Przesadziłem? - Forum Prawne

 

Przesadziłem?

Mam konflikt z sąsiadem - mniejsza o co poszło. Mieszkamy na jednym osiedlu. Sąsiad to typ człowieka który ma wszystkich w d...pie. Klnie na osiedlu (także przy dzieciach), czasami pijany łazi, a wtedy potrafi śmieci ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
08-01-2019, 21:22  
ManiekWariat
Zbanowany
 
Posty: 3
Domyślnie Przesadziłem?

Mam konflikt z sąsiadem - mniejsza o co poszło. Mieszkamy na jednym osiedlu. Sąsiad to typ człowieka który ma wszystkich w d...pie. Klnie na osiedlu (także przy dzieciach), czasami pijany łazi, a wtedy potrafi śmieci z samochodu wywalić na trawnik bo do kosza za daleko.... Było tego trochę, ale nic z tym nie robiłem.
Sąsiad odkąd kupił samochód miał w zwyczaju go pozostawiać zaparkowany w miejscu do tego nieprzeznaczonym (głównie na chodniku pod klatką - bo zawsze to 30 metrów bliżej...) mimo wolnych miejsc parkingowych i przede wszystkim - strefy zamieszkania na osiedlu.
Postanowiłem się gościowi jako mieszkaniec postawić i wpłynąć na zmianę jego zachowania. Jak samochód stał pod klatką - dzwoniłem na policję. Wynik?

5 razy wzywałem policję. 3 razy sąsiad zmył się zanim policja przyjechala (ok. 20 min), 2 razy podjęli interwencję.
dwukrotnie skończyło sie na pouczeniu.

Facet oskarżył mnie o stalking (wyśmiali go na policji), skończyło się sprawą o 107 k.w. w sądzie (złośliwe niepokojenie). Głównie za bezpodstawne wzywanie policji. dostałem wyrok nakazowy 200zł. Pytanie, jak w ogóle to przeszło? Jak mam się bronić? Myślałem że skoro popełniane jest wykroczenie to mogę zgłosić bez konsekwencji. A facet mi zarzuca że jestem złośliwy bo tylko trochę stał na chodniku i mogłem swobodnie przejść a ja policję wzywam bo auto jest zaparkowane poza miejscem wyznaczonym w Strefie Zamieszkania i że "blokuje chodnik". Serio tak to działa? Ja poniosę konsekwencje za auto zapakowane na chodniku tylko dlatego, że mogłem swobodnie przejść po nim? Dodam jeszcze że sąsiad wysłał po tych zdarzeniach 3 filmy jak inne auta stoją podobnie a ja do nich nie wzywam policji. O to chodzi? To teraz do końca zycia "muszę" wzywać policję do każdego napotkanego auta, by mieć z nim spokój.

Dla mnie jest to śmieszne. Przyjął bym grzywnę dla swietego spokoju ale wiem że przez przyznanie się pogorszę sprawę z sąsiadem i ucierpie wizerunkowo.
ManiekWariat jest off-line  
10-01-2019, 19:45  
ManiekWariat
Zbanowany
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Przesadziłem?

ktoś pomoże? Jestem w tych sprawach zielony :/
ManiekWariat jest off-line  
10-01-2019, 20:32  
rozapcp
Stały bywalec
 
Posty: 4.740
Domyślnie RE: Przesadziłem?

Byłeś w ogóle na sprawie?
rozapcp jest off-line  
10-01-2019, 22:59  
a priori
Moderator
 
Posty: 8.992
Domyślnie RE: Przesadziłem?

Cytat:
Napisał/a ManiekWariat Zobacz post
dostałem wyrok nakazowy 200zł.
Cytat:
Napisał/a rozapcp Zobacz post
Byłeś w ogóle na sprawie?
Czytasz wypowiedzi osób, którym odpowiadasz?

Cytat:
Napisał/a ManiekWariat Zobacz post
Pytanie, jak w ogóle to przeszło?
W wyroku nakazowym...

Cytat:
Napisał/a ManiekWariat Zobacz post
Jak mam się bronić?
Składając sprzeciw - zgodnie z pouczeniem zawartym w doręczonym Ci odpisie wyroku.
a priori jest off-line  
10-01-2019, 23:59  
ManiekWariat
Zbanowany
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Przesadziłem?

Bedę się bronił tylko że chcę mieć pewność czy jest jakieś prawo które mówi że w przypadku wykrycia wykroczenia każde zawiadomienie policji jest bezpieczne/zgodne z prawem. Bo przyjeżdżali i pouczali. podejrzewam że te 200zł za te 3 interwencje co zdążył kolo odjechać. 2 razy "wycofałem" policję mówiąc jak jest a za jednym przyjechali i niczego nie zastali. na sczęście miałem ngranie w telefonie samochodu. powiedzieli że mogę z tym iść na komisariat ale nie chciało mi sie z tym bujać
ManiekWariat jest off-line  
15-01-2019, 13:29  
Regand
Praktyk
 
Regand na Forum Prawnym
 
Posty: 27.328
Domyślnie RE: Przesadziłem?

Jak popelnial wykroczenia i masz na to dowody to nic ci nie grozi.
Regand jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nadgodziny w cyklu 12- godzinnym / pracodawca przesadził z nadgodzinami (odpowiedzi: 15) Witajcie, Chiałbym się poradzić odnośnie ilości dozwolonych nadgodzin w pracy. Chodzi o moją żonę, która jest już wykończona zarówno psychicznie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:59.