Sprzedaz art. pirotechnicznych - Forum Prawne

 

Sprzedaz art. pirotechnicznych

Witam wszystkich i prosze o pomoc w nastepującej sprawie. W okresie okołoświątecznym ub. roku sprzedawałem art. pirotechniczne z namiotu handlowego, który w rozumieniu prawa budowlanego jest tymczasowym obiektem budowlanym i na podstawie poniżej cytowanych przepisów ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
28-03-2007, 08:36  
tedi75
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie Sprzedaz art. pirotechnicznych

Witam wszystkich i prosze o pomoc w nastepującej sprawie. W okresie okołoświątecznym ub. roku sprzedawałem art. pirotechniczne z namiotu handlowego, który w rozumieniu prawa budowlanego jest tymczasowym obiektem budowlanym i na podstawie poniżej cytowanych przepisów sprzedaż w sposób jaki prowadziłem jest niedozwolona. Czy faktycznie z namiotu nie można sprzedawać tego typu artykułów ?
§ 42. 1. Pomieszczenia zakładów pracy, w których prowadzony jest obrót wyrobami pirotechnicznymi widowiskowymi, dzieli się na pomieszczenia:
1) sklepowe - przeznaczone do realizacji bezpośredniej sprzedaży;
2) zaplecza - przeznaczone do przechowywania...
3) magazynowe - pomieszczenia przystosowane do składowania ..
§ 43. Pomieszczenia, o których mowa w § 42 ust.1 pkt 1 i 2, można lokalizować w obiektach przeznaczonych na cele handlowe, pod warunkiem spełnienia wymagań określonych w § 44.

W cytowanej dokumencie ( Rozporzadzenie Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 lipca 2003 w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy produkcji,transporcie........ ) wielokrotnie używano słowa należy przy określaniu wymogów składowania, przewożenia itp. tutaj jest napisane można lokalizować w obiektach ...
Czy te przepisy zabraniają sprzedaży z namiotu handlowego ?

Z góry dziękuje za zainteresowanie i jakąkolwiek podpowiedz.
Pozdrawiam.
tedi75 jest off-line  
31-03-2007, 15:59  
Adam33
Moderator w spoczynku
 
Adam33 na Forum Prawnym
 
Posty: 170
Domyślnie

Nie można sprzedawać materiałów pirotechnicznych z namiotu, to jest kwestia przepisów przeciwpożarowych: Dz.U.06.80.563 i Dz.U.02.75.690.
Adam33 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ sprzedaz (odpowiedzi: 8) sprzedałem na ogłoszeniu tablica lunete za 70 zł a teraz kupujący zada zwrotu pieniedzy gdyz twierdzi ze sprzeałem mu uszkodzoną czy musze mu zwrócic...
§ Sprzedaz (odpowiedzi: 8) witam mam pytanie mianowicie czy jezeli kupuje towry za granica i sprowadam do polski to musze cos placic ? oraz czy jezeli odsprzedajac te towary...
§ Posiadanie odczynników chemicznych i pirotechnicznych (odpowiedzi: 1) Witam! Jestem posiadaczem pewnych ilości sub. chemicznych, które nie są określone prawnie(bądź nie mogę znaleźć na to ustawy). Przeszukując...
§ dom na sprzedaz (odpowiedzi: 1) witam serdecznie, mam taka sytuacje ale niewiem od czego zaczac i co moge w tej sprawie zrobic otoz, mieszkamy wraz z zona i dwojka dzieci na...
§ sprzedaz (odpowiedzi: 13) Witam was czy ktos moze mi pomuc. Dostalem w spadku po ojcu gospodarstwo rolne i traktor wszystko jest sadowo zatwierdzone ojciec juz zmarl ale...
§ sprzedaz DG (odpowiedzi: 5) zastanawiam siue nad sprzedaza lub darowizna dzialalnosci gospodarczej/przedsiebiorstwa. chcialby sprzedac lub darowac cale przedsiebiorstwo, lacznie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:59.