest podstawa do wszczęcia w tej sprawie postępowania wyjaśniającego? Zaznaczam, że na dowód mam moją świetą niezawodną pamięć. Dla mnie jest oczywiste, że aby kogoś oskarżyć i to udowodnić nie wystarczy go tylko pomówić... Przecież ten tajemniczy świadek, którego nie znamy, nigdy nie widzieliśmy mógł sie pomylić, mógł również zrobić to złośliwie...

4. No chyba żaden patrol, który jedzie na interwencję nie bierze z góry wersji, że żona pobiła męża od tak... no chyba to się w jakiś sposób na miejscu weryfikuje, sprawdza... a nie z "bomby" wypisuje wniosek o ukaranie...?

Jak wobec tylu nieprawidłowości, niejasności i błędów formalnych sędzia sądu grodzkiego zastosował wyrok nakazowy, który ze swojej definicj jasno mówi: "nie ma żadnych wątpliwości.." ??

Jednym słowem sprawę jasno zawalili funkcjonariusze przeprowadzjący czynności. Powinni podjechać do Nas poinformować Nas, że dostali zgłoszenie o tym, że zachowujemy sie niestosownie w razie jakbyśmy zachowywali się tak przy nich zawezwać do uspokojenia się. Nastepnie poinformować o dalszych czynnościach, spisać, zbadac na zawartośc alkocholu jeżeli uważali by że jesteśmy pijani i tyle... No mam rację??

A to wyglądało jak zwykła kontrola (spisanie prewencyjne) które zakończyło się wyrokiem nakazowym !!! Wychodzisz człowieku z baru a w ciagu 5 minut robią z Ciebie huligana, wandala, jakiegoś pijaka i Bóg wie co jeszcze, a wszystko opatrzone Naszym Godłem Narodowym w postacie Orzełka, w majestacie prawa !!! Skandal...To Europa a nie Bliski Wschód czy Chiny no chyba Polska to Państwo prawa tak czy nie ??

Proszę , ponawiam prośbę ...pomocy !, doradźcie człowiekowi w kłopocie...

Pozdrawiam
marwod jest off-line  
19-06-2008, 13:54  
p_a_r_a_g_r_a_f
Przyjaciel forum
 
p_a_r_a_g_r_a_f na Forum Prawnym
 
Posty: 2.032
Domyślnie Re: Wezwani w charakterze podejrzanych o popelnienie wykroczenia

[cytat="marwod":2ssesjnw]
Jedyne co mamy sobie do zarzucenia, to to ze bezposrednio po wyjsciu wymienilismy z tymi agresywnymi panami "dobre slowo", a kolega postraszyl (pomachal z daleka) ich jedna ze sztachetek z tegio polamanego prawdopodobnie przez nich plotka zeby nie podchodzili, a drugi "oddal mocz na trawnik przed parkingiem". Nic wiecej zlego nie zrobilismy.[/cytat:2ssesjnw]
Wszystko to co zrobiliście wyczerpuje znamiona wykroczenia 51kw czyli zakłócania spokoju w miejscu publicznym, jeżeli tylko jest ktoś, komu to przeszkadza:
[cytat="marwod":2ssesjnw]"piz..a" to wezwał policję i się poskarżył, że zachowujemy się niewłaściwie.[/cytat:2ssesjnw]
Dokładnie do 51§2 - czyli zakłócanie w sposób chuligański lub pod wpływem alkoholu. Wasze zachowanie lekceważyło elementarne zasady prawa więc wymierzona kara jest i tak łagodna. Prawdą jest, że wysokość kary jest zależna od tego, czy byliscie pod wpływem alkoholu czy nie. Ważne, żeby określić zawartość alkoholu w organiźmie wtedy, gdy czyn może być wykroczeniem albo przestępstwem (np. kierowanie pojazdem po użyciu/w stanie nietrzeźwości). W waszym przypadku dla sądu wystarczło, jak policjant napisał w notatce że byliście pod wpływem. Wysokość grzywny jest tak niska, że wydaję mi się że Sąd nie uwzględnił tego wpływu alkoholu. Zresztą sam napisałeś że byliście lekko zawiani - więc o co chodzi?
Co do zachowania policjantów, pewnie chcielibyście usłyszeć:
...Dobrywieczór państwu - Ja nazwam się Jan Kowaliski i jestem policjantem z KMP. Dostaliśmy zgłoszenie od pana, który tam stoi, że zakłócacie porządek publiczny. Dlatego na podstawie art. 15 Ustawy o policji proszę okazać dokumenty (...) Przepraszamy że Was niepokoimy. Dobranoc.
Zachowanie policjantów było adekwatne do Waszego zachowania. Oddaje mocz gdzie ma ochotę bydło, a machanie sztachetą pasuje do troglodytów. Sami się do takiego poziomu zniżyliście i za to zostaliście s p r a w i e d l i w i e ukarani.
p_a_r_a_g_r_a_f jest off-line  
19-06-2008, 14:17  
marwod
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie Re: Wezwani w charakterze podejrzanych o popelnienie wykroczenia

Przepraszam bardzo, ale się nie zgodzę. Widzę że chyba Pan Policjant mi się trafił

DOWODY, DOWODY, DOWODY poproszę o dowody ! nie o słowa, przypuszczenia, pomówienia, oskarżenia tylko o DOWODY...

Sam powiedziałem, że nie bylismy zawiani tylko piliśmy alkochol ( po jakieś 2 piwa na głowę, więc nawet nie było za bardzo czuć nie mówiąc o jakimś widocznym zachowaniu wskazującym) ale nie na darmo policja bada ludzi alkomatem... a powiedzieć to Ja już napisałem co można...

Co do tej wymiany zdań z jakimiś "gówniarzami" przed barem bezpośrednio po wyjściu to było tak:

Tamta strona cyt: " Huje jebane, cwaniaki pierdolone spierdalać do domu... mamy znajomości w policji to zobaczycie pajace" mniej więcej brzmiało to tak.

My (dodam, ze prawdopodobnie tamci pomylili Nas z kims innym): "Won do swoiej wioski wieśmaku ! Dobra idziemy stąd bo zaraz psy podjadą i będziemy w coś wmieszani..." i odeszlismy na stację benzynową ok 30 m dalej gdzie spokojnie czekaliśmy na transport...

A to co Pan napisał nie wyjaśnia dlaczego policjanci, którzy przybyli od razu uznali Nas za winnych i bez mrugnięcia okiem przyjeli wersję tego tajemniczego nieznanego mi świadka??

Co do stwierdzenia, że policjanci zachowali sie tak wobec Nas jak my wobec nich... Przepraszam bardzo... policjanci podjechali 1 raz i zapytali o pan X czy tu stoi my grzecznie, kulturalnie odpowiedzieliśmy, że nie za drugim razem podjechali i kazali dać dowody.. na co my bez oporów kulturalnie dowody daliśmy i grzecznie zapytaliśmy o co chodzi i czy zrobiliśmy coś złego "Panie Władzo... (niedługo trzeb będzie zmiękczać wyrazy ... ) nikt nie uciakał, nikt nie krzyczał, nikt sie nie ociągał, nikt nie stawiał oporu... to jaki poziom ma policja??Tyle

Co do oddania moczu przez koegę to zrobił to pod drzewkiem na trwniku z dala od innych osób więc nikt oprócz nas tego nie widział i sie nie zgorszył, niestety toalety żadnej nie było w pobliżu nie jego wina...

Jeżli chodzi o to co napisałeś co miał powiedzieć policjant to TAK ! Tak maił powiedzieć i nie daletego, że chciał tylko prawo mu tak nakazuje. Panowie Policjanci często zapominają, że przepisy prawa obowiązują także ich. Celowo wprowadzili Nas w błąd, ale jestem przekonany polegną przed sądem jak muchy po muchozolu.

Pozdrawiam
marwod jest off-line  
19-06-2008, 15:07  
p_a_r_a_g_r_a_f
Przyjaciel forum
 
p_a_r_a_g_r_a_f na Forum Prawnym
 
Posty: 2.032
Domyślnie Re: Wezwani w charakterze podejrzanych o popelnienie wykroczenia

Zgadzam się - policjanci często przeginają. Możesz oczywiście napisać na nich skargę, tylko po co? Przecież zrobili swoje, czyli ujawnili sprawców wykroczenia porządkowego. Domyślam, że dla Ciebie jesteśmy tylko "psami"... To że z Wami za bardzo nie chcieli gadać to się nie dziwię - byliście po dwóch piwkach - dlatego dostaliście wezwanie.
Co by jednak nie mówić, chodzi o to, że zachowywaliście się niewłaściwie i za to zostaliście ukarani. Na rozprawie będziecie mieli okazję przedstawić swoją wersję i Sąd klepnie/albo nie poprzedni wyrok. Polecam zrobić tak:
[cytat="marwod":2wyybies]Zamierzam zeznawać całą prawdę[/cytat:2wyybies]
p_a_r_a_g_r_a_f jest off-line  
20-06-2008, 07:08  
marwod
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie Re: Wezwani w charakterze podejrzanych o popelnienie wykroczenia

Ale czemu Ty z góry sprawy nie znając jesteś przekonany o naszej winie? Wy policjanci macie to we krwi... każdy jest winny tak? Dajcie mi człowieka a znajdę paragraf.
Policjanci staneli po jednej stronie bez żadnej próby obiektywnego wyjaśnienia całej sprawy. A zapytam co z tamtymi osobami, które krzyczały, były pijane i w przeciwieństwie do Nas zakłucały spokój ewidentnie a na dodatek prawdopodobnie połamali płotek ozdobny?? A NIC.. rozumiem, bo to my jesteśmy te kozły ofiarne tak??? OK.
A Ja Ci tłumacze, że nie mamy po 15 lat i nie jesteśmy huliganami... bez przesady. Gdyby sprawa była oczywista uwierz mi bez mrugnięcia okiem zapłaciłbym mandat i było by po sprawie, ale nie dam robić z siebie wała tylko dlatego, że pan policjant ma humor lub nie...
Czy to, że w barze w sobotę wypiłem 2 piwa z miejsca pozbawia mnie praw obywatelskich i czyni z mojej osoby huligana i niewiarygodnego świadka tak?
A ja tłumaczę Ci, że nie było nic po Nas widać, rozmawialiśmy normalnie i grzecznie z funkcjonariuszami a Ci jasno powiedzieli, że spisują nas rutynowo, prewencyjnie...

Chodzi tylko o to, że nie odpuszczę w tej sprawie, skarga na policjantów już prawie gotowa. Nie pozwolę robić sobie krzywdy tylko dlatego, że ktoś ma czapkę z orzełkiem.

Pozdrawiam

P.S. Proszę odpowiedźcie mi:

1. Czy policja może wnieść do sprawy nowe dowody czy sprawa opierać się będzie na dowodach załączonych do wniosku o ukaranie??

2. Kiedy zgłasza się świadków teraz przed rozprawą czy na 1 rozprawie... ?
marwod jest off-line  
20-06-2008, 17:27  
p_a_r_a_g_r_a_f
Przyjaciel forum
 
p_a_r_a_g_r_a_f na Forum Prawnym
 
Posty: 2.032
Domyślnie Re: Wezwani w charakterze podejrzanych o popelnienie wykroczenia

Z tego co napisałeś nie wynika, że jesteście kozłami ofiarnymi - machanie sztachetą, wyzywanie kogoś od wieśniaków i sikanie na trawniku w nocy wyczerpuje znamiona wykroczenia, za które zostaliście ukarani. Wiek, w jakim jesteście nie ma znaczenia. Powtarzam jeszcze raz - masz prawo niezgodzić się z wyrokiem Sądu, zrobiłes to i będzie zwykła rozprawa.
p_a_r_a_g_r_a_f jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wezwanie w charakterze podejrzanego popełnienie wykroczenia" z art 86 & 1 (odpowiedzi: 2) Witam 2 tygodnie temu przejeżdżałem nie wielką ulicą i podjeżdżając na pobocze drogi minimalnie otarłem zderzak przy aucie stojącym na poboczu...
§ Wezwanie w Charakterze Podejrzanego o popełnienie wykroczenia (odpowiedzi: 5) Witam wracaliśmy z kolegami i śpieszyliśmy się na kolejkę miejską i nie fortunnie gdy przechodziliśmy na czerwonym ( wiem wiem nasza głupota trzeba...
§ Wezwanie w charakterze sprawcy wykroczenia (odpowiedzi: 10) Witam, dzisiejszego deszczowego dnia jadąc samochodem zostałem zatrzymany na kontrole, przyczyną był brak włączonych świateł mijania, niestety nie...
§ popelnienie wykroczenia - prosze o porade (odpowiedzi: 8) Dzien dobry dostalem wniosek do sadu, w uzasadnienie pisze, W Sklepie przy uzyciu zapalniczki podpalil odziez wierzchnia klienta sklepu czym mogl...
§ w charakterze wykroczenia z art 292 KK {paserstwo} (odpowiedzi: 2) Zostałem osądzony o paserstwo, chociaż nie bylem tego świadomy,kolezanka dawała mi złoto zapewniając że to jej, i kazała mi je sprzedawac, pozniej...
§ Wezwanie w charakterze sprawcy wykroczenia (odpowiedzi: 8) Witam, Chciałbym dowiedzieć się czego mam się spodziewać w tej sytuacji. W ostatni weekend szliśmy ze znajomymi do pubu(około 1 w nocy),...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.