wypadek motocyklowy - Forum Prawne

 

wypadek motocyklowy

witam wszystkich Założyłem nowy temat aby prosić poradę w mojej sprawie, taka sytuacja zdarzyła mi się po raz pierwszy i nie wiem co dalej robić ?? A mianowicie miałem nie dawno wypadek na motorze, wyglądało ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
18-02-2014, 17:45  
rafi_vw2
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie wypadek motocyklowy

witam wszystkich
Założyłem nowy temat aby prosić poradę w mojej sprawie, taka sytuacja zdarzyła mi się po raz pierwszy i nie wiem co dalej robić ??
A mianowicie miałem nie dawno wypadek na motorze, wyglądało to tak:
jechaliśmy ze znajomym na motorach, on pierwszy bliżej osi jezdni ja zanim bliżej prawej strony (chodnika) i z podporządkowanej wyjechał mi samochód ( kolega przejechał bez szwanku a ja zostałem na tylnym zderzaku tego samochodu a motocykl kilka metrów dalej się zatrzymał ) po tej kolizji jakiś świadek który był przymnie wezwał karetkę itp. miałem założony gorset usztywniający a w szpitalu badania i z RTG ramienia wyszło ze mam jakąś szczelinę w kości ( nie złamanie ) i ogólnie mocno potłuczony jestem, kazali mi nosić rękę w temblaku przez 2 tygodnie po czym do kontroli. Po tym wszystkim udałem się na miejsce zdarzenia "człowiek" który mi wyjechał nie przyznaje się do winy (mówi że mnie nie widział, ze mnie tam nie było itp.)
a na koniec policjanci powiedzieli że to i tak bez znaczenia bo sprawa trafia do sądu (kontaktowali się ze szpitalem i uznali ze to wypadek ) po czym na miejsce przybyli technicy i wszystko udokumentowali.
No i teraz nie do końca wiem co robić ??
-chciałbym motocykl naprawiać (bo dowód zabrany ) ale nie wiem czy mogę ??
-czy mogę żądać jakieś zadośćuczynienie za mój ból ramie itp.?? od tego kierowcy samochodu ??
-czy sprawa w sadzie będzie wcześniej niż te 2 tygodnie ?? bo w sumie nie wiem co dalej z ramieniem.
proszę o odpowiedz
pozdrawiam

ps. jeśli temat nie w tym dziale to proszę przekierować
rafi_vw2 jest off-line  
18-02-2014, 21:52  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.615
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

1) motocykl możesz naprawić, na forum było wiele tematów jak to zrobić po kolizji zanim zapadnie decyzja o winie
2) zadość uczynienia możesz zażądać po wygranej. I tak koszta leczenie, w tym rehabilitacji, pokrywa sprawca
3) sprawa na pewno będzie później niż 2 tygodnie, może i nawet kilka miesięcy. Dokumentuj obrażenia
Semmao jest off-line  
19-02-2014, 12:16  
rafi_vw2
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

witam
dziękuje za odp

a odnośnie tej naprawy to to nie jest tak jak przy kolizji czyli zgłaszało się szkodę majątkową na OC sprawcy po czym przyjeżdżał rzeczoznawca i wyceniał szkodę i wtedy nie wolno było naprawiać. Dlatego che mieć pewność czy mogę coś przy motorze robić???
rafi_vw2 jest off-line  
19-02-2014, 22:50  
Semmao
Przyjaciel forum
 
Posty: 5.615
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

Wycenić może Twój rzeczoznawca i rozliczyć się możesz fakturowo. Zadzwoń do pierwszego lepszego ubezpieczyciela na infolinię i dostaniesz odp jak to zrobić, żeby grało.
Semmao jest off-line  
20-02-2014, 13:05  
rafi_vw2
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

oki
szkoda zgłoszona czekam na rzeczoznawce,
czy ktoś się orientuje jak robiona jest wycena szkód dla motoru ?? czy robią na zamiennikach czy oryginalnych częściach ??
rafi_vw2 jest off-line  
20-02-2014, 14:43  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

Pewnie chcieliby na zamiennikach, ale szkode mają wycenic zgodnie z tym co było w pojeździe, a nie po najtańszej linii oporu.
 
21-02-2014, 12:12  
rafi_vw2
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

witam
jeszcze pytanie ile można się spodziewać (tak realnie ) za taki motor jak mój czyli kawasaki ninja zx9r z 1998r wiem ze motor stary ale to było moje oczko w głowie wszystko tip top zero udziwnień wszystko w originale jedynie co to wszystko co z aluminium miałem polerowane (ramę , koła, kierownica itp). dodam ze w sierpniu 2013 jak go rejestrowałem to w skarbówce pani wyceniła go na 7300zl i taki podatek musiałem zapłacić.
obawiam się ze w moim przypadku będzie szkoda całkowita (mimo ze moto odpala ) uszkodzone : "czacha", prawa strona owiewki, lusterka, kierunki, sety połamane, kierownica, wydech, cieknie płyn hamulcowy i chłodniczy (ale chłodnica cała ), odrapane dekle aluminiowe.
na co zwrócić uwagę jak dostane wycenę ?? która ma być we wtorek likwidator z "ERGO HESTIA " z OC sprawcy.
No i obawiam się o skrzynie biegów bo po wywrotce w motorach różnie bywa i nie wiem czy są w porządku, kazać mu jeździć żeby sprawdził czy chodzą może trochę przynudzam ale tyle się oczytałem o tych wycenach jakie są robione przekręty że się obawiam.
proszę o odp pozdrawiam.
ps. czy za notatkę z policji trzeba płacić żeby np mi ją wcześniej wydali ??
rafi_vw2 jest off-line  
23-02-2014, 22:28  
rafi_vw2
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

witam
jeszcze jedno jak przyjedzie rzeczoznawca do oględzin motocykla to czy wycena uszkodzonej odzieży tez wtedy będzie ??? czy trzeba znowu zgłaszać szkodę ? aa i przypomniało mi się zgłaszając szkodę usłyszałem od tego pana :" na ile ja bym wycenił daną szkodę " co to ma znaczyć ? czyli jak bym powiedział jakąś cenę to mi wypłacą i nie będzie rzeczoznawcy ??? szczerze mówiąc byłem zdziwiony tym pytaniem
prosze odp.
rafi_vw2 jest off-line  
23-02-2014, 23:01  
Indubio
Stały bywalec
 
Posty: 726
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

rafi_vw2: nie ten dział. Zadajesz pytania w dziale karnym/wykroczeniowym a tak naprawdę masz na mysli dochodzenie roszczeń cywilnoprawnych (OC - Odpowiedzialność Cywilna). Co innego, gdyby policja prowadziła przeciw sprawcy wypadku dochodzenie o jakieś przestępstwo, wtedy powyższych roszczeń możesz również dochodzić jako oskarżyciel posiłkowy (jeśli jesteś pokrzywdzonym tym przestępstwem). A tak to jesli Ci się wycena nie podoba, to pozywaj TU. A ile dostaniesz to już pytanie z kosmosu - powiem Ci że za "ninje98" miliona Ci nie dadzą, choć zajefajna maszyna....
Indubio jest off-line  
23-02-2014, 23:35  
rafi_vw2
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

saory za to ale prawo to moja pięta Achillesa o odszkodowanie na osobie też będę robol ale to po zakończeniu leczenia. kolego Indubio wiem że cudów nie dadzą tylko najbardziej wkurza mnie to że jak sam powiedziałeś zx9r zajefajna maszyna (stara ale 140 km robi swoje ) i teraz stoi rozpizgana w garażu i będą proponować parę złotych a uwierz miałem ją w zaje...ty stanie


ps. jeśli temat nie w tym dziale to proszę przekierować
rafi_vw2 jest off-line  
24-02-2014, 10:29  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

Do wyceny odzieży powinieneś otrzymać z EH Kartę Strat i ją wypełnić + dokumenty potwierdzające zakup + zdjęcia. Jeśli nie otrzymałeś Karty a tak zapewne jest , wykonaj własną specyfikację.
Szkodę na osobie możesz również zgłosić teraz, skróci to czas oczekiwania na pieniążki, dowiedz się jak wygląda sposób dochodzenia roszczeń z tytułu zadośćuczynienia, nie jest to sprawa łatwa.
Masz czas , rozejrzyj się za kimś kto udzieli Ci fachowej pomocy.
 
24-02-2014, 11:48  
rafi_vw2
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

oki dzięki za odpowiedź
Szkodę na osobie mogę już zgłosić ? skoro sprawa w sądzie a ja jeszcze nie zakończyłem leczenia ?
rafi_vw2 jest off-line  
24-02-2014, 12:44  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

Cytat:
Napisał/a rafi_vw2 Zobacz post
Szkodę na osobie mogę już zgłosić ?
Możesz, TU zgłoszenie musi przyjąć , szkodę zarejestrować i rozpocząć proces likwidacyjny.
Zakończenie leczenia nie ma znaczenia w takiej sytuacji (po niektórych urazach poszkodowani leczą się latami) Istotna jest dokumentacja z przebiegu leczenia i rehabilitacji oraz udokumentowanie wszystkich pozostałych szkód i strat , umożliwiających oszacowanie odszkodowań i zadośćuczynienia.
 
15-03-2014, 12:01  
rafi_vw2
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

witam
minęło trochę czasu od tego wypadku i teraz ubezpieczyciel naciska w sprawie likwidacji szkody na osobie (zwolnienie co prawda mam do 17 marca ) dokumentacja i wszystkie inne dokumenty zbierałem tak jak mi tu poradzono i teraz już kilka razy likwidator pytał mnie na ile ja wyceniam ta moja szkodę na osobie, zawsze odpowiadałem ze nie wiem no bo skąd mama wiedzieć. co robić czekać aż oni coś zaproponują czy jak ???
pozdrawiam
ps. po ostatniej wizycie u lekarza stwierdził ze to mnie będzie długo bolało nim się staw zregeneruje (szczelina w stawie ) przypisał jakieś prochy i maści do smarowania i stwierdził ze na tym kończy leczenie i wypisał jeszcze zwolnienie.
rafi_vw2 jest off-line  
15-03-2014, 14:32  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: wypadek motocyklowy

Możesz zrobić tak :
1.- Wysłać kopie wszystkich dok med + faktury potwierdzające koszty leczenia + inne
dokumenty zaświadczające o negatywnych skutkach wypadku i czekać na decyzję TU,
a później się odwoływać lub
2.- Od razu się metodycznie przygotować i sporządzić wniosek o wypłatę odszkodowania/
zadośćuczynienia z dokładnymi wyliczeniami za poszczególne straty/szkody lub
3.- Zlecić prowadzenie tej sprawy specjaliście.
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wypadek motocyklowy (odpowiedzi: 1) WItam czy jadacy motocyklista jadacy z predkoscia ok 75 km/h przy dopuszczalnej 50 w zabudowanym majacy wypadek z uszczerbkiem na zdrowiu z nie...
§ Wypadek motocyklowy (odpowiedzi: 1) Jakiej kary może spodziewać się 17-letnia osoba, która pod wpływem alkoholu spowodowała wypadek motocyklowo-samochodowy? Ważne informacje o wypadku...
§ Wypadek motocyklowy (odpowiedzi: 8) WItam , w sierpiniu tego roku wraz z moją dziewczyna miałem wypadek motocyklowy. Jadac prostą droga w pewnym momencie za wzniesienia zobaczylem...
§ Wypadek motocyklowy (odpowiedzi: 15) Kolega wyprzedzał 4 auta motocyklem pierwsze skręciło w lewo i zajechało mu drogę.Wyprzedzając mmiał prędkość większą niż dozwolona na odcinku z...
§ Wypadek motocyklowy (odpowiedzi: 6) Witam, we wrześniu miałem wypadek motocyklowy - facet wymusil pierwszeństwo,była policja, otrzymałem odszkodowanie za motocykli ciuchy. w dniu...
§ Wypadek motocyklowy (odpowiedzi: 2) Mój znajomy miał brał udział w wypadku. Jadąc na motocyklu zaczął wyprzedzać kolumnę samochodów (4szt.) jechał z dozwoloną prędkością i w miejscu...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:03.