Samodzielne rozliczenie PIT-11 przez Internet - Forum Prawne

 

Samodzielne rozliczenie PIT-11 przez Internet

Wiadomo jaka sytuacja panuje. Mam do rozliczenia PIT-11 za rok 2019. Teraz jest chyba coś takiego, że można się rozliczyć samemu przez Internet US automatyczne nas rozlicza. Należy się tylko zalogować na stronie US podając ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Rozliczenia "PIT"


Odpowiedz
 
29-04-2020, 10:47  
akvarius
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Samodzielne rozliczenie PIT-11 przez Internet

Wiadomo jaka sytuacja panuje. Mam do rozliczenia PIT-11 za rok 2019.

Teraz jest chyba coś takiego, że można się rozliczyć samemu przez Internet US automatyczne nas rozlicza. Należy się tylko zalogować na stronie US podając PESEL i kwotę przychodu za rok 2018 oraz kwotę przychodu z jednej z deklaracji PIT-11 za rok 2019.

Pytanie moje czy coś takiego faktycznie istnieje? Mogę się przez Internet poprzez stronę US rozliczyć? Tzn. wchodzę jak wcześniej napisałem i w zasadzie potwierdzam tylko rozliczenie, które już jest zrobione przez US?


Wcześniej korzystałem z pomocy w biurze rachunkowym, ale wiadomo, jaka sytuacja jest, więc jak da się coś zrobić online to zrobiłbym to przez Internet, ale nie mam pewności czy mogę czy nie mogę złożyć tak deklaracji.

Ktoś coś doradzi?
akvarius jest off-line  
29-04-2020, 12:05  
karolla0905
Stały bywalec
 
Posty: 9.528
Domyślnie RE: Samodzielne rozliczenie PIT-11 przez Internet

Jak nic nie zrobisz to zaakceptuje się to rozliczenie które już tak jest. Możesz je zobaczyć i pliki źródłowe na stronie. Możesz zalogować się np tymi przychodami. Bez problemu. Jak nie zgadzasz się z tym co tam znajdziesz. Bo ulg sami nie liczą to korzystasz z jakiegos programu do rozliczania pitow i wysyłasz. I już.
karolla0905 jest on-line  
29-04-2020, 16:37  
makary1974
Użytkownik
 
Posty: 100
Domyślnie RE: Samodzielne rozliczenie PIT-11 przez Internet

zabawnie jest czytać pytanie w 2020, czy można pit rozliczyć przez internet. Oczywiście, że tak, od wielu lat można.
makary1974 jest off-line  
29-04-2020, 20:49  
akvarius
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Samodzielne rozliczenie PIT-11 przez Internet

Dziękuję za odpowiedzi.

Powiedzcie mi jeszcze taką rzecz. Tak naprawdę w 2019 nie pracowałem, ale w 2017 i 2018 roku pracowałem w pewnej firmie, która nie wypłaciła mi wszystkich pieniędzy w roku 2018. Brakujące pieniądze otrzymałem, w 2019, ale ja faktycznie nie pracowałem byłem na KRUSIE, bo mam ziemię.

Jednak firma wypłaciła mi zaległe pieniądze i w 2020 przysłała PIT-11 za rok 2019 tak jakbym tam pracował. Z tych pieniędzy muszę się rozliczyć, więc czy jeśli nie pracowałem, ale rozliczam się z tego, co przedstawiła firma to tym sposobem nie narobię sobie jakichś problemów?

Myślę, że nie, ale wolę się dopytać.

Co do tego, że pytam w 2020 roku. Wcześniej rozliczałem się przez biuro teraz taka sytuacja wyszła jak wyszła jak nie muszę to lepiej zrobić to przez Internet w końcu po to on jest, ale czasami technologie zamiast ułatwiać życie to nam utrudniają. Za dużo tego wszystkiego jest, trzeba się wczytać, zaznajomić czegoś nowego nauczyć coś nowego okiełznać i człowiek gubi się w tym wszystkim. Owszem zamiast marnować czas na staniu w banku, aby dokonać wpłaty lepiej skorzystać z internetowej płatności, ale czasami warto wyjść do ludzi coś załatwić pogadać, bo inaczej to można zgłupieć.
akvarius jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pit-11 samodzielne rozliczenie (odpowiedzi: 4) Witam, Chciałbym sam rozliczyć pit11, będzie tak szybciej niż urzędowo. Z racji tego, że urząd nas teraz może rozliczyć, to mam złożyć wniosek, że...
§ Rozliczenie przez internet (odpowiedzi: 2) Witam W zeszłym roku z PITu rozliczałam się przez intranet. Zmieniłam nr konta bankowego na który nią być wysłany zwrot. W tej sytuacji muszę udać...
§ Zarobki przez internet, Rachunek i rozliczenie z US (odpowiedzi: 0) Witam, ostatnio zapisałem sie do programu partnerskiego pewnej firmy. Zarobiłem kilka groszy i wygenerowałem rachunek, który musze podpisać i...
§ rozliczenie przez internet - zwrot (odpowiedzi: 1) Witam, właśnie wysłałam Pit-37 przez internet jednak dopiero po wysłaniu doszłam do wniosku, że nigdzie nie zaznaczyłam formy zwrotu podatku (konto...
§ Rozliczenie PIT-37 przez internet (odpowiedzi: 1) Witam, Mam zamiar rozliczyć się przez internet i chciałbym się dowiedzieć czy można zaznaczyć np.w rubryce I.INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE to ze chce...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.