Pracodawca nie chce wystawić PITu do umowy o dzieło - Forum Prawne

 

Pracodawca nie chce wystawić PITu do umowy o dzieło

Witam W 2014 roku miałem podpisane 2 umowy o dzieło z prezesem spółki z o.o na kwotę ponad 5 tysięcy złotych brutto. Do umów zostały wystawione rachunki (stawka kosztów uzyskania przychodu: 50%). Wszystkie dzieła, które ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Rozliczenia "PIT"


Odpowiedz
 
02-03-2015, 12:35  
isck
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Pracodawca nie chce wystawić PITu do umowy o dzieło

Witam

W 2014 roku miałem podpisane 2 umowy o dzieło z prezesem spółki z o.o na kwotę ponad 5 tysięcy złotych brutto.
Do umów zostały wystawione rachunki (stawka kosztów uzyskania przychodu: 50%).
Wszystkie dzieła, które obejmowała umowa zostały wykonane przeze mnie przed końcem 2014 roku zgodnie z terminami w umowach.
Pracodawca do dnia dzisiejszego nie przesłał mi PITu-11.

W poprzednim tygodniu kontaktowałem się z prezesem spółki w tej sprawie i powiedział, że PIT nie został do mnie wysłany przez księgową z tego powodu, że wynagrodzenie wypłacił mi ze swojego prywatnego konta bankowego a księgowa wystawiała PITy na podstawie wyciągów z firmowego konta a nie na podstawie podpisanych umów w roku 2014.

Dzisiaj do mnie dzwonił i powiedział, że w najbliższych dniach zrealizują przelew za umowę z firmowego konta i PIT-11 otrzymam w przyszłym roku a środki, które otrzymałem z prywatnego konta prezesa mam zwrócić, bo PIT wystawia się do wystawionej umowy i zrealizowanego przelewu czyli umowy rozliczonej a obecnie z punktu widzenia księgowego moje umowy nie są rozliczone bo nie było przelewu.

Czy to że PIT nie został do mnie wysłany ma znaczenie że przelew nie poszedł z firmowego konta bankowego tylko z prywatnego konta prezesa spółki?

Co mam teraz robić? Bo przecież do końca kwietnia muszę złożyć PIT w urzędzie skarbowym.
Wg. mnie wygląda na to, że jest to przestępstwo podatkowe i próba wyjścia ze sprawy obronną ręką poprzez rozliczenia tego na przyszły rok.

Z góry dziękuję za odpowiedź
isck jest off-line  
02-03-2015, 13:25  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 36.573
Domyślnie RE: Pracodawca nie chce wystawić PITu do umowy o dzieło

Cytat:
Napisał/a isck Zobacz post
księgowa wystawiała PITy na podstawie wyciągów z firmowego konta a nie na podstawie podpisanych umów w roku 2014.
Bzdura. Wypłata należności dokonywana jest na podstawie przedstawionych rachunków za wykonane dzieło.
Janusz.C.M. jest off-line  
02-03-2015, 13:32  
isck
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Pracodawca nie chce wystawić PITu do umowy o dzieło

Cytat:
Napisał/a Janusz M. Zobacz post
Bzdura. Wypłata należności dokonywana jest na podstawie przedstawionych rachunków za wykonane dzieło.
Czyli nie ma to żadnego znaczenia i PIT powinien mi zostać wystawiony mimo tego, że pracodawca przelewał wynagrodzenie ze swojego prywatnego konta a nie firmowego?

A jeśli tego nie zrobi? To co mam złożyć w urzędzie skarbowym PIT wg. wyliczeń z rachunków do umów i dołączyć pismo, że pracodawca nie wystawił PITu-11 mimo wezwań o wystawienie tego dokumentu?
isck jest off-line  
03-03-2015, 22:00  
parasoll.ka
Praktyk
 
parasoll.ka na Forum Prawnym
 
Posty: 17.082
Domyślnie RE: Pracodawca nie chce wystawić PITu do umowy o dzieło

Cytat:
A jeśli tego nie zrobi? To co mam złożyć w urzędzie skarbowym PIT wg. wyliczeń z rachunków do umów i dołączyć pismo, że pracodawca nie wystawił PITu-11 mimo wezwań o wystawienie tego dokumentu?
Tak. Rozliczasz te umowy które zostały wypłacone.
parasoll.ka jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ pracodawca zgubił druk zla, lekarz nie chce wystawić kopi (odpowiedzi: 31) Witam Jak w temacie, pracodawca zagubił druk zla wystawiony w marcu(z powodu ciąży), o czym poinformował mnie w lipcu. Poszłam na wizytę do...
§ Umowa o dzieło pracodawca chce wyłudzenić 80 tyś zł (odpowiedzi: 2) Pracowałem na umowę o dzieło, ale tak naprawdę na umowę zlecenie. Gdyż dzieło opiewało na nadzór merytoryczny nad projektami. Było wszystko fajnie,...
§ Czy osoba fizyczna może wystawić rachunek bez podpisania umowy o dzieło/zlecenie? (odpowiedzi: 8) Dręczy mnie pewna kwestia, na którą nie znalazłem jednoznacznej odpowiedz. Mianowicie zacząłem współpracę z portalem Textmarket - Giełda...
§ Pracodawca nie chce wystawić świadectwa pracy (odpowiedzi: 1) Witam, 1.06.2009 zostałem zatrudniony na umowę o pracę, w firmie x. Umowa była ważna do 31.12.2009, później przeszedłem na umowę zlecenie i na...
§ pracodawca nie chce wystawić zaświadczenia o zarobkach (odpowiedzi: 3) witam wszystkich serdecznie mój problem polega na tym iż chcemy z żoną wziąć kredyt ok 20000zł, jednakże ja jestem po operacji kręgosłupa i...
§ pracodawca nie chce wystawić zaświadczenia (odpowiedzi: 4) Od listopada 2008r. jestem na urlopie wychowawczym (udzielonym na 3 lata), w grudniu 2009r. urodziłam dziecko, więc w tej chwili jestem na urlopie ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:45.