Kolizja ze źle zaparkowanym samochodem, wystającym ponad metr na pas ruchu - Forum Prawne

 

Kolizja ze źle zaparkowanym samochodem, wystającym ponad metr na pas ruchu 2

No właśnie żona nie jest winna. Granica złego parkowania została przekroczona. Facetowi grozi więzienie i stanie przed sądem. Gdyby to było osiedle to może by żona została ukarana, ale na tak ruchliwej drodze potraktowali to ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Zamknięty temat
 
02-05-2021, 18:17  
Damian7777
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Kolizja ze źle zaparkowanym samochodem, wystającym ponad metr na pas ruchu

No właśnie żona nie jest winna. Granica złego parkowania została przekroczona. Facetowi grozi więzienie i stanie przed sądem. Gdyby to było osiedle to może by żona została ukarana, ale na tak ruchliwej drodze potraktowali to jako za duże niebezpieczeństwo i totalną lekkomyślność parkującego. Kamery wykazały, że stał tam ok. 6h. Badają też czy jest na tyle niepełnosprawny, że może parkować na miejscach dla inwalidów.
Damian7777 jest off-line  
02-05-2021, 19:48  
zgred_LV
Użytkownik
 
Posty: 145
Domyślnie RE: Kolizja ze źle zaparkowanym samochodem, wystającym ponad metr na pas ruchu

Cytat:
Napisał/a Damian7777 Zobacz post
No właśnie żona nie jest winna. Granica złego parkowania została przekroczona.
Trochę dziwne podejście pilicji. Przypominam, że istnieje taki przepis:

Przepis prawny:
Art. 19.
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

"... z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa..." - czyli z uwzglednieniem na przykład "rozpraszacza uwagi" w postaci płaczącego dziecka.
Skoro, jak piszesz, to ruchliwa droga, to przez kilka godzin takiego parkowania, dziesiątki czy setki pojazdów jakoś potrafiło przejechać bez kolizji. Twoja żona nie.
A zamiast parkującego, równie dobrze mogł tam np stać pojazd, który akurat się zepsuł. Co zarzuciliby mu policjaci gdyby żona w niego przywaliła? Że "granica zepsucia" została przekroczona i dlatego nie ma winy twojej żony?
zgred_LV jest off-line  
02-05-2021, 19:57  
Damian7777
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Kolizja ze źle zaparkowanym samochodem, wystającym ponad metr na pas ruchu

***nie cytuj całych postów pod którymi bezpośrednio się wypowiadasz. mod***

Jak Ci się zepsuje pojazd to musisz włączyć awaryjne i ustawić trójkąt, a nie zostawić samochód na kilka godzin. Nie bez przyczyny dostaniesz mandat za brak trójkąta czy kamizelki podczas rutynowej kontroli. Poza tym jego samochód nie był zepsuty.
Damian7777 jest off-line  
02-05-2021, 20:27  
zgred_LV
Użytkownik
 
Posty: 145
Domyślnie RE: Kolizja ze źle zaparkowanym samochodem, wystającym ponad metr na pas ruchu

@Damian7777

Samochód który akurat się zepsuł (a pech chce, że własnie nadjeżdża twoja żona), nie wystawi błyskawicznie trójkąta.

Ale skoro nie przekonuje cię taki przyykład, to zapytam tak - czyli co twoim zdaniem było powodem, że żona w niego wjechała (w odróżnieniu od dziesiątek/setek innych pojazdów)?
Zapomniała okularów? Hamulce jej wysiadły? Zajęta była dzieckiem i nie zwracała uwagi na drogę? Pisala/czytała SMSy? Jechała za szybko aby odpowiednio zareagować na przeszkodę? Inne powody?
Bo to, że źle zaparkowany pojazd wystawał na drogę, nie było wystarczającym powodem, skoro ileś tam pojazdów ruchliwej drogi potrafiło bezkolizyjnie przejechać.
zgred_LV jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kolizja przyczepki z zaparkowanym autem (odpowiedzi: 9) Witam. Dałam ojcu przyczepkę i wraz z kolegą wieźli złom na punkt skupu pchając ją ręcznie. Po wjechaniu na próg zwalniający przyczepką zakołysało i...
§ Kolizja z zaparkowanym pojazdem a odszkodowanie z OC. (odpowiedzi: 19) Dzien dobry mam takie pytanie. Mój zamochód zaparkowany na chodniku przy dwu pasmowej drodze został uderzony przez inny samochód. Uszkodzeniu ulegl...
§ Kolizja z zaparkowanym samochodem, ucieczka z miejsca zdarzenia. (odpowiedzi: 25) Witam, Mam problem, a mianowicie borykam się z dosyć nieprzyjemną sytuacją. Wczoraj około godziny 17:50 a 18:00 doszło do kolizji z udziałem mojego...
§ Kolizja z zaparkowanym autem-konsekwencje? (odpowiedzi: 3) Witam! Mam następujący problem – w późnych godzinach wieczornych, w moje zaparkowane auto uderzył przejeżdzający samochód, w taki sposób, że...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.