Działalność nierejestrowana a PIT - Forum Prawne

 

Działalność nierejestrowana a PIT

Witam, mam kilka pytań dotyczących obliczania dochodu będącego podstawą do rozliczania PITu w przypadku działalności nierejestrowanej. Czy jedyną możliwą drogą odliczenia od przychodu kosztów wykonania usługi jest okazanie faktury zakupu potrzebnych materiałów jako dowod? Nie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Rozliczenia "PIT"


Odpowiedz
 
08-03-2019, 03:19  
amba1011
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie Działalność nierejestrowana a PIT

Witam, mam kilka pytań dotyczących obliczania dochodu będącego podstawą do rozliczania PITu w przypadku działalności nierejestrowanej.

Czy jedyną możliwą drogą odliczenia od przychodu kosztów wykonania usługi jest okazanie faktury zakupu potrzebnych materiałów jako dowod?
Nie znalazłam nigdzie jednoznacznej odpowiedzi co jest takim dowodem. Czy może to być tez paragon/dowód zakupu np ze strony internetowej(wydruk transakcji i rodzaju kupionego przedmiotu)?

Kolejne pytanie, to biorąc pod uwagę, że wykonywana przeze mnie usługa wymaga wcześniejszego zaopatrzenia się w niezbędne materiały, to czy istnieje jakis określony czas PRZED wystawieniem pierwszego rachunku dla klienta, aby koszty uzyskania materiałów mogły być odjęte od przychodu, aby uzyskać dochód przy rozliczaniu PIT?
Mam na myśli sytuacje w której dysponuję ograniczonymi kosztami i kompletuję sprzęt w przeciągu pół roku i dopiero po tym czasie rozpoczynam otrzymywanie przychodu.

Ostatnie pytanie, to w jaki sposób rozpatrywana jest np faktura za paliwo, biorąc pod uwagę, że w wykonywanej przeze mnie usłudze jest niezbędny dojazd do klienta?

Z góry dziękuję za odpowiedź
amba1011 jest off-line  
09-05-2019, 09:07  
Andrzej441
Użytkownik
 
Posty: 38
Domyślnie RE: Działalność nierejestrowana a PIT

Według mnie, ale niech wypowiedzą się inni. Ja bym ze wszystkimi kosztami zbierał takie same dokumenty jakbym prowadził KPiR z taką różnicą że bym ich nigdzie nie rejestrował tylko trzymał same dokumenty a na koniec roku bym je odliczył od przychodu.
Andrzej441 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Działalność nierejestrowana (odpowiedzi: 6) Witam, Czy w ramach działalności nierejestrowanej mogę świadczyć usługi busem do 3.5 t ? Usługi miałyby polegać na przewożeniu po mieście mebli,...
§ Działalność nierejestrowana (odpowiedzi: 1) Witam, mam nadzieje ze dobrze dział wybrałem. Jestem młodą osobą i przepraszam jeśli pytam o oczywistości. Mam pytania odnośnie Działalność...
§ Usługi a działalność nierejestrowana (odpowiedzi: 1) Witam, czy posiadając świadectwo kwalifikacji (elektryczne) z grupy G1 eksploatacja i dozór mogę wykonywać usługi dorywcze np wymiana gniazd, pomiary...
§ Działalność nierejestrowana (odpowiedzi: 2) Szanowni forumowicze, mam możliwość działalności zarobkowej przez udzielanie korepetycji z angielskiego i wykonywania małych mebli z drewna (np...
§ Działalność nierejestrowana (odpowiedzi: 9) Dzień dobry, W sejmie już została podpisana ustawa o działalności nierejestrowanej. Jest to działalność, w której moje dochody nie przekraczają 1050...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.