EPU (e-Sąd): brak aktualnego adresu Pozwanego - Forum Prawne

 

EPU (e-Sąd): brak aktualnego adresu Pozwanego

Wynajmowałem przez 2 lata mieszkanie lokatorowi pochodzącemu z innego miasta. Niestety lokator coraz mniej płacił, przestał także opłacać rachunki za prąd, co doprowadziło do zaległości ponad 1000 zł i wyłączenia energii elektrycznej przez jej dostawcę. ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Sądy cywilne


Odpowiedz
 
28-03-2015, 19:38  
rustami
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie EPU (e-Sąd): brak aktualnego adresu Pozwanego

Wynajmowałem przez 2 lata mieszkanie lokatorowi pochodzącemu z innego miasta. Niestety lokator coraz mniej płacił, przestał także opłacać rachunki za prąd, co doprowadziło do zaległości ponad 1000 zł i wyłączenia energii elektrycznej przez jej dostawcę. Po wyłączeniu prądu lokator uciekł z mieszkania, pozostawiając je brudne i zniszczone.
Suma zaległych należności wynosi ok. 12 tys. zł. Ponieważ lokator podał w umowie wynajmu adres stałego zameldowania, udało mi się uzyskać z MSW (Centrum Personalizacji Dokumentów - Wydział Udostępniania Danych) nr PESEL lokatora.
Po wniesieniu pozwu do e-Sądu, w lutym został orzeczony nakaz zapłaty. Wczoraj dostałem z e-Sądu wezwanie do podania aktualnego adresu zamieszkania ex-lokatora, bo list z orzeczeniem wysłany na adres jego stałego zameldowania został zwrócony z adnotacja, że ex-lokator tam nie mieszka.
Niestety nie mogę uzyskać aktualnego adresu z MSW , bo już o to prosiłem we wrześniu 2014, gdy zwracałem się o podanie nr PESEL, ale dostałem tylko potwierdzenie stałego adresu wraz z adnotacją „adresu pobytu czasowego brak”.
Zwracam się więc z wielką prośbą o poradę:
1. Co mogę teraz zrobić?
2. Może jakąś szansą jest fakt, że mam potwierdzenia przelewów bankowych dokonywanych przez lokatora w okresie wynajmu. W ww. potwierdzeniach jest podany tylko jego stały adres, ale ponieważ na ten rachunek prawdopodobnie wpływają dochody z pracy lokatora, może poprzez ustalenie pracodawcy byłaby szansa na uzyskanie aktualnego adresu ex-lokatora?
3. W jaki sposób mogę przekonać e-Sąd, by przedłużył b. krótki termin, który otrzymałem do podania aktualnego adresu lokatora?
rustami jest off-line  
31-03-2015, 10:45  
Mejsi
Użytkownik
 
Posty: 222
Domyślnie RE: EPU (e-Sąd): brak aktualnego adresu Pozwanego

W EPU zazwyczaj nie przychylają się do wydłużenia terminu do wskazania aktualnego adresu, a jeśli już, to dostaniesz maksymalnie 14 dodatkowych dni.

Niestety adres zameldowania nie jest często tożsamy z adresem zamieszkania. Obecnie wiele osób nie posiada tego pierwszego.

Możesz poszukiwać mniej oficjalnymi drogami. W sądzie będziesz musiał uprawdopodobnić, że taki znaleziony adres jest prawidłowy.

Jeśli w wyznaczonym terminie nie wskażesz adresu pozwanego, nakaz zostanie uchylony, a sprawa z EPU zostanie przekazana do właściwego sądu rejonowego. To chwilę potrwa, więc zyskasz czas na szukanie.
Mejsi jest off-line  
01-04-2015, 22:30  
rustami
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: EPU (e-Sąd): brak aktualnego adresu Pozwanego

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz.
Niestety nie mam zadnych mozliwosci poszukiwania "mniej oficjalnymi drogami".
Natomiast moze jakąś szansą jest fakt, że mam potwierdzenia przelewów bankowych dokonywanych przez lokatora w okresie wynajmu. W ww. potwierdzeniach jest podany tylko jego stały adres, ale ponieważ na ten rachunek prawdopodobnie wpływają dochody z pracy lokatora, może poprzez ustalenie pracodawcy byłaby szansa na uzyskanie aktualnego adresu ex-lokatora?
Czy e-Sad lub "zwykly" Sad moglby na moja prosbe skontaktowac sie z bankiem, ustalic pracodawce przelewajacego pensje ex-lokatorowi, i nakazac pracodawcy podanie aktualnego adresu ex-lokatora?
rustami jest off-line  
01-04-2015, 23:09  
korf
Ekspert
 
korf na Forum Prawnym
 
Posty: 25.010
Domyślnie RE: EPU (e-Sąd): brak aktualnego adresu Pozwanego

Cytat:
Napisał/a rustami Zobacz post
Czy e-Sad lub "zwykly" Sad moglby na moja prosbe skontaktowac sie z bankiem, ustalic pracodawce przelewajacego pensje ex-lokatorowi, i nakazac pracodawcy podanie aktualnego adresu ex-lokatora?
Nie
korf jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Brak adresu pozwanego (odpowiedzi: 4) Witam, Mam pytanie co mam zrobić w takiej sprawie. Pożyczyłam znajomej pieniądze i niestety ta osoba uchyla się od odpowiedzialności i pomimo tego,...
§ alimenty brak adresu pozwanego (odpowiedzi: 7) Pomagam koleżance i mam kilka pytan.kolezanka otrzymuje dobrowolne alimenty w kwocie 400źl na 12 letnia corke od 2009 roku.prośby o podwyższenie...
§ Sprawa o alimenty, a brak aktualnego adresu obojga rodziców (odpowiedzi: 4) Witajcie serdecznie Chciałabym poprosić o radę w następującej sprawie. W chwili obecnej nie posiadam żadnej informacji na temat miejsca stałego...
§ Brak aktualnego adresu spółki z o.o. - nakaz zapłaty (odpowiedzi: 2) Wysłałam spółce z o.o. przedsądowe wezwanie do zapłaty, jednak list wrócił z adnotacją "adresat wyprowadził się". Dowiedziałam się że spółka mieści...
§ rozwód z orzeczeniem winy- brak adresu pozwanego (odpowiedzi: 6) Dzień dobry- zwracam sie z gorącą prośbą o pomoc w sprawie rozwodowej, w sytuacji gdzie nie znam adresu męża, który od 7 lat przebywa w Hiszpanii...
§ brak adresu pozwanego a sprawa w sadzie cywilnym (odpowiedzi: 4) Mam pisemna umowe z osoba winna pieniadze. Osoba ta nie chce mi oddac pieniedzy. Chce zlozyc pozew do sadu, ale nie znam jej adresu pobytu, ani...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.