Rozliczenie - przychód z Danii i Polski - Forum Prawne

 

Rozliczenie - przychód z Danii i Polski

Witam, W 2020 roku osiągnąłem przychody w Polsce (9000 PLN) i Danii(11000 DDK). Ze względu, że przychód jest niski to w Polsce podstawa opodatkowania wynosi prawie 7000zl, a więc nie ma podatku do zapłaty i ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Rozliczenia "PIT"


Odpowiedz
 
20-03-2021, 13:40  
bitdef
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Rozliczenie - przychód z Danii i Polski

Witam,

W 2020 roku osiągnąłem przychody w Polsce (9000 PLN) i Danii(11000 DDK).
Ze względu, że przychód jest niski to w Polsce podstawa opodatkowania wynosi prawie 7000zl, a więc nie ma podatku do zapłaty i jest zwrot zaliczki na podatek.
Czy w obecnej sytuacji dołączenie załącznika PIT/ZG coś zmieni i jednak zostanie naliczony podatek do zapłaty w Polsce? Czy może mimo że dalej nie będzie podatku do zapłaty to i tak muszę wypełnić PIT/ZG?

Jeśli chodzi o dochody z Danii to tutaj podatek został zapłacony (prawie 1000 DKK), a że zaliczka na podatek była większa należy mi się zwrot (w TastSelv mam kwotę na zielono).
Mam tutaj tylko pytanie czy w obecnej sytuacji jak duński urząd skarbowy rozliczył mnie w systemie i należy mi się zwrot podatku to ja i tak muszę dodatkowo coś zrobić aby fiskus nie uznał że się nie rozliczyłem? W systemie nie ma np przycisku 'akceptuj rozliczenie' tak jak to jest w polskim więc zastanawiam się czy mogę tak zostawić i będzie ok, czy może jednak urząd zarzuci mi że się nie rozliczyłem za 2020 rok i nałoży mi karę finansową?
Z góry dzięki za pomoc!
bitdef jest off-line  
20-03-2021, 15:07  
juhas56
Przyjaciel forum
 
Posty: 2.134
Domyślnie RE: Rozliczenie - przychód z Danii i Polski

Jeżeli jesteś rezydentem podatkowym PL i osiągnąłeś
dochód w PL i Danii = masz obowiązek rozliczyć się
w PL z wszystkich dochodów.
Rozliczenia na PIT-36, PIT/ZG.
Metoda UPO za 2020 r.- wyłączenia z progresją.
juhas56 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ podatek polski, z Danii, Norwegii pomocy (odpowiedzi: 0) Witam! Mam problem gdyż mój chłopak pracował do września w polskiej firmie, wyjechał na dwa miesiące do Danii i od grudnia pracuje w Norwegii. Mam...
§ Rozliczenie podatku w Danii (odpowiedzi: 1) Pracuję w Danii od 20 listopada 2013roku, nie rozliczyłam się z podatku za rok 2013. Co teraz robić? Czy będę musiała płacić jakąs karę?
§ rozliczenie dochodow z DANII (odpowiedzi: 0) witam. mam pytanie dotyczacych placenia podatku w polsce od dunskich dochodow w zeszlym roku dostalem wezwanie do us, by rozliczyc sie z us...
§ rozliczenie w Polsce czy w Danii? (odpowiedzi: 1) Witam! Mam problem z rozliczeniem roku 2010 i 2011. w 2010 roku mój mąż uzyskał niewielki dochód w Polsce (ja w 2010 roku nie pracowałam w Polsce),...
§ Przychód z zagranicy uzyskany na terytorium Polski (odpowiedzi: 1) Witam, mam problem z rozliczeniem przychodu z zagranicy (Stany Zjednoczone) uzyskanego na terytorium Polski. Próbowałem znaleźć odpowiedź na...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.