Fotoradary - Forum Prawne

 

Fotoradary 154

Cytat: Napisał/a marols1972 odpowiedż na wytłuszczone pytanie: podając dane obcokrajowców (ob. Rosji) podali oczywiści wymyślone, po sprawdzeniu przez Straż Graniczną okazało się, że takie osoby w ogóle do Polski nie wjeżdżały NIGDY (bo Wszyscy obywatele ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Zamknięty temat
 
11-02-2012, 02:28  
tomussz
Użytkownik
 
Posty: 110
Domyślnie RE: Fotoradary

Cytat:
Napisał/a marols1972 Zobacz post
odpowiedż na wytłuszczone pytanie: podając dane obcokrajowców (ob. Rosji) podali oczywiści wymyślone, po sprawdzeniu przez Straż Graniczną okazało się, że takie osoby w ogóle do Polski nie wjeżdżały NIGDY (bo Wszyscy obywatele państw spoza UE podlegają kontroli paszportowej na granicy).
A na której Niemiecko-Polskiej, przylecieli do Niemiec a potem samochodem do Polski i tu szok nie ma granicy
tomussz jest off-line  
11-02-2012, 02:44  
tomussz
Użytkownik
 
Posty: 110
Domyślnie RE: Fotoradary

Jak się okazuje art 96 par 3 nie taki groźny w wykonaniu SM. Właśnie otrzymałem wyrok strona1 oraz strona 2.
Okazuje się że SM pytać może ale odpowiedzi nie trzeba udzielać.
tomussz jest off-line  
11-02-2012, 09:39  
zdenek123
Stały bywalec
 
Posty: 532
Domyślnie RE: Fotoradary

no to biznes powoli sie kończy..

Straże do likwidacji
zdenek123 jest off-line  
11-02-2012, 10:40  
januszsuwalki
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Fotoradary

Powtórzę się: nie umorzą tylko prześlą do uprawnionego organu, który ma prawo skierować wniosek o ukaranie i skutecznie go popierać przed sądem jako oskarżyciel publiczny (policja, SGraniczna, ITD i kilka innych organów). Siedzę tu od miesiąca i właśnie idę... na pocztę odesłać pozdrowienia z GITD. Nic się nie da zrobić, pozostaje k... zwolnić
januszsuwalki jest off-line  
11-02-2012, 10:56  
krisek_89
Użytkownik
 
Posty: 55
Domyślnie RE: Fotoradary

Witam. Zadam proste pytanie:
mam za granicą dziadka, w Belgii dokładnie, jeśli podam jego dane jako sprawcy czynu, to ile czasu będą go ścigać jeśli przyjedzie do Polski. Domyślam się że jeśli go sprawdzą to wyjść może w Polsce że go szukają, ale mogę się mylić.
Pytam ponieważ dziadek lubi pocisnąć, a jak przyleci do polski to mu użyczam auta aby do znajomych pojeździł.
Śledzę wątek cały czas, i nie wiem czy sprawę umorzą ponieważ nie mogą ścigać, czy sprawa będzie zawieszona i jak przyjedzie do polski to przypadkiem przy kontroli drogowej może coś wyjść- dziadek cały czas posiada obywatelstwo Polskie.
I pytanie dodatkowe, czy muszę spełnić jakieś dodatkowe wymaganie pożyczając dziadkowi auto czy wystarczy że mu po prostu dam dokumenty i kluczyki?
pozdrawiam
krisek_89 jest off-line  
11-02-2012, 12:29  
januszsuwalki
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Fotoradary

Nie chodzi o obywatelstwo a miejsce popełnienia czynu. Za wykroczenie będzie ścigany w Polsce przez rok. A tu ciekawostka http://www.mmtorun.pl/artykul/do-czego-sluzy-fotoradar
januszsuwalki jest off-line  
11-02-2012, 12:37  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Fotoradary

Najczęściej SM-ki kierują pomoce prawne na Policję, by delikwenta przesłuchały i postawiły zarzut z art. 96$3 kw i skierowały wiocha o ukaranie.
 
11-02-2012, 13:17  
mar3m
Zbanowany
 
Posty: 299
Domyślnie RE: Fotoradary

Marlos Po pierwsze
Jeżeli powierzam komus auto to nie opznacza, że on nim kieruje. Mogę je powierzyć Panu X który do Polski w ogóle nie przyjeżdza. Tu możesz miec inne od mojego zadanie ale mam nadzieję ze przynajmniej zgadzasz się ze powierzyc to nie oznacza kierować.
Po drugie
Tacy nie wjechali. Czy mam rozumieć że SGraniczna sprawdziła tez że nie przypłynełi promem np z Maroka do Hiszpanii bo jadąc z Hiszpaniii do Polski nie ma ŻADNEJ kontroli granicznej dla NIKOGO. Nie chce mi sie w to wierzyć. By dla jednej fotki podejmowano sprawdzenie wśród milionów osób wjeżdzających przez wszystkie zewnętrze granice Unii. Nie chce misię wierzyć że PL SG ma do takich danych dostep a nie ma prawa wysłac zapytania do służb granicznych w innych krajach. Czyli wątpliwe jest czy moga to sprawdzić.
Po trzecie
Nawet jeżeli niepodważalnie wykazaliście że tacy nie wjechali od Unii. To Ci kolesie podając Wam nieprawdę nie złamali prawa. Podaj gdzie jest zapisana sankcja karna za skłamanie w odpowiedzi na Wasz formularz z 3 wariantami. NIE MA JEJ NIGHDZIE bo gdyby była to mielibyscie obowiązek zawrzeć w formularzu stosowne pouczenie (tak jak poucza się swiadka przezd jego przesłuchaniem).
Po czwarte
Uświadom mnie który akt prawny nakazuje obywatelowi udzielić pisemnej odpowiedzi na Wasz formularz z 3 wariantami. NIE MA TAKIEGO aktu prawnego. Jedyne co możecie zrobić to donieść policji która w trakcie przesłuchania w char. świadka zapyta własciciela komu powierzył pojazd. Wtedy niewątpliwie trzeba odpowiedzieć i jest sankcja za kłamstwo TYLKO WTEDY. Ale i na to jest zgodny z prawem sposób by nie można było ukarać kierującego.
Marlos Wy nie macie zielonego pojęcia kto kierował każdym sfotografowanym samochodem. Polskie prawo nie zostało dostosowane do automatycznej rejestracji wykroczeń. Osobom dobrze je znającem nie macie żadnej szansy wlepić mandatu lub grzywny nie mówiąc juz o punktach.
mar3m jest off-line  
11-02-2012, 14:07  
gonzosc
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Fotoradary

Czytam od paru dni i znalazłem trochę wyroków w sprawie nie podania kto kierował lub komu powierzyłem samochód. Wynika z nich, że przeważnie jest za to kara około 300zł + koszty.

Na mojej fotce widać twarz kierującego, nie jestem to ja.
Nie chce podać kierującego bo nie chcę aby dostał punkty karne. Chcę zapłacić, ale SM nie chce się dogadać. Na wezwanie które dostałem dwa miesiące temu jeszcze nie odpowiedziałem. Czy mam na nie odpowiedzieć? Czy jak nie odpowiem to będzie to równoznaczne z odmową podania danych kierującego bądź osoby której powierzyłem samochód? Czy mam odmówić podania danych kierującego na piśmie? Czy ewentualnie coś ściemniać?
gonzosc jest off-line  
11-02-2012, 14:29  
ronin53
Początkujący
 
Posty: 21
Domyślnie RE: Fotoradary

A gdy zdjęcie nie umożliwia identyfikacji kierującego i pojazd należy do wspólnoty małżeńskiej to który współwłaściciel zostanie ukarany ?
ps
raczej małżeństwa nie prowadzą rejestru kiedy kto jechał, a poza tym jadąc w dłuższą trasę następują zmiany za kierownicą.
ronin53 jest off-line  
11-02-2012, 14:46  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Fotoradary

mkk na pół
 
11-02-2012, 14:51  
ronin53
Początkujący
 
Posty: 21
Domyślnie RE: Fotoradary

A jak podam tego co już "odszedł" ?
ronin53 jest off-line  
11-02-2012, 16:23  
mar3m
Zbanowany
 
Posty: 299
Domyślnie RE: Fotoradary

Gdybym to ja się tym zajmował to rypał bym równo każdemu z małżonków właścicieli za niepodanie. Bo obowiązek nałozono na każdego właścicilea ma każdy z nich.
Z drugiej strony gdybył miał auto wspólne ze ślubną to ja podał bym że powierzyłem Kowalskiemu zam. Niemcy a zona że powierzyła Malinowskiemu zam. Francja niech prowadzą se czynności wyjasniajace.
mar3m jest off-line  
11-02-2012, 17:06  
ronin53
Początkujący
 
Posty: 21
Domyślnie RE: Fotoradary

Pisząc "odszedł" mam na myśli kogoś kto niedawno zmarł
ronin53 jest off-line  
11-02-2012, 20:26  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Fotoradary

to go SM/SG odkopie i dokopie
 
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Fotoradary - c.d. c.d. (odpowiedzi: 1003) Ciąg dalszy tematu: http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/404716-fotoradary-c-d.html Każda porada choćby sugerująca jak ominąć prawo i co zrobić,...
§ Fotoradary (odpowiedzi: 1) Witam, otrzymałem wezwanie do wskazanie kierującego moim pojazdem w chwili zarejestrowania przez fotoradar w gminie Białogard przekroczenia...
§ Fotoradary - c.d. (odpowiedzi: 1014) Ciąg dalszy tematu: http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/345086-fotoradary-ciag-dalszy-26.html Każda porada choćby sugerująca jak ominąć prawo i...
§ Fotoradary (odpowiedzi: 1) Dzień Dobry. Wczoraj znalazłem na tablicy Facebook Wojciecha Cejrowskiego dość ciekawy post dotyczący kontroli drogowej . Czy mógłby ktoś się...
§ Fotoradary - część II (odpowiedzi: 544) Część druga tematu http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/94-fotoradary-71.html#post1669628
§ fotoradary (odpowiedzi: 2) prosze o pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:18.