Fotoradary - Forum Prawne

 

Fotoradary 149

Po pierwsze - mają obowiązek bezwzględny okazać dokumenty, o które proszę - powinni to zrobić bez mojego monitowania ! Po to są dokumenty, żeby je okazać zarówno ze strony każdego funkcjonariusza jak i z mojej ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Zamknięty temat
 
27-01-2012, 19:21  
Staś43
Użytkownik
 
Posty: 43
Domyślnie RE: Fotoradary

Po pierwsze - mają obowiązek bezwzględny okazać dokumenty, o które proszę - powinni to zrobić bez mojego monitowania ! Po to są dokumenty, żeby je okazać zarówno ze strony każdego funkcjonariusza jak i z mojej strony.
Po drugie - w tle jest inny pojazd zaparkowany. Jestem elektronikiem i nawet zajmowałem się swego czasu na PŁ metrologią elektroniczną. Nie ma takiego urządzenia radarowego, które byłoby tak selektywne, żeby wolne było od interferencji - jeśli znajduje się na linii wiązki fal centymetrowych obiekt odbijający fale radarowe i to niezależnie, czy obiekt jest statyczny. Częstotliwość dopplerowska powraca wtedy ze znacznym błędem i żaden biegły tego nie jest w stanie podważyć - zresztą, występują wówczas tzw. stany nieustalone /błędny pomiar przy pojazdach o znacznych gabarytach itp/. Dlatego próbują udoskonalić system przez stosownie jeszcze wyższych częstotliwości, o bardzo dużym skupieniu wiązki - laser. Pojawiają się wątpliwości, które w prawie cywilizowanym działają na rzecz podsądnego. Właściwie, zdjęcie to może nawet być poważnym oskarżeniem - bo jest dowodem, że SM zabawia się urządzeniem - dość zaawansowanym technicznie, do którego nie dorosła i ignoruje zasady używania takiego urządzenia. Zdarzenie miało miejsce w słoneczny dzień - po kiego włączają flesz i to bez filtrów. Oślepiają kierowców, a to jest przestępstwem. Powołam trzech biegłych - z dziedziny elektroniki /propagacja fal elektromagnetycznych/, optyka i fotografika, albo geodetę. Oczywiście, piszę to w sferze wyobraźni, bo jestem pewien, że do tego nie dojdzie. Jest oczywistą rzeczą, że na sprawie sądowej im przyłożę, a kierując pozew do sądu nic przecież nie zyskają. Pozdrawiam Staś43
Ps. nie mam skanera.
Staś43 jest off-line  
27-01-2012, 19:23  
JTB
Stały bywalec
 
Posty: 415
Domyślnie RE: Fotoradary

Skoro wiesz lepiej to po co zadajesz pytania?

Twój wywód jest błędny.
JTB jest off-line  
27-01-2012, 19:37  
cypber
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Fotoradary

Mam pytanie, bo dostałem foto zrobione z tyłu. Przekroczyłem prędkość o 17km/h w Szczecinku na ulicy Pilskiej. Wszedłem na stronę BIP KPP w Szczecinku i czytam tam:
"Informacja dotycząca fotoradarów.

W związku z przeprowadzona analizą zdarzeń drogowych na terenie Powiatu Szczecineckiego oraz nowelizacją Ustawy – Prawo o ruchu drogowym, mówiącej między innymi o tym, iż urządzenia rejestrujące będą instalowane wyłącznie w miejscach niebezpiecznych, wyznacza się miejsca pracy urządzenia samoczynnie rejestrującego wykroczenia :
LP. Miejscowość Ulica Punkty Kontroli Dozwolona prędkość Czas pracy Nr. drogi
1 Szczecinek Kościuszki Na wysokości posesji nr 89 50 5:00 - 23:00 miejska
2 Szczecinek Narutowicza Skrzyżowanie z ulicą Kaszubską przy posesji Kaszubska 11 50 5:00 - 23:00 K-11
3 Szczecinek Sikorskiego Na wysokości garaży (wjazd do MEC) 50 5:00 - 23:00 K-11
4 Szczecinek Szczecińska Na wysokości wjazdu na strzelnicę 50 5:00 - 23:00 K-20
5 Szczecinek Piłsudskiego Na wysokości posesji 8 (od poniedziałku do piątku) 50 5:00 - 23:00 miejska
6 Szczecinek Koszalińska - maszt Naprzeciwko stacji paliw TOMSOL 50 całą dobę K-11
7 Szczecinek Ordona Przy sali gimnastycznej I LO na wysokości skrzyżowania z ul. Drzymały (od poniedziałku do piątku) 50 5:00 - 23:00 miejska
8 Szczecinek Trzesiecka Na wysokości wjazdu z ul. Cichą oraz wjazd z ul. Trzesieckiej 73 90 5:00 - 23:00 W-172
9 Szczecinek Trzesiecka Na wysokośći posesji nr 9 50 5:00 - 23:00 W-172
"

Nie ma słowa o ulicy Pilskiej.
Czy SM ma prawo ukarać mnie mandatem? Tym bardziej, że zrobione z tyłu.
cypber jest off-line  
30-01-2012, 14:31  
rafostry
Stały bywalec
 
Posty: 963
Domyślnie RE: Fotoradary

Witam

Chciałem się zapytać jaki skutek prawny ma podpisany kawałek papieru o np. takiej treści:
"Oświadczam że Ziemia jest płaska. Xiński"

Jeśli żadna, to w piśmie o wskazanie kierującego możemy wpisać bezkarnie nawet Misia Yogi.
Natomiast jeśli mogą pociągnąć nas do odpowiedzialności karnej za poświadczenie nieprawdy to w ponad 90% każą nam kłamać, bo stwierdzić "kto prowadził nasze auto w chwili popełnienia wykroczenia" możemy jedynie jak widzieliśmy naocznie że w danym momencie ta osoba kierowała autem. Czyli albo jechaliśmy tym autem, albo staliśmy obok w chwili robienia zdjęcia.

Jak dajecie kluczyki od auta żonie/mężowi , to nie mamy pewności kto kierował autem. Bo mógł/mogła spotkać w drodze kochanka/kochankę/kolegę koleżankę i dać mu/jej poprowadzić auto. I w tym przypadku możemy nieświadomie poświadczyć nieprawdę. Co jest zagrożone dużo większą kara (więzienie!) niż mandat.

Stad może ktoś znający prawo odpowiedzieć, czy taka kartka papieru z naszym podpisem może pociągnąć nas do odpowiedzialności karnej?
rafostry jest off-line  
30-01-2012, 14:53  
mar3m
Zbanowany
 
Posty: 299
Domyślnie RE: Fotoradary

Dobrze na to patrzysz! (ale precyzyjnie).
Jedyne o co moga sie zaptyać a Ty musisz odpowiedzieć to komu POWIERZYŁEŚ auto. To nie jest to samo co wskazanie kierującego autem czy sprawcy wykroczenia. Nie masz obowiązku wskazywać kto kierował ani kto popełnił wykroczenie.
Nie ma żadnej odpowiedzialności za podanie nieprawndy bo nie jest to przesliuchanie w charakterze świadka, a tylko takie niesie z soba kare za nieprawde.
To jest droga którą nalezy podążać. Wywiązać sie z obowiązki poinformowania w taki sposób by ukaraznie wskazanego było niemożliwe (zamieszkały za granicą lub zmarły) i nie ma za taki numer żadnej kary jeżeli zrobi to sie w odpoweidzi na kretyński formularz straszników więjskich
mar3m jest off-line  
30-01-2012, 20:47  
januszsuwalki
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Fotoradary

Mandaty z fotoradarów - kiedy nie trzeba ich płacić. Poradnik | regiomoto.pl
januszsuwalki jest off-line  
01-02-2012, 10:51  
zdenek123
Stały bywalec
 
Posty: 532
Domyślnie RE: Fotoradary

Gminy znow zarobia na mandatach
zdenek123 jest off-line  
01-02-2012, 20:00  
rodeque
Użytkownik
 
Posty: 59
Domyślnie RE: Fotoradary

Witam,
Przebrnąłem przez większość tego forum i mam jedno pytanie. Skoro obowiązek wskazania komu powierzyło się auto spoczywa na właścicielu, to jeżeli właściciel wskazuje osobę X (czyt. z obowiązku się wywiązuje) to nie lepiej żeby osoba X milczała i nie odpowiadała na dalszą korespondencję? Właściciel zwolniony z odpowiedzialności a SM/ITD/inne nie mają sprawcy.

Idąc dalej- nawet jeżeli osobą X namierzą innymi sposobami (np. odwiedzi ją dzielnicowy), to co w przypadku gdy powie "nie przypominam sobie takiej sytuacji" tudzież: "to nie ja" albo "to chyba Pan Y bo nas dwóch wtedy jechało"? Obowiązku wskazania nie ma - nie jest właścicielem.
pozdrawiam
rodeque jest off-line  
01-02-2012, 20:26  
mar3m
Zbanowany
 
Posty: 299
Domyślnie RE: Fotoradary

Rodeque nieststy PoRD art 78.4 nakłada obowiązek na "właściciela lub posiadacza" Osoba której własciciel powierzył stała sie tej sutuacji posiadaczem pojazdu i jej dotyczy obowiązek wskazania komu ona z kolei auto powierzyła. Oczywiście można tak wskazywać kolena osobi az do przedawanienia po roku.
mar3m jest off-line  
02-02-2012, 08:14  
rodeque
Użytkownik
 
Posty: 59
Domyślnie RE: Fotoradary

Faktycznie.

A co w sytuacji gdy osoba X wskaże osobę Y i odwrotnie? Czy ktoś może przerabiał osobiście taki przypadek?
rodeque jest off-line  
02-02-2012, 08:59  
rafostry
Stały bywalec
 
Posty: 963
Domyślnie RE: Fotoradary

mar3m ->Kierowca nie musi być posiadaczem ani właścicielem. Kierowcę "czerwoniaka" ciężko nazwać posiadaczem autobusu

rodeque - jakiś czas temu czytałem o wypadku - dwu gości na fleku w aucie potrąciło śmiertelnie człowieka. W całym tym zamieszaniu nikt ze świadków nie zauważył niestety który z nich prowadził. Obaj sie wzajemnie oskarżali. Pasażera sąd uniewinnił z braku dowodów, właściciel auta został skazany za "udostępnienie auta osobie nietrzeźwej". Nikt z nich nie poniósł odpowiedzialność za prowadzenie auta.
rafostry jest off-line  
02-02-2012, 09:29  
mar3m
Zbanowany
 
Posty: 299
Domyślnie RE: Fotoradary

rafostry. => Jeżeli czerwoniak to czerwony autobus miejski to jednak on jest w posiadaniu kierowcy. Nie ma to nic wspolnego z prawem własności ktorego nawet zakład transportu miejskiego moze nie posiadać jezeli bus jest lizingowany. Własnie po to w Kodksie oprócz właściciela obowiązek nałozono również na posiadacza.
mar3m jest off-line  
02-02-2012, 10:41  
januszsuwalki
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Fotoradary

http://motoryzacja.interia.pl/raport...oradar,1754071
januszsuwalki jest off-line  
02-02-2012, 15:43  
rodeque
Użytkownik
 
Posty: 59
Domyślnie RE: Fotoradary

A z innej beczki.
Na podstawie jakich przepisów SM/SG ma prawo mnie wzywać do stawienia się celem złożenia osobistych wyjaśnień.
A właściwie to trzeba by odwrócić pytanie: czy ja mam obowiązek na takie wezwanie się stawić?
rodeque jest off-line  
02-02-2012, 20:52  
dell1
Użytkownik
 
Posty: 43
Domyślnie RE: Fotoradary

a w jakim charakterze cię tam wzywają
dell1 jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Fotoradary - c.d. c.d. (odpowiedzi: 1003) Ciąg dalszy tematu: http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/404716-fotoradary-c-d.html Każda porada choćby sugerująca jak ominąć prawo i co zrobić,...
§ Fotoradary (odpowiedzi: 1) Witam, otrzymałem wezwanie do wskazanie kierującego moim pojazdem w chwili zarejestrowania przez fotoradar w gminie Białogard przekroczenia...
§ Fotoradary - c.d. (odpowiedzi: 1014) Ciąg dalszy tematu: http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/345086-fotoradary-ciag-dalszy-26.html Każda porada choćby sugerująca jak ominąć prawo i...
§ Fotoradary (odpowiedzi: 1) Dzień Dobry. Wczoraj znalazłem na tablicy Facebook Wojciecha Cejrowskiego dość ciekawy post dotyczący kontroli drogowej . Czy mógłby ktoś się...
§ Fotoradary - część II (odpowiedzi: 544) Część druga tematu http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/94-fotoradary-71.html#post1669628
§ fotoradary (odpowiedzi: 2) prosze o pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.