Ulga prorodzinna i bezrobotna żona - Forum Prawne

 

Ulga prorodzinna i bezrobotna żona

Kochani. Jesteśmy z byłą żoną po rozwodzie i mamy dwoje dzieci. Co roku rozliczaliśmy ulgę prorodzinną po połowie, bo razem sprawujemy czynną opiekę. W tym roku ona nie ma ani złotówki dochodu, więc się nie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Rozliczenia "PIT"


Odpowiedz
 
17-02-2016, 19:28  
Bezradny miś
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Ulga prorodzinna i bezrobotna żona

Kochani. Jesteśmy z byłą żoną po rozwodzie i mamy dwoje dzieci. Co roku rozliczaliśmy ulgę prorodzinną po połowie, bo razem sprawujemy czynną opiekę. W tym roku ona nie ma ani złotówki dochodu, więc się nie rozlicza z US, ale też nie wyraziła zgody, abym to ja rozliczył całą ulgę na dzieci tylko jak zwykle pół. Pewnie ma do tego prawo. Synowie (19 i 16 lat) wiedzą, że mieliby za to sporo rzeczy kupionych, ale nie są w stanie matki przekonać.

Jak to ugryźć??? Czy machnąć na matoła ręką. Rozliczyć pół i zapomnieć o temacie. Szkoda trochę, bo faktycznie by mieli buty, spodnie i kurtki za to.
Bezradny miś jest off-line  
17-02-2016, 22:27  
parasoll.ka
Praktyk
 
parasoll.ka na Forum Prawnym
 
Posty: 17.154
Domyślnie RE: Ulga prorodzinna i bezrobotna żona

Kochany, zgodnie z ustawą jeśli rodzice nie uzgodnią inaczej to każdemu przysługuje 50% ulgi. Szkoda że rodzice nie mogą się dogadać bo dzieci miałyby nowe buty, spodnie, kurtki....
parasoll.ka jest off-line  
18-02-2016, 04:56  
Wirusisko
Stały bywalec
 
Wirusisko na Forum Prawnym
 
Posty: 1.944
Domyślnie RE: Ulga prorodzinna i bezrobotna żona

jeżeli jesteś pewny że żona nie miała dochodu i nie skorzysta z ulgi to śmiało możesz rozliczyć całą. Była żona nie ma prawa Ci tego zabronić i nawet się o tym nie dowie bo składasz indywidulane zeznanie.
Wirusisko jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ulga prorodzinna. (odpowiedzi: 3) W 2013 roku skonczylem Liceum Ogolnoksztalcace. Czy nalezy mi sie ulga za te pare miesiecy nauki przed maturą?
§ ulga prorodzinna (odpowiedzi: 10) Studiująca córka wzięła ślub w lipcu ale nadal pozostaje na naszym utrzymaniu. Czy przysługuje nam pełne odliczenie z tego tytułu ?
§ Ulga prorodzinna (odpowiedzi: 1) DOROSŁY SYN UCZY SIĘ I PRACOWAŁ W WAKACJE,ZAROBIŁ OK 1600 zł,PYTANIE CZY NALEŻY MI SIĘ ULGA PRORODZINNA?
§ Ulga prorodzinna (odpowiedzi: 1) Witam! Moja sytuacja przedstawia się następująco. W roku 2012 skończyłem studia 1 stopnia - zajęcia skończyły się w styczniu a pracę dyplomową...
§ ulga prorodzinna (odpowiedzi: 1) Czy komornik może zabrać nadpłatę podatku ulgę na dzieci ?
§ ulga prorodzinna (odpowiedzi: 8) Witam mam pytanie czy jeśli w 2010 roku przychód brata wynosił 3500,46, a dochód 2734,37 to czy mama może jeszcze odliczyć sobie ulgę prorodzinną,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.