czynności seksualne z nieletnią - Forum Prawne

 

czynności seksualne z nieletnią

Witam. Moja sprawa wygląda następująco. Mając 14 lat zaczęłam chodzić z chłopakiem (on wtedy 17 lat). Przejdę od razu do sedna sprawy. Moją zasadą w życiu już wtedy było to, aby poczekać z seksem do ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń

Prawo wykroczeń - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
05-03-2012, 21:12  
Użytkownik
Gość
Domyślnie czynności seksualne z nieletnią

Witam.
Moja sprawa wygląda następująco. Mając 14 lat zaczęłam chodzić z chłopakiem (on wtedy 17 lat). Przejdę od razu do sedna sprawy. Moją zasadą w życiu już wtedy było to, aby poczekać z seksem do ślubu. Jednak chłopak ten ciągle na to nalegał mimo tego, że mówiłam jemu o tym że nie chce żeby teraz to było i że mnie tym skrzywdzi. No i w końcu stało się to, jak miałam 16 lat. Ufałam jemu bezgranicznie i kochałam z nadzieją że się zmieni. Teraz dowiedziałam się że przez ostatnie 10 miesięcy mnie zdradzał ( podejrzewam ze mógł to robić również z dziwkami, więc kazałam mu zrobić testy na HIV). Oczywistym jest że razem już nie jesteśmy. Teraz czuję się przez niego wykorzystana, ponieważ nadużył mojego zaufania. Nigdy nie było tak, że dochodziło do seksu dlatego że tego chciałam. Gdy się spotkaliśmy, zawsze on robił kilka podejść (bo przeważnie za 1,2 czy 3 razem mówiłam żeby przestał jak zaczynał mnie dotykać, bo tego nie chciałam), ale on robił tyle podejść aż w końcu mnie "złamał" i uległam. Ale to tez jeszcze nie wszystko. Wiem,że za kontakty seksualne z osoba nieletnią (do 15 lat) grozi odpowiedzialność karna, a ja zanim miałam 15 lat(on wtedy,jeżeli policzymy lata co do miesiąca, miał 17) , to on wtedy mnie dotykał w intymne miejsca, co działo się też tak jak w przypadku późniejszych stosunków. Jak doszło do naszego pierwszego razu, to gdy on przyłożył już swojego członka do pochwy, zapytał czy może to zrobić, a ja odpowiedziałam "nie wiem", a on to zrobił...lecz w głębi duszy tego nie chciałam i on o tym wiedział, bo często o tym rozmawialiśmy. Po kilku sekundach to się skończyło, a ja się popłakałam bo dopiero wtedy dotarło do mnie co on mi zrobił.. Dzisiaj chciałabym pójść z tym na policję, żeby on poniósł konsekwencje tego co zrobił, a zwłaszcza żeby nie skrzywdził już żadnej małoletniej dziewczyny, tak jak zrobił to mi...
Dlatego chcę się Was poradzić, czy za takie coś jemu coś grozi? Chcę to wiedzieć, ponieważ dla mnie to też nie będzie łatwe, ale pójść na policje i o tym wszystkim powiedzieć, dlatego jeżeli będę wiedziała że i tak jemu nic za to nie zrobią, to po prostu zaoszczędzę sobie te wszystkie przykrości i upokorzenia, które mnie teraz czekają jeżeli to zgłoszę... (dzisiaj ja mam lat 17, on 20).
Proszę Was bardzo o radę..
 
05-03-2012, 23:10  
argument_walidacyjny
Stały bywalec
 
Posty: 713
Domyślnie RE: czynności seksualne z nieletnią

Kwestie dowodowe mogą stanowić tutaj problem. Jeśli przyjąć za stan faktyczny Twój punkt widzenia sprawy, to gość podlega odpowiedzialności na podstawie art. 200 kodeksu karnego (co do czynności seksualnej z nieletnią), a kwestia zgwałcenia w wieku 16 lat jest problematyczna... Jeśli naprawdę tego chcesz, możesz pójść na policję, masz pewne podstawy, ale jak Cię tam potraktują po tych kilku latach?
argument_walidacyjny jest off-line  
05-03-2012, 23:24  
natalie-s1959
Zbanowany
 
Posty: 10.768
Domyślnie RE: czynności seksualne z nieletnią

Dziewczyno, nie mścij się, bo tak naprawdę powinnaś mieć żal do siebie. Nie byłaś asertywna (nie Ty pierwsza, nie Ty ostatnia), a teraz Wasze drogi się rozeszły. Cóż, zdobyłaś doświadczenie. Wszystko się odbywało za obopólna zgodą, więc się jedynie ośmieszysz. Potraktuj to jako życiowe doświadczenie.
natalie-s1959 jest off-line  
06-03-2012, 05:46  
piotr.techno
Stały bywalec
 
piotr.techno na Forum Prawnym
 
Posty: 2.024
Domyślnie RE: czynności seksualne z nieletnią

Cytat:
Napisał/a natalie-s1959 Zobacz post
Dziewczyno, nie mścij się, bo tak naprawdę powinnaś mieć żal do siebie. Nie byłaś asertywna (nie Ty pierwsza, nie Ty ostatnia), a teraz Wasze drogi się rozeszły. Cóż, zdobyłaś doświadczenie. Wszystko się odbywało za obopólna zgodą, więc się jedynie ośmieszysz. Potraktuj to jako życiowe doświadczenie.
dokladnie, a ja mysle ze autorka postu szykuje zemste,
ps zapytam wprost.. gdzie byłas w domu wtedy?? u kogoś?? gdzie byli opiekunowie??? rodzice?? GDZIE????

ps jakie masz dowody ze to on???
piotr.techno jest off-line  
06-03-2012, 15:26  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: czynności seksualne z nieletnią

No cóż, widocznie ktoś kto mnie nie zna nie zrozumie tego że nie chcę się na nikim mścić, bo taka nie jestem.. Owszem, czuję się przez niego skrzywdzona i wykorzystana, ale sama mam wątpliwości nawet czy iść z tym na policje, bo wiem jak traktują takich ludzi,którzy robią to co on zrobił, w więzieniu.. Nie życzę jemu źle, ponieważ wiem,ze też nie miał łatwego życia.. Ale po prostu nie mogę pozwolić na to żeby on dalej krzywdził inne dziewczyny tak jak zrobił to mi, bo może trafić akurat na kogoś kto jest słabszy psychicznie ode mnie i tego nie wytrzyma..

Co do dowodów, to mam tylko nasze zdjęcia jak się całujemy (wtedy jak nie miałam jeszcze 15 lat) i nagranie jak mówię jemu że zastanawiam sie czy iść z tym na policje, gdzie on mi powiedział zebym szła, a jak zapytałam czy się przyzna do tego co mi zrobił, odpowiedział "tak". Wtedy zapytał czy ma powiedzieć że mnie wykorzystał, zapytałam czy on tak uważa, on powiedział że nie, a ja powiedziałm ze tak sie czuję.

Rodzice byli wtedy i nie pozwalali mi się z nim spotykać, ale jako zbuntowana i zakochana nastolatka zawsze potrafiłam coś wymyślić żeby sie z nim spotkać.

I jeszcze jedno pytanie do Was.
Zanim miałam 15 lat, on miał już skończone 17, a czytałam że ktoś kto ma 17 lat moze być sądzony jako dorosły, ale więzienie grozi mu wtedy jak popełni przestępstwo (czyli coś, za co grozi kara od 3 lat w górę), a jeżeli wykroczenie to wtedy poprawczak itp. Nie wiem czy dobrze to rozumiem, dlatego proszę o wytłumaczenie mi tego.

PS. Żal do siebie mam również duży, ale nie było by tego gdyby on nie wykorzystał mojego zaufania. Nie zgodziłabym się na to nigdy gdyby on cały czas nie nalegał i nie namawiał mnie do tego...a nawet nie wiecie jak potrafi czarować, zeby tylko zaspokoić swoje potrzeby.
 
06-03-2012, 15:52  
pistollo
Stały bywalec
 
Posty: 2.960
Domyślnie RE: czynności seksualne z nieletnią

Jeżeli wina zostanie mu udowodniona to odpowie jak dorosły bo w świetle prawa karnego nieletnim nie jest. Pozbawienie wolności w tej sytuacji jest raczej wątpliwe, ale wróżką nie jestem. I nie licz na miłe traktowanie ze strony osób cię przesłuchujących. Posłuchaj się starszych i mądrzejszych i daj sobie z tym spokój.
pistollo jest off-line  
06-03-2012, 18:03  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: czynności seksualne z nieletnią

Ale pisząc żebym dała sobie z tym spokój, masz na myśli małą liczbę dowodów, to że będą mnie tam źle traktowac, czy to że jemu nic nie zrobią za to?
 
06-03-2012, 20:25  
mossberg86
Użytkownik
 
Posty: 39
Domyślnie RE: czynności seksualne z nieletnią

A, co mają mu zrobić i za co??? Tutaj nie ma żadnego przestępstwa. Zgodziłaś się dobrowolnie na stosunek. To jak napisałaś, że "w głębi duszy" tego nie chciałaś nie ma znaczenia, bo fakt jest taki, że się zgodziłaś. Potem doszło do kolejnych stosunków.... Teraz wszystko przemyślałaś, żałujesz tego, co z nim robiłaś no ale niestety... trzeba było myśleć wcześniej.

Co do nagrania.... oczywiście on przyzna się do wszystkiego... przyzna się, że uprawiał z Tobą seks za Twoją zgodą... ponieważ o gwałcie nie może być tutaj mowy.

Uważam jak wyżej... chcesz zemsty.
mossberg86 jest off-line  
06-03-2012, 20:35  
natalie-s1959
Zbanowany
 
Posty: 10.768
Domyślnie RE: czynności seksualne z nieletnią

Zwykła życiowe sprawa - William Shakspeare "Romeo and Juliet". On - lat 17, ona - lat 14.
Co prawda, potajemnie się pobrali. Wydaje mi się, że własnie o ten element pytająca ma żal. Cóż, i wtedy, i obecnie nie każdy Romeo żeni się z Julią - jak i nie każda Julia decyduje się na trwały związek z Romeem.

Wyrosły nam przebojowe panienki.
natalie-s1959 jest off-line  
07-03-2012, 21:36  
WiewioR_22
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie RE: czynności seksualne z nieletnią

Dokładnie zgadzam się z osobami powyżej. Zemsta ma być słodka. Powinnaś była myśleć w tamtej zaistniałej sytuacji, a nie po takim czasie. Jak mu to udowodnisz? Masz świadków? Jednak może być to śliski temat, ponieważ chłopak może się wszystkiego wyrzec, ewentualnie powiedzieć, że też tego chciałaś, bądź jedynie pozostanie rozpłakania się. Niestety, ale moja rada brzmi, dziewczyny myślcie wcześniej, abyście nie żałowały, na wszystko przyjdzie odpowiedni czas i moment.
WiewioR_22 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Inne czynności seksualne - oowiazki szkoły (odpowiedzi: 15) Witam, chciałabym prosić o rozwianie wątpliwości w następującej sprawie: chłopiec (16 lat) i dziewczynka (13 lat) znaleźli się w intymnej sytuacji...
§ Inne czynności seksualne (odpowiedzi: 14) WItam Wiem co znaczą "inne czynnosci seksualne" w teorii. Ale pytam o praktykę. Co jest innymi czynnosćiami seksualnymi? Czy pocąłunek w policzek...
§ Co to są 'inne czynności seksualne'? (odpowiedzi: 3) Jak w temacie. Pozdrawiam serdecznie.
§ Czynności seksualne, art. 197 KK (odpowiedzi: 29) Witam, Art. 197. § 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia...
§ Kiedy nastolatek odpowiada za czynności seksualne? (odpowiedzi: 1) Czy 15-letni chłopak (rocznikowo 16) podlega odpowiedzialności karnej za uprawianie seksu oralnego z 14-latką (rocznikowo 15)? Co mu grozi? I czy...
§ kontakty seksualne z nieletnią (odpowiedzi: 5) Witam, Moja 14 letnia córka miała kontakty seksualne z 18 letnim chłopakiem. Nie chce podać nazwiska, adresu chłopaka. Czy mogę złożyć...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.