Zakaz wjazdu - nie dotyczy mieszkańców ?? - Forum Prawne

 

Zakaz wjazdu - nie dotyczy mieszkańców ?? 6

Mam sprawę związaną z pewną ulicą i znakami: https://www.google.pl/maps/@53.00816...7i13312!8i6656 Nie zauważyłem tego znaku, a napis pod nim jest dość długi. To jak mam to przeczyać, jeśli za Mną ktoś stoi, a ja nie mam gdzie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
21-04-2016, 18:06  
patrolx2
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie

Mam sprawę związaną z pewną ulicą i znakami:
https://www.google.pl/maps/@53.00816...7i13312!8i6656

Nie zauważyłem tego znaku, a napis pod nim jest dość długi. To jak mam to przeczyać, jeśli za Mną ktoś stoi, a ja nie mam gdzie się zatrzymać, a stanie na środku drogi nie za bardzo. Pojechałem, więc prosto (ja tego znaku nie widziałem, słabe miejsce wjeżdża się i go prawie nie widać)
Kolejny znak:
https://www.google.pl/maps/@53.00833...7i13312!8i6656

Napis pod nim jeszcze dłuższy, jak ja mogę to przeczytać, jeśli za Mną ciągle stoi ktoś, z 1 strony i 2 samochody, to mam stać na środku?? Jak się wycofać??

Więc pojechałem dalej, a za widocznym namiotem restauracji ŁAPANKA straży miejskiej...no i się zaczęło, że 1 znaku nie widziałem, potem 2 był...Pani żądała ode Mnie dowód osobisty co było absurdem, do prowadzenia pojazdu potrzebuje PRAWO JAZDY...Lecz przyznam się złamałem przepisy nieumyślnie, na tabliczce napisów na 30linijek....

Moje pytanie: Czy dało uniknąć się ukarania mandatem, a tylko pouczenie możliwe za obydwa przewinienia? Jaka jest możliwość, aby udowodnić im na miejscu, że to jest zwykła ŁAPANKA na nabijanie pieniędzy (Pani tłumaczyła, że mieszkańcy się skarżą, ze każdy sobie robi skróty....). Nie chodzi ile dostałem mandatu, lecz czuje się pokrzywdzony, ze względu na ŁAPANKĘ NA KASE.. 50zł,5pkt.. Nie chodzi tu o pieniądze, lecz o rozwiązanie problemu przy strażnikach.

+
Kiedy strażnik miejski może mnie zatrzymać, spisać, ukarać (przepisy, kodeks) poruszając się autem?

Doczytałem już, że strażnik miejski nie ma możliwości kontroli pojazdów łamiących znak "nakaz skrętu..."
Nie rozumiem tego przepisu:
"b) naruszającego przepisy ruchu drogowego, w przypadku ujawnienia i zarejestrowania czynu przy użyciu urządzenia rejestrującego;" - musi mieć nagranie video?
+ Pani strażnik miejska straszyła Mnie wnioskiem do sądu o złamanie tych 2 znaków "nakaz jazdy..." oraz "zakaz ruchu..." czy ma uprawnienia do egzekwowania tego sądownie, jeśli co do 2 znaku nie ma przywilejów określonych ustawą?
patrolx2 jest off-line  
21-04-2016, 19:21  
Ripper
Moderator globalny
 
Posty: 18.629
Domyślnie RE: Zakaz wjazdu - nie dotyczy mieszkańców ??

To czy funkcjonariusz zastosuje karę, czy pouczenie, zależy od niego. Jeżeli straż nie może oskarżać w jakiejś sprawie, to może tą sprawę przekazać policji.
Masz, trzeba przyznać, dosyć ciekawą interpretację nieumyślności...
Ripper jest off-line  
21-04-2016, 19:28  
dag0
Stały bywalec
 
Posty: 4.087
Domyślnie RE: Zakaz wjazdu - nie dotyczy mieszkańców ??

Cytat:
Doczytałem już, że strażnik miejski nie ma możliwości kontroli pojazdów łamiących znak "nakaz skrętu..."
Przecież czynności podjęte przez strażników nie dotyczyły niestosowania się do znaku "C-4", a znaku "B-1"
Cytat:
Kolejny znak:
https://www.google.pl/maps/@53.00833...7i13312!8i6656 .........Więc pojechałem dalej,
. Za niezastosowanie się do tego znaku mają prawo podąć czynności wobec kierowcy. (Prawo o ruchu drogowym art. 129b).
Ukształtowanie drogi umożliwiało zatrzymanie pojazdu przy prawej krawędzi jezdni w celu zapoznania się z treścią tabliczek, jednocześnie umożliwiając swobodny przejazd innym użytkownikom. Najdłuższa treść to ok 10 linijek a nie jak napisałeś
Cytat:
na tabliczce napisów na 30linijek....
10 sek. wystarczy na zapoznanie.
Cytat:
Nie chodzi ile dostałem mandatu, lecz czuje się pokrzywdzony, ze względu na ŁAPANKĘ NA KASE.
Na własne życzenie.
dag0 jest off-line  
21-04-2016, 19:30  
patrolx2
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: Zakaz wjazdu - nie dotyczy mieszkańców ??

Cytat:
Napisał/a dag0 Zobacz post
Przecież czynności podjęte przez strażników nie dotyczyły niestosowania się do znaku "C-4", a znaku "B-1". Za niezastosowanie się do tego znaku mają prawo podąć czynności wobec kierowcy. (Prawo o ruchu drogowym art. 129b).
Ukształtowanie drogi umożliwiało zatrzymanie pojazdu przy prawej krawędzi jezdni w celu zapoznania się z treścią tabliczek, jednocześnie umożliwiając swobodny przejazd innym użytkownikom. Najdłuższa treść to ok 10 linijek a nie jak napisałeś 10 sek. wystarczy na zapoznanie.
Na własne życzenie.
"30 linijek" to była przenośnia. A jak przeczytam to w 3min, to jak mogę stać na środku drogi, a potem brak możliwości cofania?
+ Czy jest szansa, że jak pójdę na straż zastosują poczuenie, czy podpisany mandat to przyklepane?
+ To jest tylko ciekawość jak można strzec się naruszania przepisów przez straż miejską. Ja naruszyłem przyznam się, tylko mówiąc, że to mój 1 mandat w życiu chyba może być pouczenie ZASADNE?
patrolx2 jest off-line  
21-04-2016, 19:56  
dag0
Stały bywalec
 
Posty: 4.087
Domyślnie RE: Zakaz wjazdu - nie dotyczy mieszkańców ??

Cytat:
, to jak mogę stać na środku drogi, a potem brak możliwości cofania?
Jeżeli trzymanie się środka jezdni uniemożliwia ci przeczytanie oznakowania to może warto poruszać się bliżej prawej krawędzi. A wtedy będziesz mógł zawrócić.
Mandat przyjęty w chwili jego podpisania - temat zamknięty.
Cytat:
To jest tylko ciekawość jak można strzec się naruszania przepisów przez straż miejską
Powtarzam czynności zostały podjęte w związku z niezastosowaniem się do "B-1" zgodnie z posiadanymi uprawnieniami. Może zacznij od siebie a nie szukaj bezpodstawnie winy u innych. Powinieneś się cieszyć, że skończyło się na jednym mandacie. Gdyby to była łapanka jak napisałeś, czekało by ciebie jeszcze spotkanie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego za niezastosowanie się do znaku "C-4". Wynikłe z skierowanej do nich notatki urzędowej przez SM.
dag0 jest off-line  
21-04-2016, 21:44  
patrolx2
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: Zakaz wjazdu - nie dotyczy mieszkańców ??

Dziękuje, macie rację. Chciałem dowiedzieć się po prostu takie informacje. A jeśli straż nie ma prawa co to znaku C-4, to nie mogą mnie zatrzymać bez obecności policji? A jak zatrzymają to można ich olać, czy oni nakażą czekanie na policje pod groźbą? Chyba, że wtedy mnie mogą pouczyć po prostu i puścić. Jak to jest w takich kwestiach?
Ja po prostu nie lubie jak policja/straż mieska narusza swoje uprawnienia. Tak jak dowodu im nie dam do ręki, tylko okazuje jak mówi prawo, to potem mają już sapy i zaczynają się czepiać. Tylko bez podstawy o co.
patrolx2 jest off-line  
22-04-2016, 15:47  
dag0
Stały bywalec
 
Posty: 4.087
Domyślnie RE: Zakaz wjazdu - nie dotyczy mieszkańców ??

W #78 podałem art. PoRD. Domniemam, że nie raczyłeś przeczytać. Jak będziesz się stosował do obowiązującego prawa nie będzie musiał spotykać się z sł. porządkowymi. Chyba, że masz we krwi olewanie np. C-4.
dag0 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zakaz ruchu, nie dotyczy mieszkańców ul... (odpowiedzi: 6) Witam, budynek mojego wydziału mieści się przy ul. Akademickiej, obok jest ulica ze znakiem "Zakaz ruchu" z tabliczką "Nie dotyczy służb oraz...
§ Zakaz wjazdu - Nie dotyczy... (odpowiedzi: 3) Witam, to mój pierwszy temat na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość w sprawie umieszczenia tego zapytania w odpowiednim dziale. Przy banku, z...
§ Zakaz wjazdu dla mieszkańców bloku (odpowiedzi: 14) Jak w tytule Administracja Nieruchomości zamknęła bramę wjazdową na teren posesji i powiesiła na białym tle dwa znaki /zakaz wjazdu/ oraz /zakaz...
§ Zakaz wjazdu nie dotyczny mieszkańców (odpowiedzi: 18) Mam pytanie: Mieszkaniec domu wjeżdża służbowym autem na podwórko. W dowodzie rejestracyjnym widnieje adres firmy a nie mieszkańca. Czy może on...
§ Zakaz wjazdu - nie dotyczy mieszkańców, a co z pracownikami firm ? (odpowiedzi: 6) Mam pytanie dotyczące interpretacji zapisu na tablicy znaku zakaz wjazdu wszelkich pojazdów - nie dotyczy mieszkańców. Czy parcownik fimy...
§ Zakaz wjazdu nie dotyczy... (odpowiedzi: 2) Witam, mam takie pytanko, w miejscowości gdzie mieszkam, postawiono znak zakaz wjazdu - "nie dotyczy zaopatrzenia i dojazdu do posesji" i teraz moje...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:50.