Zerowy PIT dla młodych a II próg - Forum Prawne

 

Zerowy PIT dla młodych a II próg

Cześć, Próbuję uzyskać odpowiedź czy dochody osoby przed 26 rokiem życia, która zarobi powyżej I progu podatkowego również objęte są zerowym PITem do kwoty I progu? Czy zarabiając w roku przykładowo 100k, dochód do 85k ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Rozliczenia "PIT"


Odpowiedz
 
02-05-2020, 23:33  
pletkalka
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Zerowy PIT dla młodych a II próg

Cześć,
Próbuję uzyskać odpowiedź czy dochody osoby przed 26 rokiem życia, która zarobi powyżej I progu podatkowego również objęte są zerowym PITem do kwoty I progu?
Czy zarabiając w roku przykładowo 100k, dochód do 85k (I próg) jest zwolniony i nadwyżka 15k opodatkowana 32% czy może scenariusz pesymistyczny i ulga przy przekroczeniu I progu przestaje obowiązywać- należy opodatkować też 18% z 85k?
Jak ma się zwolnienie z PIT dla młodych do formularza PIT2. Czy jeśli otrzymałam go od pracodawcy, powinnam go wypełniać chcąc jednocześnie zwolnienie PIT (bo np pomniejszy podatek od 15k z przykładu wyżej)?
pletkalka jest off-line  
03-05-2020, 08:17  
juhas56
Przyjaciel forum
 
Posty: 2.150
Domyślnie RE: Zerowy PIT dla młodych a II próg

Cytat:
Napisał/a pletkalka Zobacz post
czy dochody osoby przed 26 rokiem życia
aby uściślić:
ulga dla młodych obejmuje przychody nie dochody
Jest to b. ważne bo po przekroczeniu przychodu > 85528 następuje opodatkowanie...
ale z kolei dochodu osoby do lat 26.
Więc do kwoty dochodu 85528 do opodatkowania osoba taka ma liczony podatek
wg skali 17%.
Dopiero powyżej ma liczony podatek 32%.
Może złożyć oświadczenie pracodawcy o wspólnym rozliczeniu z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca i naliczanie podatku w wys.17%.
juhas56 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zerowy podatek dla młodych (odpowiedzi: 9) Witam, Zwracam się z prośbą o pomoc w kwestii zwolnienia z podatku osób poniżej 26 roku życia. Mam 21 lat i jestem zatrudniona na umowie o pracę,...
§ Zerowy PIT dla młodych (odpowiedzi: 10) Witam, od sierpnia do października byłam objęta tzw. "zerowym pitem", ale nie składałam oświadczenia dlatego podatek był u mnie pobierany w całości....
§ Zerowy pit dla młodych problem (odpowiedzi: 3) Witam W sierpniu podpisałem u swojego pracodawcy wniosek o zerowy PIT dla młodzieży Od razu po podpisaniu tego zaświadczenia niestety...
§ zerowy podatek dla młodych do 26 lat (odpowiedzi: 10) Od 1 sierpnia 2019 r. osoby poniżej 26. roku życia uzyskujące przychody z tytułu stosunku służbowego, umowy o pracę, umowy o pracę nakładczą,...
§ Zerowy PIT dla młodych a obcokrajowiec. (odpowiedzi: 0) Zatrudniamy pracowników (młodsi niż 26 lat). Czy do nich tez należy stosować przepisy o zerowym PIT?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.