RE: Fotoradary nowy temat - 2 - Forum Prawne

 

RE: Fotoradary nowy temat - 2 62

No sam w tym temacie zgłupiałem Nie byłem też na tyle przebiegły by zatrzymać autko i pójść to cudo pooglądać. Nie mogę wykluczyć, że w tym kibicowozie siedziało coś więcej ale jak by to mierzyło ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
26-10-2018, 20:19  
OKPAS
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Fotoradary nowy temat - 2

No sam w tym temacie zgłupiałem
Nie byłem też na tyle przebiegły by zatrzymać autko i pójść to cudo pooglądać. Nie mogę wykluczyć, że w tym kibicowozie siedziało coś więcej ale jak by to mierzyło prędkość - przez szybę? nie wiem co o tym myśleć. poczekam czy mi coś przyślą czy nie. wtedy będę się zastanawiał.
Recz się miała - jak pisałem - wczoraj, miejscowość Coniew, na trasie Góra Kalwaria - Kozienice. Godzina około 17:30.
OKPAS jest off-line  
26-10-2018, 21:08  
Syphar
Zbanowany
 
Posty: 13.562
Domyślnie RE: Fotoradary nowy temat - 2

Kiedyś jedna z polskich straży miejskich miała podobne pomysły. W czasach, jak mogli używać fotoradarów. Tam było śmiesznie, bo wsadzili AD9T, do samochodu i mierzył przez szybę.

Tylko może nie porównujmy czasów "dzikiego zachodu fotoradarów" do czasów dzisiejszych, gdzie mamy sensowne, konkretne regulacje w tym zakresie. Dlatego raczej obstawiam jakichś żartownisiów.
Syphar jest off-line  
11-12-2018, 14:46  
ewe0309
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Fotoradary nowy temat - 2

Witam,
28 listopada 2015 roku kuzyn dostał mandat za zakłócanie ciszy nocnej, zapomniał o sprawie - do teraz gdy jego pracodawca dostał zawiadomienie o zajęciu wynagrodzenia za prace. Teoretycznie roszczenie się przedawniło, bo minęły już 3 lata, ale na tym zawiadomieniu napisano: data wystawienia tytułu wykonawczego 11 luty 2016r. Czy wystawienie TW przerywa bieg przedawnienia roszczenia?
ewe0309 jest off-line  
21-02-2019, 19:37  
mario_mar
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Fotoradary nowy temat - 2

Witam.
Otrzymałem właśnie pierwsze pismo z GITD. Widzę, że pismo zamiast podpisu zawiera faksymile. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem, by kogoś zainteresowało, że pisma z GITD przychodzą niepodpisane, bo faksymile to przecież żaden podpis. PoRD mówi, że donos, kto kierował pojazdem należy złożyć na żądanie uprawnionego organu, ale nie mówi w jakiej formie ma być wyrażone to żądanie. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia również tego nie reguluje. Niemniej uważam, że to nie znaczy, że żądanie organu może być dokonane w dowolnej formie. Przeciwnie, uważam, że organ musi się uwiarygodnić, inaczej skąd mam wiedzieć, że to nie próba wyłudzenia ode mnie informacji/pieniędzy przez oszustów? Nie mam pojęcia, czy jakkolwiek reagować na to "ksero" od "gitd", jednocześnie wiem, że kserokopiarze na podstawie tego ksera mogą skierować wniosek do sądu o ukaranie mnie, jeśli im nie odpiszę. Czy ktoś z Was miał podobne wahania i podjął jakieś środki działania w tej sprawie?
mario_mar jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ nowy temat (odpowiedzi: 1) Przepraszam, że nie w temacie. Niedawno założyłam tutaj konto i potrzebuję dodać post, niestety nie wiem jak go dodać, proszę o pomoc!
§ fotoradary nowy temat (odpowiedzi: 997) Otwieram nowy temat dotyczący fotoradarów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:41.