rozliczenie pitu - Forum Prawne

 

rozliczenie pitu

witam mam pytanie. rozwiodłam sie w kwietniu 2012 roku. z tego małżeństwa mam córkę. czy rozliczając sie za 2012 rok, moge sie rozliczyc jako osoba samotnie wychowująca dziecko czy muszę indywiualnie ?...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Rozliczenia "PIT"


Odpowiedz
 
03-04-2013, 09:38  
zielonooka_81
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie rozliczenie pitu

witam

mam pytanie. rozwiodłam sie w kwietniu 2012 roku. z tego małżeństwa mam córkę. czy rozliczając sie za 2012 rok, moge sie rozliczyc jako osoba samotnie wychowująca dziecko czy muszę indywiualnie ?
zielonooka_81 jest off-line  
04-04-2013, 12:57  
Użytkowniczka0013
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: rozliczenie pitu

Osobom samotnie wychowującym dzieci przysługuje prawo do preferencyjnego rozliczenia podatku dochodowego. Nie ma przy tym znaczenia długość okresu, w którym podatnik posiadał status osoby samotnie wychowującej dziecko. Wystarczające jest, aby taki stan zaistniał w ciągu roku. Można zatem przyjąć, że termin uzyskania prawomocnego rozwodu nie ma wpływu na możliwość preferencyjnego rozliczenia, pod warunkiem że zawiera się w roku podatkowym, którego dotyczy rozliczenie. Warto zauważyć, że w przypadku rodziców, w stosunku do których orzeczone zostały rozwód odliczenie przysługuje jednemu z nich, u którego dziecko faktycznie zamieszkuje.
Użytkowniczka0013 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ rozliczenie pitu (odpowiedzi: 12) czy jesli sie rozliczam z mezem,i mamy z tego pieniadze na dzieci czy komornik moze zabrac cale rozliczenie?
§ rozliczenie pitu-11 (odpowiedzi: 4) Witam serdecznie wszystkich czy może ktoś mi pomóc rozliczyć się z pitem przez internet bardzo proszę o odpowiedzi.
§ Rozliczenie z pitu (odpowiedzi: 1) Chcialabym sie dowiedziec czy jesli pobieram rente po ojcu i nigdzie nie pracowalam to czy musze sie rozliczac z Pitu ?
§ rozliczenie PITu (odpowiedzi: 1) Witam, wiem, że trochę już późno jeśli chodzi o rozliczenie PITu, ale mam problem. Jestem studentem i generalnie nie pracuję, raz miałem pracę...
§ rozliczenie pitu-37 (odpowiedzi: 9) Witam! mam problem z zaliczką pobraną przez płatnika oraz składka na ubezpieczenie zdrowotne. Jaką kwotę mam wpisać w picie w polu składka na...
§ Rozliczenie PITu (odpowiedzi: 6) Witam Pracowałem w markecie na umowę zlecenie. Tzn umowa zlecenie była podpisywana na dane kolegi, który jest osobą uczącą się gdyż ja nie mogłem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.