Jeszcze raz znak B1 SPP droga wewnętrzna - Forum Prawne

 

Jeszcze raz znak B1 SPP droga wewnętrzna

Wiem, że temat był przerabiany wielokrotnie ale pomimo to w poprzednich wątkach nie znalazłem rozwiązania problemu, który występuje koło mojego domu. Najbardziej podobna sytuacja miała miejsce tutaj: https://forumprawne.org/prawo-wykroc...eszkancow.html Kilka lat temu kupiliśmy mieszkanie na Woli, ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Odpowiedz
 
24-05-2021, 13:28  
Temporar
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie Jeszcze raz znak B1 SPP droga wewnętrzna

Wiem, że temat był przerabiany wielokrotnie ale pomimo to w poprzednich wątkach nie znalazłem rozwiązania problemu, który występuje koło mojego domu. Najbardziej podobna sytuacja miała miejsce tutaj:
https://forumprawne.org/prawo-wykroc...eszkancow.html

Kilka lat temu kupiliśmy mieszkanie na Woli, blisko centrum Warszawy. Znajduje się przy głównej ulicy, ale pomiędzy jezdnią a kamienicą znajduje się parking (prostopadle do jezdni), chodnik, trawnik i jeszcze jeden chodnik więc kamienica stoi ok 20 m od drogi. Z tyłu jest wjazd "droga wewnętrzna" z kilkoma parkingami, szerokimi (do 4 m) chodnikami i kilkoma asfaltowymi placami (pozostałość po placach zabaw z poprzedniego systemu). Mam swój samochód a żona ma swój.
Zimą rozszerzono SPP i objęła ona teren gdzie stoi moja kamienica. Dla porządku wyrobiliśmy identyfikator mieszkańca ale niestety można mieć tylko 1 identyfikator na mieszkanie. Nie przejmowaliśmy się tym bo jak pisałem droga wewnętrzna z wieloma miejscami do zaparkowania nie zmuszała nas do korzystania z płatnych miejsc parkingowych. W dodatku przez COVID i homeoffice nie korzystaliśmy z jednego samochodu od początku roku i stał nieużywany pod klatką schodową, na chodniku.

W zeszłym tygodniu dostałem od SM wezwanie do wskazania kierowcy, który kierował moją Hondą 12-05-2021 i niezastosował się do znaku B1. Do tego 2 formularze jeden wskazujący na mnie, drugi dla donosiciela. Okazało się, że 2-3 tygodnie temu na drodze "wewnętrznej postawiono" znak B1 - nie dotyczy pojazdów z identyfikatorem ZDM czyli identyfikatorem mieszkańca.

Zgodnie z prawdą napisałem, że nikt nie prowadził mojego auta od stycznia i proszę o przekazanie dowodów lub innych przesłanek, które mogą na to wskazywać, żebym mógł zgłosić na policję kradzież lub czasowe przywłaszczenie samochodu. Mam nadzieję, że to załatwi sprawę a jeśli nie to sąd przyzna mi rację.

To jednak nie rozwiązuje problemu. Znak dalej stoi. Jestem tam zameldowany, jestem mieszkańcem a nie mam możliwości dojazdu do swojej nieruchomości.
Teraz konkretne pytania:

1 - Czy można uzależniać dostęp do swojej nieruchomości od posiadania identyfikatora ZDM? Jest on płatny w przypadku drugiego samochodu na mieszkanie.
2 - Czy legalne jest egzekwowanie zakazu parkowania na starym asfaltowym boisku na środku podwórka? (bardzo ciężko podciągnąć to pod drogę).
3 - Jak wygląda procedura ewentualnego zaskarżenia postawienia znaków drogowych. Gdzie zwrócić się najpierw, przed wejściem na drogę sądową.
Sprawa jest jasna - znaki mają zmusić ludzi do korzystania z parkingów płatnych, ale chciałbym dostać na piśmie, że miasto zmusza ludzi do korzystania z ich płatnej usługi, chociaż nie jest to konieczne.
Temporar jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Znak droga wewnętrzna i znak zakaz postoju (odpowiedzi: 9) Witam. Proszę o pomoc. Na wjeździe na teren osiedla na którym mieszkam i gdzie jestem zameldowany jest ustawiony znak D-46 droga wewnętrzna oraz...
§ Droga wewnętrzna znak D-52 (odpowiedzi: 0) Witam. Szukałem wątku o podobny problemie ale była mowa tylko o oznakowaniu. Mój problem dotyczy kiedy jest więcej niż jeden właściciel. ...
§ Tablica "Droga wewnętrzna" i znak "Strefa zamieszkania" (odpowiedzi: 13) Witam, czy na drodze oznaczonej znakami "Droga wewnętrzna" (D-46) i "Strefa ruchu" (D-40) obowiązują przepisy ruchu drogowego? Czy Straż Miejska...
§ Droga wewnętrzna, nowy znak i odholowanie pojazdu. (odpowiedzi: 6) Witajcie. Mam pewien problem: Od dłuższego czasu parkuję swój pojazd przed pracą na drodze wewnętrznej. Kilka dni temu mój pojazd został...
§ Droga niepubliczna, a droga wewnętrzna czy to samo? (odpowiedzi: 1) Mam dwa pytania. Pierwsze takie jak w tytule, a drugie to: Czy istniej zapis prawny określający dopuszczalną masę całkowitą na drodze wewnętrznej?...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:11.