Witam, mam pytanie co do zabranego prawa jazdy! - Forum Prawne

 

Witam, mam pytanie co do zabranego prawa jazdy!

Witam, zabrano mi 28.11.2012 roku prawojazdy po jezdzie na % miałem 1,3 promila, miałem dwie kategorie: A i B pytanie moje brzmi, czy jeśli odwołałem się do sądu aby zminiejszyć wymiar kary z : - ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
04-12-2012, 12:55  
ambrozyyy
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Witam, mam pytanie co do zabranego prawa jazdy!

Witam, zabrano mi 28.11.2012 roku prawojazdy po jezdzie na % miałem 1,3 promila, miałem dwie kategorie: A i B
pytanie moje brzmi, czy jeśli odwołałem się do sądu aby zminiejszyć wymiar kary z :
- Pół roku w zawiedzeniu na 2 lata
- 2 lata utraty prawa do jazdy
- 800 zł grzywny
czy coś się da zrobić aby zmniejszyć chociażby zakas prowadzenia samochodu?
czy mogę jakośc udokumentować że samochód jest mi niezbędny do prowadzenia własnej dzialalności (biura neiruchomości) czy coś to da jeżeli powiem że to moje jedyne źródlo utrzymania? czy mogę coś w takiej sytuacji zrobic? i czy zabierają mi prawo jazdy z dwóch kategorii czy tylko z B?

i drugie pytanie, jak wyglądała by sytuacja gdyby to wszystko mi zabrali, a ja zrobiłbym prawo jazdy w innym kraju (ukraina) i zdobyłbym prawo jazdy z tamtego kraju, mam możliwość meldunku itp. czy wtedy będe mógł sie poruszać po polskich drogach na takim prawo jazdy?

Prosze o pomoc!
ambrozyyy jest off-line  
04-12-2012, 13:27  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 13.109
Domyślnie RE: Witam, mam pytanie co do zabranego prawa jazdy!

Pytanie pierwsze: jeśli w stanie nietrzeźwości kierowałeś samochodem osobowym, praktycznie nie masz szans by przy wyroku skazującym zachować prawo kierowania takim pojazdem (czyli aby zachować prawo jazdy na kategorię B)

Przykładowe orzeczenie Sądu na ten temat:

Cytat:
Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 20 stycznia 2010 r. (IV KK 395/09):

Z zakresu zakazu prowadzenia pojazdów nie powinny być wyłączone uprawnienia do prowadzenia takiego pojazdu, przy którego prowadzeniu sprawca stworzył zagrożenie dla bezpieczeństwa w komunikacji.
Pytanie drugie: Twój problem polegać będzie nie na tym, że nie masz dokumentu prawa jazdy, ale na tym, że będziesz miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Łamanie tego zakazu (nawet z prawem jazdy z Hawajów) bedzie nadal zachowaniem sprzecznym z wyrokiem Sądu. Kierowanie samochodem wbrew zakazowi w Polsce będzie Cię narażać na odpowiedzialność karną z art. 244 k.k. Jeżdżenie samochodem wbrew takiemu zakazowi polskiego Sądu na Ukrainie, będzie Cię narażać jako polskiego obywatela na odpowiedzialność przed polskim Sądem z art. 244 k.k. o ile na Ukrainie w ich prawie karnym też istnieje przestępstwo łamania zakazu orzeczonego przez Sąd.

Temat był już poruszany na forum.
kadi jest off-line  
04-12-2012, 14:11  
ambrozyyy
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Witam, mam pytanie co do zabranego prawa jazdy!

A czy jest szansa ze pozostanie mi prawo jazdy na kategorie A? czy nie bardzo?
ambrozyyy jest off-line  
04-12-2012, 15:35  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 13.109
Domyślnie RE: Witam, mam pytanie co do zabranego prawa jazdy!

Teoretyczna szansa jest, że zostawią Ci prawo jazdy na inny pojazd, niż ten którym jechałeś w dacie czynu, choć nie jest to zbyt cześto stosowane rozwiązanie. Ocena należy do Sądu.
kadi jest off-line  
04-12-2012, 16:15  
ambrozyyy
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Witam, mam pytanie co do zabranego prawa jazdy!

a jak moge to usasadnic jakoś z głową aby mi to pozostawili, ponieważ mnie takie rozwiązanie ratuje, skurer czy coś takiego mnie ratuje bardzo w takiej sytuacji co mam mówić przed sądem jak dostane wezwanie?
ambrozyyy jest off-line  
04-12-2012, 18:08  
Paweł7801
Stały bywalec
 
Posty: 890
Domyślnie RE: Witam, mam pytanie co do zabranego prawa jazdy!

Odpowiedziałeś sobie w pierwszym poście,udokumentować że pojazd jest Ci niezbędny do prowadzenia działalności która jest jedynym źródłem utrzymania,nikt za Ciebie tu tego nie napisze.
Paweł7801 jest off-line  
05-12-2012, 11:47  
ambrozyyy
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Witam, mam pytanie co do zabranego prawa jazdy!

Wystarczą rozliczenia za paliwo? czy coś wiecej muszę udokumentować?
ambrozyyy jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ odbiór zabranego prawa jazdy (odpowiedzi: 2) 9 października odbieram prawo jazdy po 3-miesiecznej rozłące z nim. Zostało mi odebrane za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż...
§ Odbiór zabranego prawa jazdy - kiedy? Termin włącznie? (odpowiedzi: 5) witam. 2 września o godz 21.30 zabrali mi prawo jazdy na 7 miesięcy. Mam pytanie czy po odbioór prawa jazdy do wydziału komunikacji mogę się stawić 2...
§ Warunki odzyskania prawo jazdy zabranego 8 lat temu. (odpowiedzi: 1) Witam.Osiem lat temu miałem odebrane prawo jazdy na okres dwóch lat. Z powodu wyjazdu za granicę i pracy tam-przez ten okres nie zdałem egzaminu...
§ Pytanie na temat prawa jazdy (odpowiedzi: 13) Witam mam pytanie na temat prawa jazdy a mianowicie zabrali mi na 2 lata, przed wyrokiem bylem na jakis badaniach 2 psychologiczki mnie...
§ Pytanie o kurs prawa jazdy (odpowiedzi: 2) Witam. Kurs prawa jazdy zaczęłam w tym roku w kwietniu a ukończyłam pod koniec maja. Nie przystąpiłam jednak do tego czasu do egzaminu wewnętrznego....
§ Skrócenie czasu - w kwesti zabranego prawa jazdy (odpowiedzi: 7) Mam pytanie. Mam zabrane prawo jazdy, czy istnieje możliwość skrócenia czasu kary?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.