Wygrana sprawa Co z odszkodowaniem - Forum Prawne

 

Wygrana sprawa Co z odszkodowaniem 2

To Twoja decyzja, masz jeszcze trochę czasu zanim się przedawni. W pozwie cywilnym musiałbyś jednak udowodnić winę drugiego kierowcy, uniewinnienie od wykroczenia to trochę mało, ale na pewno część z tej pracy jest już w ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
07-05-2015, 14:21  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wygrana sprawa Co z odszkodowaniem

To Twoja decyzja, masz jeszcze trochę czasu zanim się przedawni. W pozwie cywilnym musiałbyś jednak udowodnić winę drugiego kierowcy, uniewinnienie od wykroczenia to trochę mało, ale na pewno część z tej pracy jest już w uzasadnieniu.
 
07-05-2015, 15:20  
eqt
Zbanowany
 
Posty: 534
Domyślnie RE: Wygrana sprawa Co z odszkodowaniem

ebinow, ale Twoja sytuacja nie różni się od milionów innych spraw ubezpieczeniowych.
Ubezpieczyciel zawsze okrada o jakiś tysiąc, chyba że kwota wysoka to i bywa że o dużo wiecej własnie dlatego, że większośc ludzi podchodzi jak Ty.
Postaw sie na miejscu ZU, jak okradniesz 10ciu na tysiaka a za jedenastego zapłacicsz w sądzie 5tysiaków, to i tak jesteś 5 do przodu.

Likwidowałem w swoim pojeżdzie około 10ciu szkód i tylko raz nie skończyło się w sądzie.
Odpuszczenie tego jest szkodliwe dla systemu, to już lepiej poszukaj młodego prawnika i daj mu te 900zł + koszta sądowe, żeby nie popierać patologii.
eqt jest off-line  
07-05-2015, 15:43  
ebinow
Użytkownik
 
Posty: 51
Domyślnie

W całej tej sytuacji zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Policjant który postanowił mnie ukarac mandatem wykazał się brakiem podstawowej znajomości przepisów. Mimo to że w tresci oskarżenia był zawarty cały czas ten błąd wbrew przepisą. Pierwsza rozprawa w trybie zaocznym była dla mnie przegrana. Sąd w ogóle czyta takie sprawy? Czy w trybie zaocznym Policjant zawsze ma rację ?

Treść oskarżenia brzmiała tak

Kierujący pojazdem nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi zjeżdżającemu z pasa wewnętrznego ronda. Za co miałem dostac mandat 500zł i 10pkt

Na rondzie oznakowanie koncentryczne jechalismy obok siebie i auto z lewego pasa zjechało wprost na mnie.

Uzasadnienie Policjanta brzmiało Jeżeli ten kierowca był nawet sekunde wczesniej na rondzie to ma pierwszeństwo na każdym pasie

Jakim cudem decyzja tak bardzo niedouczonego człowieka doprowadza do 3 rozpraw i wyciecia połowy lasu bo akta sprawy miały 15cm grubosci.

Dziękuje za wszystkie wasze odpowiedzi sprawę będe musiał jeszcze przemyślec czy brnać w bagno czy cieszyć się spokojem.

eqt Wiem o tym i jestem dokładnie takiego samego zdania! Problem polega na tym że często pracuję za granicą w różnych miejscach w związku z tym bieganie po sądach stanowi dla mnie spory problem.
ebinow jest off-line  
07-05-2015, 17:40  
Ripper
Moderator globalny
 
Posty: 18.840
Domyślnie RE: Wygrana sprawa Co z odszkodowaniem

Cytat:
Napisał/a ebinow Zobacz post
Jakim cudem decyzja tak bardzo niedouczonego człowieka doprowadza do 3 rozpraw i wyciecia połowy lasu bo akta sprawy miały 15cm grubosci.
Na to pytanie my niestety nie odpowiemy, bo nie znamy akt sprawy.
Jeżeli chcesz, by ktoś wypowiedział się na temat samego zdarzenia, to umieść proszę rysunek przedstawiający przebieg zdarzenia i daj link do Street View miejsca zdarzenia.
Ripper jest off-line  
07-05-2015, 18:35  
eqt
Zbanowany
 
Posty: 534
Domyślnie RE: Wygrana sprawa Co z odszkodowaniem

Sąd w 99% nie czyta wniosków tylko stempluje jak leci. Widziałem wiele wyroków nakazowych pomimo sporych braków formalnych, czy też w przypadku bzdur we wniosku.

Opuszczanie pasa stoi w hierarchii ponad zasadami ogólnymi. Z tego powodu nie daje się migacza, jeśli podąża się torem wyznaczonym przez pas, który zmienia kierunek. I odwrotnie: jazda wprost, bez zmiany kierunku z jednoczesną zmianą pasa wymaga sygnalizowania. Analogicznie, zmiana pasa decyduje o pierwszeństwie a nie kierunek jazdy.
Twoje wyjaśnienia są w zupełności wystarczające, jeśli nie ma wątpliwości co do okoliczności tego zdarzenia.

Na nowej rozprawie jednak będziesz musiał ponowić wszystkie wnioski dowodowe: przesłuchanie stron, a dla ostrożności można wnosić o biegłego. Oczywiście można załączyć zeznania z akt tamtej sprawy np na okoliczność wiarygodności świadka. Będziesz też musiał wykazać wysokość szkody - można powołać następnego biegłego.
Koszty procesu moga byc spore, ale zapłaci ZU.

I tutaj już widać różnicę - jakbys doprowadził do sprawy o wykroczenie, to za biegłego zapłaciłby sprawca, a wtedy odechciałoby mu się cfaniakować. Co prawda teraz też ryzykuje, ale to już nie tak duża kwota. Niemniej sporo większa niż zwyżka składki.
eqt jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wygrana sprawa...i co dalej? (odpowiedzi: 1) Witam. Temat wrzucam tutaj ponieważ zahacza chyba o wszystko..Prawo pracy, ZUS, US, UP. I z każdej z tych instytucji jestem odsyłana, ponieważ...
§ Bardzo skomplikowana sprawa z odszkodowaniem - POMOCY (odpowiedzi: 3) Witam. Może ktoś biegły w tym temacie mógłby mi pomóc. Przeszukałem różne fora i artykuły, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Otóż w marcu...
§ Wypadek-Sprawa wygrana (odpowiedzi: 40) Witam. W 16.05.2011 miałem wypadek z siostrą, kierwca jadacy BMW!"25" letni kierowca(Karany za narkotyki ale podobno nie uzywa) uderzyl bok pasazera...
§ wygrana sprawa ale nie do końca (odpowiedzi: 2) Witam. Mam kilka pytań. 9 kwietnia został ogłoszony wyrok że wygrałem sprawę. Wyrok powinien uprawomocnić się po 3 tygodniach. Czekam teraz czy osoba...
§ wygrana sprawa o kolizje (odpowiedzi: 1) Witam, bylem uczestnikiem kolizji drogowej. "strurze prawa" uznali mnie winnym i nie przyjałem mandatu i sprawa trafiła do sadu. Sprawe w sadzie...
§ wygrana sprawa z pzu ale co teraz?? (odpowiedzi: 2) WITAM SERDECZNIE. Prawie 3 lata temu miałem kolizje nie z mojej winy. sprawca przyznał sie spisał oświadczenie. Zabrano mu zniżki a mnie nie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.