Fotoradary - c.d. c.d. - Forum Prawne

 

Fotoradary - c.d. c.d. 60

Sąd: policja używa „suszarek” nielegalnie - Moto - WP.PL...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Zamknięty temat
 
23-09-2013, 19:51  
rafostry
Stały bywalec
 
Posty: 963
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

Sąd: policja używa „suszarek” nielegalnie - Moto - WP.PL
rafostry jest off-line  
23-09-2013, 20:10  
IpMan666
Zbanowany
 
Posty: 80
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

Policja używa nie tylko Iskier szanowny kolego ale redaktorzyna szukający taniej sensacji oczywiście musiał napisać w tytule, że wszystkie suszarki są nielegalne.
IpMan666 jest off-line  
23-09-2013, 21:18  
wachmistrz
Użytkownik
 
Posty: 160
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

"Zdaniem PG wszelkie naruszenia przepisów zarejestrowane przez stacjonarne fotoradary będące w dyspozycji straży miejskich powinny być przekazywane policji, która może prowadzić czynności wyjaśniające i m.in. kierować następnie wnioski do sądu. Tak więc dobro wymiaru sprawiedliwości w żadnym razie nie poniesie z tego tytułu jakiegokolwiek uszczerbku, tym bardziej, że w przeszłości zadania te wykonywała właśnie policja, posiadając w tym zakresie profesjonalne służby" a nie powinno być, panie prokuratorze tak - wszelkie naruszenia przepisów zarejestrowane przez stacjonarne fotoradary będące w dyspozycji straży miejskich powinny być przekazywane policji, która może prowadzić czynności wyjaśniające i kierować sprawy do prokuratury za przekroczenie uprawnień.
Bo jeżeli SGM działa i pozyskuje materiał dowodowy bezprawnie to na jakiej podstawie policja skieruje wniosek do sądu o ukaranie ?
wachmistrz jest off-line  
24-09-2013, 08:55  
IpMan666
Zbanowany
 
Posty: 80
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

Dokładnie Wachmistrz jak piszesz - straże nielegalnie pozyskują materiał dowodowy. SMG nielegalnie pstryka a potem wszystkie śmieci odsyła do Policji.
Z drugiej strony można zawsze złożyć zawiadomionko o przekroczeniu uprawnień jak dostanę fotkę od straży miejskiej ze stacjonarnego.
IpMan666 jest off-line  
24-09-2013, 10:29  
J.Nowacki
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

Witam
Temat jest w wielu wątkach, więc jeśli już gdzieś był odpowiedz, przepraszam, ale nie doczytałem. Oto cała historia.
Moją żona pojechała z swoim kontrahentem z Białorusi z Poznania do Chojnic. Jest to człowiek doskonale na znany, zwykle ja z nim jeżdżę, ale akurat nie było mnie w kraju. Jak to często bywa "mężczyzna" wsiadł za kierownicę. Wpakowali się na DWA radary w Dębrznie, pierwszy na wjeździe 62/50 drugi na wyjeździe 80/60.
Po jakimś czasie przyszły 2 polecone ze SM z znanymi ogólnie formularzami. Moja żona jako właścicielka firmy grzecznie odpowiedziała kto kierował, wszystkie możliwe dane zostały w tym piśmie zawarte. W odpowiedzi SM wezwała ją w terminie kilku dni do osobistego stawienie w charakterze świadka. W odpowiedzi żona wysłała pismo, że nie może w tym terminie ( obowiązki zawodowe ) i że wszystkich wyjaśnień udzieliłą na piśmie i nic więcej nie wie. W odpowiedzi dostała kary porządkowe 2x250 zł i kolejne 2 wezwania. Napisała prośbę o uchylenie kolejnego terminu i kar, w odpowiedzi wczoraj dostała kolejne kary 2x500, nowe 2 terminy i pouczenie, że ją doprowadzą przymusowo. W międzyczasie jeszcze odrzucili prośbę o przesłuchanie w Poznaniu.
Reasumując jest winna 1500 zł i musi jechać na 2 przesłuchania po 200 km w jedną stronę.
czy jest to zgodne z prawem i jest jakiekolwiek wyjście przed takim działaniem urzędników ?
J.Nowacki jest off-line  
24-09-2013, 15:21  
wachmistrz
Użytkownik
 
Posty: 160
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

zobaczycie,już niebawem ceny fotoradarów pójdą w dół
http://wyborcza.pl/1,75478,14644774,....html#TRrelSST
http://wyborcza.pl/1,75478,14661493,...przenosne.html
wachmistrz jest off-line  
24-09-2013, 17:30  
Zetsus
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

Witam. Czy jeśli na zdjęciu widnieją 2 samochody, a dodatkowo fotoradar stał w okolicy transformatora warto napisać pismo z prośbą o wyjaśnienie, czy bezpośrednio czekać na sprawę sądową?
Czy w kompetencji Straży Miejskiej jest wniesienie sprawy do sądu o ukaranie właściciela pojazdu za niewskazanie kierującego pojazdem?
Dziękuję za odpowiedzi.
Zetsus jest off-line  
24-09-2013, 19:21  
VelS
Użytkownik
 
Posty: 269
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

Cytat:
Napisał/a J.Nowacki Zobacz post
Witam
Moja żona jako właścicielka firmy grzecznie odpowiedziała kto kierował, wszystkie możliwe dane zostały w tym piśmie zawarte. W odpowiedzi SM wezwała ją w terminie kilku dni do osobistego stawienie w charakterze świadka. W odpowiedzi żona wysłała pismo, że nie może w tym terminie ( obowiązki zawodowe ) i że wszystkich wyjaśnień udzieliłą na piśmie i nic więcej nie wie. W odpowiedzi dostała kary porządkowe 2x250 zł i kolejne 2 wezwania. Napisała prośbę o uchylenie kolejnego terminu i kar, w odpowiedzi wczoraj dostała kolejne kary 2x500, nowe 2 terminy i pouczenie, że ją doprowadzą przymusowo. ?
Wyrazy współczucia. Te łotry sie wscieki z obcokrajowca i liczyli że na przesłuchaniu sie Pani poplącze,
Wykorzystali w całym zakresie przysługujące im uprawnienia nakładani kar porzadkowych. Osoba wezwana jako swiadek MUSI sie stawic nawet jezeli jest "właścicielka firmy" albo "nic więcej nie wie"albo "nie ma czasu".
Uważajcie bo jeżeli oni sie upą to moga zafundować Wam jeszcze lepszą taka zabawę. Zlecą policji doprowadzenie na któryś poniedziałek. Wtedy w piatek pod Wasz dom albo do firmy podjedzie radiowóz policji i żone Ci skuja w kajdanki i zatrzymaja. Zawioza ja na dołek lub do aresztu i po weekendzie w konwoju zawiozą do Człuchowa czy innego Debrzna. Najlepiej dwa dni wczesniej wyslij zone do Debrzna czy Człuchowa niech tam sobie w hotelu pomieszka to jej psy w domu lub w firmie nie znajdą. Nieśmiało radze pojechac tam i dać sie przesuchać i ewentualnie złożyc wniosek o zwrot kosztów. Świadek dowieziony konwojem kosztów nie ponosi!.
Daj znać co sie działo i czy to SM Debrzno tak odbiło.
VelS jest off-line  
24-09-2013, 20:38  
wachmistrz
Użytkownik
 
Posty: 160
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu sygn. akt IV Ka 760/13 - nie wolno zmusić właściciela auta, by zadenuncjował swoją rodzinę
Fotoradary: Właściciela auta nie zmusi się by wskazał rodzinę | rp.pl
wachmistrz jest off-line  
24-09-2013, 20:49  
Piasek80
Stały bywalec
 
Posty: 618
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

Cytat:
Napisał/a Zetsus Zobacz post
Witam. Czy jeśli na zdjęciu widnieją 2 samochody, a dodatkowo fotoradar stał w okolicy transformatora warto napisać pismo z prośbą o wyjaśnienie,
wywalić w kosz i nic nie robić. Jak się odezwiesz - już cię mają i nie odpuszczą dopóki nie zapłacisz.
Piasek80 jest off-line  
24-09-2013, 22:20  
Mirr
Stały bywalec
 
Mirr na Forum Prawnym
 
Posty: 5.279
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

Świeży wyrok Niewyraźne zdjęcie z fotoradaru? Sąd: "Nie można zmusić właściciela, by wskazał kierowcę"
Cytat:
Nie wolno zmusić właściciela auta, by wskazał, kto siedział za kierownicą i przekroczył prędkość, jeżeli nie widać tego na zdjęciu z fotoradaru - orzekł Sąd Okręgowy we Wrocławiu. Jest to szczególnie niedopuszczalne, gdyby właściciel miał wskazać żonę lub dzieci. Wyrok dotyczy mieszkańca Wrocławia, który odmówił informacji straży miejskiej.
Mirr jest off-line  
25-09-2013, 00:18  
bandz
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

witam.
moj pierwszy post i akurat w tym temacie - no coz nie bede oryginalny...
przyznaje ze nie przeczytalem calego topicu ale jest naprawde dlugi a zostalo mi malo czasu.
w wakacje samochod ktory posiadam w uzytkowaniu został zarejestrowany urządzeniem multaradar cm. wlascicel pojazdu dostal wezwanie od sg czluchow i podal moje dane.
to co przyszlo do mnie troszke mnie zaskoczylo ponieważ brzmi tak;
(zdjecie tylu samochodu troche wygląda jak wykadrowane tablica nieczytelna dopiero na zblizeniu ktore jest obok zdjecia widac numery)
bandz jest off-line  
25-09-2013, 00:19  
bandz
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

dzialajac na podstawie art 129b ust2 pkt1 lit b i ust3 pkt 3,6i7 ustawy z 20.06.1997 prd(dz.u........ ), art 23 ust 1 pkt2 ustawy....o danych..., art10a, 11....o strazach gminnych...
zadanie
prosze wskazac w terminie 7 dni od daty zadania komu w dniu.... o godzinie... pan powierzyl pojazd no nr rej ... do kierowania lub uzywania.
itd
bandz jest off-line  
25-09-2013, 00:20  
bandz
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

moje pytania brzmią:
czy działając na tej podstawie zadanie sg jest uzasadnione? czy nie powinni zadac wskazania na podstawie art 78 ust 4
jesli nie jest to istotne bo i tak mogą bedę musiał wskazac komu powierzylem samochod, a z tego co pamietam byl to kolega ktory mieszkal wtedy w usa. co wtedy straz moze bo zapewne beda sie mscic
bandz jest off-line  
25-09-2013, 00:20  
bandz
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Fotoradary - c.d. c.d.

jesli na tej podstawie nie moze tego i jest to wadliwe pismo to co dalej smietnik i czekac odpisać
prosze o konkretne odpowiedzi ktore nie sa czystą torią.
pozdrawiam
bandz jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Fotoradary (odpowiedzi: 1) Witam, otrzymałem wezwanie do wskazanie kierującego moim pojazdem w chwili zarejestrowania przez fotoradar w gminie Białogard przekroczenia...
§ Fotoradary - c.d. (odpowiedzi: 1014) Ciąg dalszy tematu: http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/345086-fotoradary-ciag-dalszy-26.html Każda porada choćby sugerująca jak ominąć prawo i...
§ Fotoradary (odpowiedzi: 1) Dzień Dobry. Wczoraj znalazłem na tablicy Facebook Wojciecha Cejrowskiego dość ciekawy post dotyczący kontroli drogowej . Czy mógłby ktoś się...
§ Fotoradary - część II (odpowiedzi: 544) Część druga tematu http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/94-fotoradary-71.html#post1669628
§ Fotoradary (odpowiedzi: 2826) Mam pytanie dotyczące stosowania właśnie fotoradrów przez Straż Miejską, tzn nie do końca rozumiem czy w końcu maja oni prawo karać mandatami za...
§ fotoradary (odpowiedzi: 2) prosze o pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.