PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ - Forum Prawne

 

PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

Ze stałego miejsca zatrudnienia za rok 2014 rozliczył mnie pracodawca. Jednakże przyszedł mi również PIT 11, gdyż na okres wakacji przez lipiec byłam nauczycielką na kolonii. Czy muszę teraz robić korektę do tego co rozliczył ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Rozliczenia "PIT"


Odpowiedz
 
08-04-2015, 11:07  
hugs666
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

Ze stałego miejsca zatrudnienia za rok 2014 rozliczył mnie pracodawca.
Jednakże przyszedł mi również PIT 11, gdyż na okres wakacji przez lipiec byłam nauczycielką na kolonii.

Czy muszę teraz robić korektę do tego co rozliczył pracodawca, czy może tylko na nowo się rozliczyć poprzez PIT 37?
hugs666 jest off-line  
14-04-2015, 16:21  
hugs666
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie RE: PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

ktoś pomoże?
hugs666 jest off-line  
14-04-2015, 16:38  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

Rozlicz się na PIT-37 uwzględniając rozliczenie pracodawcy.
Ag_Maz jest off-line  
14-04-2015, 19:32  
hugs666
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie RE: PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

Czyli po prostu rozliczyć się tak jak by pracodawca w ogóle mnie nie rozliczył? czy jednak musi być to korekta??
hugs666 jest off-line  
14-04-2015, 19:47  
Saul Goodman
Użytkownik
 
Saul Goodman na Forum Prawnym
 
Posty: 136
Domyślnie RE: PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

A złożyłaś pit-37 już?
Saul Goodman jest off-line  
15-04-2015, 06:57  
hugs666
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie RE: PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

Cytat:
Napisał/a Saul Goodman Zobacz post
A złożyłaś pit-37 już?
Tylko pracodawca mnie rozliczył. Ja jeszcze nic innego nie robiłam.
hugs666 jest off-line  
15-04-2015, 11:19  
Saul Goodman
Użytkownik
 
Saul Goodman na Forum Prawnym
 
Posty: 136
Domyślnie RE: PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

Co to znaczy rozliczył, wypełnił za cb pit-37 i złożył w urzędzie? z kąd miał twój podpis?
Saul Goodman jest off-line  
15-04-2015, 14:11  
hugs666
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie RE: PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

Cytat:
Napisał/a Saul Goodman Zobacz post
Co to znaczy rozliczył, wypełnił za cb pit-37 i złożył w urzędzie? z kąd miał twój podpis?
A wiesz na jakiej zasadzie może pracodawca rozliczyć swojego pracownika?? czy nie?? pytanie jest w pierwszym poście chyba jasne.
hugs666 jest off-line  
15-04-2015, 15:05  
Saul Goodman
Użytkownik
 
Saul Goodman na Forum Prawnym
 
Posty: 136
Domyślnie RE: PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

Niech Ci będzie że nie wiem, co według Ciebie to oznacza?
Saul Goodman jest off-line  
15-04-2015, 15:54  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.945
Domyślnie RE: PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

Cytat:
Napisał/a Saul Goodman Zobacz post
Niech Ci będzie że nie wiem, co według Ciebie to oznacza?
Od zeszłego roku można wnioskować o to, aby pracodawca rozliczył pracownika.
Pracodawca składa w US PIT-40.

IMO PIT-37 będzie korektą.
Ag_Maz jest off-line  
21-04-2015, 13:33  
artur321
Użytkownik
 
Posty: 243
Domyślnie RE: PIT rozliczony przez PRACODAWCĘ

Rozliczenie przez pracodawcę (poprzez PIT-40) możlwie jest tylko na wniosek podatnika i tylo wtedy gdy spełnione są warunki z art. 37 updof, tj:

"Art.*37.*1.*Jeżeli podatnik, od którego zaliczki miesięczne pobierają płatnicy określeni w art. 31, art. 33 lub art. 35 ust. 1 pkt 1, 2, 4 i 7, złoży płatnikowi przed dniem 10 stycznia roku następującego po roku podatkowym oświadczenie sporządzone według ustalonego wzoru, które traktuje się na równi z zeznaniem, że:
1) poza dochodami uzyskanymi od płatnika nie uzyskał innych dochodów, z wyjątkiem dochodów określonych w art. 30-30c oraz art. 30e,
2) nie korzysta z odliczeń, z zastrzeżeniem ust. 1a pkt 2-4,
3) nie korzysta z możliwości opodatkowania dochodów na zasadach określonych w art. 6 ust. 2 lub 4,
4) (uchylony),
5) nie ma obowiązku doliczenia kwot uprzednio odliczonych, z zastrzeżeniem ust. 1a pkt 5
- płatnik jest obowiązany sporządzić, według ustalonego wzoru, roczne obliczenie podatku, na zasadach określonych w art. 27, od dochodu uzyskanego przez podatnika w roku podatkowym."

A zatem skoro miałaś dochody z więcej niż jednego pracodawcy to nie powinnaś była składać oświadczenia.

Ale skoro już mleko się rozlało to nie wiem czy nie najlepiej byłoby poprosić pracodawcę o skorygowanie PIT-40 na zero i złożenie samodzielnie PIT-37. Chodzi o to, że jeśli z PIT-40 wynikała nadpłata albo dopłata to zgodnie z art. 37 ust. 4 pracodawca rozlicza je w zaliczkach za pierwsze mc nowego roku podaktowego. Więc pewnie już to zrobił (mamy kwiecień). Skoro tak to pobrał Ci - obiektywnie - nieprawidłowe zaliczki na podatek (albo za wysokie albo za niskie - w zalezności od tego co wynikało z rocznego rozliczenia).

Rozważ też czy nie przedzwonic do US i spytać wprost co w takiej sytuacji zrobic. Po prostu przeoczyłaś tego PIT-a więc nie będzie za to żadnej sankcji. Pomyłki każdemu się zdarzają. Chodzi tylko o to, aby US prawidłowo był w stanie rozliczyć Cię jako podatnika.

art
artur321 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozliczony PIT-37 a PIT-8C (odpowiedzi: 1) Dzień dobry. Rozliczyłem na początku lutego PIT dla małżonków. Jedno z nich (X) ma przychody z emerytury a drugie (Y) przychody zerowe. Zeznanie...
§ Nie rozliczony pit 37 (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie mam takie pytanie co mogę zrobić jeśli nie rozliczyłem pitu 37 ponieważ byłem za granicom teraz dopiero się z niego rozliczyłem i...
§ VAT nie rozliczony przez kontrachenta w US (odpowiedzi: 12) Witam mam pytanie a raczej prosbe o porade mam klienta ktoremu sprzedajemy towar na 0 stawce vat ze wzgledu ze podmiot z innego kraju UE ale mam...
§ rozwiązanie umowy przez pracownika a za chwilę przez pracodawcę (odpowiedzi: 26) Witam, złożyłam dzisiaj rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem. Po upływie godziny pracodawca wezwał mnie do gabinetu i wręczył swoje rozwiązanie,...
§ wypowiedzenie złożone przez pracownika a złożone przez pracodawcę - różnice (odpowiedzi: 8) Witam Jestem ciekaw czy jest jakaś różnica pomiędzy złożeniem wypowiedzenia przez pracownika a tym złożonym pracownikowi przez pracodawcę. Chodzi...
§ Zle rozliczony PIT przez pracodawce (odpowiedzi: 39) Witam Otrzymałem ostatnio PIT 11 od pracodawcy. Wklepałem wszystko do programu do rozliczania podatków i wyszło że naliczył on za niską zaliczkę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:03.