Fotoradary - Forum Prawne

 

Fotoradary 155

Cytat: Napisał/a januszsuwalki wtedy wzywają na świadka lub proszą o pomoc prawną miejscową ITD lub policję a wówczas w grę wchodzą 3 lata za fałszywe zeznania + 2 lata za pomówienie innej osoby o popełnienie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne > Prawo wykroczeń


Zamknięty temat
 
11-02-2012, 21:06  
mar3m
Zbanowany
 
Posty: 299
Domyślnie RE: Fotoradary

Cytat:
Napisał/a januszsuwalki Zobacz post
wtedy wzywają na świadka lub proszą o pomoc prawną miejscową ITD lub policję a wówczas w grę wchodzą 3 lata za fałszywe zeznania + 2 lata za pomówienie innej osoby o popełnienie wykroczenia...
Nie zgadzam sie ze "2 lata za pomówienie innej osoby o popełnienie wykroczenia.." właściciel zeznając jako swiadek musi uważać i podać ze Panu/Pani Ktośtam powierzyłem pojazd. Nie wolno im zenać że Pan/Pani Ktośtam kierowała w danej chwili. I to juz chroni przed zarzutem pomówienia.

Słusznie prawisz że 3 lata za fałszywe zeznania jako świadek.

Jak żenująco słaba jest prawna pozycja SG SM ITD oraz policji w sprawie ustalania kto kierował niech zobrazuje to poniższa historia. Dostaje fotkę jako własiciel a kierował kto inny. Kierowca nieczytelny na zdjęciu. Wezwanie SG SM ITD do wskazania z 3 wariantami do kosza. Donoszą o wykroczeniu na policje ta wzywa własciciela i ślucha go jako swiadka. Właściciel zeznaje ze on kierował. tak nie było. Stawiam duża kase przeciwko orzechom że ucieszeni zeznaniem nawet im do głowy nie przyjdzie że łze - przeciez to sukces gość się przyznał!!! Jeżeli 180 dni od foty nie minęło to proponują madat. Włascieil jednak odmawia. Więc bedzie sąd. Teraz muszą go wysłuchać jako obwinionego. Jako taki własciciel odmawia składania zeznań. Sprawa idze do sądu, który zazwyczaj nakazowo coś tam wrypie. Właściciel składa sprzeciw i dochodzi do pierwszej rozprawy. Wtedy przeważnie ku zdumieniu sadu właściciel stosuje trick opisany w KPwSoW i KPK który uniemozliwia użycie jak dowodu protokołu przesłuchania w char świadka. Czyli jedynego dowodu jaki ma policja a dowodzącego kto kierował. Rezultat UNIEWINNIENIE. Ciekaw jestem czy wiesz o co trzeba zrobić by tak się stało?

Oczywiście trzeba jeździć zgodnie z kodeksem i oznakowaniem ale sabotować wszelkie próby uczynienia z nas śledczych przeciwko nam, naszym matkom, żonom i kochankom.
mar3m jest off-line  
11-02-2012, 22:44  
januszsuwalki
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Fotoradary

mar3m - SG i Policja ma dostęp do wszystkich baz danych Schengen i może w ramach pomocy prawnej zadać pytanie każdemu państwu, nie tylko w UE.
O odpowiedzialności karnej za zeznanie nieprawdy lub zatajenie prawdy oraz za pomówienie innej osoby o popełnienie wykroczenia pisałem wczoraj
januszsuwalki jest off-line  
11-02-2012, 22:46  
januszsuwalki
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Fotoradary

Przy przestępstwie pomówienia mówimy wówczas, gdy podajemy obcokrajowca z sufitu...
januszsuwalki jest off-line  
11-02-2012, 22:48  
januszsuwalki
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Fotoradary

Donoszą o wykroczeniu na policje ta wzywa własciciela i ślucha go jako swiadka. Właściciel zeznaje ze on kierował. tak nie było. - i ma 3 lata za zeznanie nieprawdy
januszsuwalki jest off-line  
12-02-2012, 02:29  
mar3m
Zbanowany
 
Posty: 299
Domyślnie RE: Fotoradary

W sprawie przestępstw moga sie pytać bo są umowy. W sprawie wykroczeń nie mogą się pytać bo nie ma umów o pomocy prawnej i byłoby to przekroczenie uprawnień.

Własciciel nie podaje kto kierował czyli kto popełnił wykroczenie. On podaje komu powierzył więc nie jest to pomówienie o popełninie wykroczenie.

Jak własciciel zezna jako świadek ze to on kierował to zapewniam Cię ze nikomu do głowy nie przyjdzie sprawdzać czy to prawda. Podskocza z radości że mają sprawce i puszczą sprawę do sądu a tam czeka ich kuku. W pewnej szczególnej sytuacji, zależnej tylko od obwinionego, zeznanie jak swaideka nie może byc dowodem przeciwko niemu. A jest to jedyny dowód wskazujący kto kierował. Uniewinnienie.
mar3m jest off-line  
12-02-2012, 08:47  
oligrako
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: Fotoradary

do mar3m

jeszcze raz bo nie otrzymaŁem odpowiedzi

jak wskażę obcokrajowca to czy są w stanie ( policja, SM) sprawdzić czy ta osoba w tym czasie przebywaŁa w Polsce? Kogo lepiej podać :z unii czy z np Ameryki? czy to bez znaczenia.
Druga rzecz czy mogą mnie wezwać do siebie w celu złożenia oświadczenia ( 500 km od mojego miejsca zamieszkania) i czy ewentualnie muszę jechać??
Trzecia rzecz bardzo ważna czy podając im komu powierzyŁem auto w danym dniu( obcokrajowiec) mogą skierować sprawę do sądu przeciwko mnie, bo stwierdzą że mówię nieprawdę?
Ile mam czasu na odpowiedź komu powierzyŁem auto?
__________________
oligrako jest off-line  
12-02-2012, 09:02  
howkpj1
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Fotoradary

http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...adarow,1758285


jak wiecie o jakis nieprawidlowosciach to informujcie prokuratury o podejrzeniu popelnienia przestepstwa przez niedouczonych SM/SG
howkpj1 jest off-line  
12-02-2012, 10:57  
Staś43
Użytkownik
 
Posty: 43
Domyślnie RE: Fotoradary

Aleś chłopie walnął! Prokuratura jest bandą, której się nawet sędziowie boją. Trafia tam najbardziej zdegenerowany genetycznie element - negatywna selekcja, o którym to hr Cesare Lombroso napisał swoje wiekopomne dzieło. Mniej więcej do SM i SG trafia podobny sort / pan Wąsik z CBA / z tym, że można tych drugich nazwać "małymi pikusiami". W Łodzi schizofreniczny b. prezydent - niejaki Kropiwnicki - publicznie wyzwał strażnika ...gdzie masz ch.ju czapkę?... Kilku dziennikarzy to słyszało, ten bluzg był zarejestrowany kamerami TV i co z tego? Prokuratura umorzyła postępowanie, bo przestraszony "mały pikuś" ze Straży Miejskiej wyparł się tej obelgi tym samym robiąc z munduru SM/SG zwykłą szmatę. Niestety, tacy są również strażnicy. Bylem kiedyś w prokuraturze i wydawało mi się, że jestem w najbardziej koszmarnym miejscu na świecie. Tam nawet śmierdziało! Nikomu nie radzę nawet wchodzić do prokuratury. Nich lepiej weźmie i przeczyta lekturę pt "Proces" Franza Kawki. Pozdrawiam Staś43
Staś43 jest off-line  
12-02-2012, 14:04  
mar3m
Zbanowany
 
Posty: 299
Domyślnie RE: Fotoradary

lepiej z Unii chyba moga sprawdzic tych spoza.

Nie ma czegos takiego jak wezwanioe w celu złożenia oswiadczenia

Trzecia sprawa bardzo ważna... zastanów się po co do Ciebie napisli... Dobrze wpadłęs na to !!! oni nie mają zielonego pojęcia kto kierował... to jak mogą swoją niewiedzę skonfrontowąć z Twoją odpowiedzią i zarzucic Ci to o co sie pytasz.

Prawo o ruchu drogowym nie określa w jakim terminie masz podać komu powierzyłeś.

Pisząc sakramentalne zdanie "Informuje że w dniu x o godzinie y pojazd nr rej był powierzony Panu / Pani XYZ" dodaj jeszcze drugie zdanie"niniejsza informacja nie oznacza że dniu x o godzinie y Panu / Pani XYZ kierowała pojazdem nr rej". Oczywiście polecony i zwrotne potwierdzenei odbioru.

Zrelaksuj sie trochę. Popełniłeś kilka wykroczeń i obrona przed kara wymaga troche wysiłku i emocji. Przedstawiam Ci tu Twoje prawa i możliwości oraz ich obowiązki i uprawnienia. Sam musisz podjąć decyzje. Pomysl jak Ci się powiedzie jaki będziesz zadowolony ze wytrzymałeś nerwowo i wysłałeś ich na drzewo. To jednak wymaga trochę napięcia. No risk no fun!
mar3m jest off-line  
12-02-2012, 18:00  
januszsuwalki
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Fotoradary

Nowe fotoradary będą robić zdjęcia z tyłu. Najpóźniej od czerwca | regiomoto.pl
januszsuwalki jest off-line  
12-02-2012, 20:17  
ansu
Użytkownik
 
Posty: 158
Domyślnie RE: Fotoradary

Przekroczył prędkość w nieistniejącej miejscowości i dostał mandat
Przekroczył prędkość w nieistniejącej miejscowości i dostał mandat | regiomoto.pl
W efekcie, za wytknięcie błędu sądowi, kierowca z Postomina musiał zapłacić dodatkowo 150 złotych. Jak nam powiedział, w drugim wyroku sąd podwyższył mu grzywnę z 200 do 300 zł, a koszty sądowe - z 80 do 130 zł.
ansu jest off-line  
12-02-2012, 23:03  
szumanek
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Fotoradary

Znam tylko imię i nazwisko osoby kierującej pojazdem oraz miejscowość - czy podając takie informacje wywiązuję się z "ustawowego obowiązku" ? Miałam wypadek i nie mogłam prowadzić samochodu (listopad 2011 mam na to papiery medyczne). Wywiesiłam ogłoszenie na przystanku autobusowym, o tym , że szukam osoby chętnej do przewiezienia mnie moim samochodem z Ustki do Krakowa.
Zgłosił się facet, sprawdziłam czy gość ma prawko i jak się nazywa, ale nie spisałam jego danych. Dwa dni temu przyszedł mandat i zdjęcie na którym ledwo widać zarysy twarzy, ale widać tam faceta a nie kobietę z brodą . Jako praworządny obywatel nie mogę podpisać się ani pod przypadkiem 1 ani 3.
Z obowiązku wskazania sprawcy mogę się wywiązać tylko w zakresie tak jak w pierwszym zdaniu. Czy to wystarczy?
Nie mam ochoty stawiać się w SG ani włóczyć się po sądach 500 km od miejsca mojego zamieszkania. Poradzicie coś?
szumanek jest off-line  
12-02-2012, 23:43  
Brzezins
Użytkownik
 
Posty: 130
Domyślnie RE: Fotoradary

Cytat:
Mam też mały dylemat. Mianowicie SG przysłało liscik do teściowej ze zdjeciem ( biały kwadrat). Wysłałem do nich pismo załącznik. Dzisiaj dostałem odpowiedź:
- znak D51 według mnie przenośny. Jechałem kilka razy tam i nigdzie nie widziałem stacjonarnego.
Poproś na zasadzie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej starostwo o organizację ruchu (na drogach gminnych i powiatowych), wojewodę na wojewódzkich, GDDKiA na krajowych i autostradach. To rozwiąże problem czy i w ogóle ustawiono znaki D-51

Z tego co wiem jedynym skutecznym sposobem na wygranie sprawy w sądzie jest dowiedzenie, że dowody zgromadzone przez ITD, Policję czy SM nie wskazują na to że popełniono wykroczenie. Czy się nie mylę?

Btw. bardzo ciekawy post o wskazaniu osoby z zagranicy
Brzezins jest off-line  
12-02-2012, 23:56  
Brzezins
Użytkownik
 
Posty: 130
Domyślnie RE: Fotoradary

Cytat:
witam
Mam dużo gorszy problem. W styczniu tego roku byliśmy z żoną nad morzem na feriach( a jesteśmy spod W-wy) jak się teraz okazaŁo dostaliśmy aż 7 zdjęć z fotoradarów ( Bory i okolice) w sumie na 2000zŁ Droga dŁugo ok 500km, jechaliśmy na zmianę, oczywiście nie pamiętam kto kiedy prowadziŁ auto. Wszystkie mandaty prócz jednego są z tyŁu, a ten z przodu bardzo nieczytelny i z innej gminy niż pozostaŁe. Poradzcie co tu robic to ogromna kwota a nie jakiś jeden mandat na 200 czy 300 zŁ
oligrako
Czy tutaj mamy do czynienia z czynem ciągłym? Ja myślę że powinieneś dostać mandat jeden w jedną stronę i drugi w drugą (razem np. 400 zł). Wypowiadał się o podobnym przypadku znany polski karnista, kiedy jakiś młodociany kierowca przekraczał ze 20 razy prędkość przy tym samym fotoradarze.
Brzezins jest off-line  
13-02-2012, 00:15  
Brzezins
Użytkownik
 
Posty: 130
Domyślnie RE: Fotoradary

Proszę moderatora lub kogoś kompetentnego o połączenie postów.

Cytat:
Uważm że się nie ma w ogóle. Ja wskazuje ze POWIERZYŁEM zamieszkałemu za
granicą. Nie wskazuje to że on popełnił wykroczenie ani że kierował (mógł np powierzyć nastepnemu np swjej kochance albo teściowej i siedzieć na prawym przednim fotelu podczas gdy ja siedziałęm na prawym tylnym fotelu i popijałem piwko). Zakładająć że jednak to wskazny obcokrajowiec kierował to SM SG ITD nie ma jak tego ustalić bo nie mogą skutecznie skierowć zapytania do wskazej przeze mnie osoby zagranicą.
Czyli nie wypełniasz rubryczek od ITD, SM czy Policji. Wysyłasz zwykłe pismo w którym informujesz, iż powierzyłeś pojazd obcokrajowcowi?

Co uważacie o wskazaniu kilku osób? Źródło: "Mandat z radaru można podważyć tylko w ciągu 7 dni" - Prawo i wymiar sprawiedliwości - Gazeta Prawna - Partner pracodawcy, narzędzie specjalisty
Brzezins jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Fotoradary - c.d. c.d. (odpowiedzi: 1003) Ciąg dalszy tematu: http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/404716-fotoradary-c-d.html Każda porada choćby sugerująca jak ominąć prawo i co zrobić,...
§ Fotoradary (odpowiedzi: 1) Witam, otrzymałem wezwanie do wskazanie kierującego moim pojazdem w chwili zarejestrowania przez fotoradar w gminie Białogard przekroczenia...
§ Fotoradary - c.d. (odpowiedzi: 1014) Ciąg dalszy tematu: http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/345086-fotoradary-ciag-dalszy-26.html Każda porada choćby sugerująca jak ominąć prawo i...
§ Fotoradary (odpowiedzi: 1) Dzień Dobry. Wczoraj znalazłem na tablicy Facebook Wojciecha Cejrowskiego dość ciekawy post dotyczący kontroli drogowej . Czy mógłby ktoś się...
§ Fotoradary - część II (odpowiedzi: 544) Część druga tematu http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/94-fotoradary-71.html#post1669628
§ fotoradary (odpowiedzi: 2) prosze o pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.