Krzywoprzysięstwo funkcjonariusza publicznego. - Forum Prawne

 

Krzywoprzysięstwo funkcjonariusza publicznego.

Na rozprawie sądowej zeznawał świadek funkcjonariuszka publiczna, która w dużej mierze zeznała nieprawdę. Ułożoną dykteryjkę odegrali ze swoim mecenasem a dotyczyła ona tego, że była świadkiem pewnego wydarzenia. Historia, którą opowiadała i której jak twierdzi ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Sądy cywilne


Odpowiedz
 
04-01-2021, 08:59  
Lelek
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie Krzywoprzysięstwo funkcjonariusza publicznego.

Na rozprawie sądowej zeznawał świadek funkcjonariuszka publiczna, która w dużej mierze zeznała nieprawdę. Ułożoną dykteryjkę odegrali ze swoim mecenasem a dotyczyła ona tego, że była świadkiem pewnego wydarzenia. Historia, którą opowiadała i której jak twierdzi była świadkiem (była to rozmowa kilku innych osób) trwała 4-5 min. Podała sporo różnych szczegółów jak to wszystko wyglądało z dokładnymi opisami sytuacji a nie pamiętała innych, dość istotnych. Poza tym szczegóły te trwały tak długo, że nie ma miejsca na to kiedy miała by wysłuchać o czym była rozmowa a opisywała ją też dość długo i szczegółówo. Poza tym cała chronologia zdarzeń była mocno chaotyczna i wybiórcza. Ewidentnie było to wszystko "uszyte" że sprytnym zamysłem ale wykonanie trochę wyszło mówiąc delikatnie "słabo", funkcjonariuszka chciała być tak bardzo przekonująca, że wyszedł zakalec. Pomijając to, że takiej sytuacji nie było nigdy i nie mogła być świadkiem takich zdarzeń to jednak zeznanie było i poszło na protokół.
Wydaje mi się, że nawet sędzia prowadzący sprawę zrozumiał co jest grane, wywnioskowałem to po jego pytaniach, no ale to było moje odczucie.
Jakie mam pole manewru w tym momencie? Czy warto odnosić się na piśmie do tych zeznań, rozsmarować swoje wątpliwości i złożyć coś takiego do sądu? Czy będzie to wogóle wzięte pod uwagę? Jak to jest postrzegane przez sędziów?
Czy wnosić o pociągnięcie funkcjonariuszki do odpowiedzialności karnej? Jest to szczególnie dla mnie rażące, że takie rzeczy robi funkcjonariuszka publiczna, która powinna szczególnie dbać o to żeby nie kłamać, w tym przypadku w sądzie pod przysięgą. To będzie słowo przeciw słowu ale chodzi mi głównie o to, żeby podać przekaz do sądu o braku jakiejkolwiek wartości tych zeznań.
Lelek jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Krzywoprzysięstwo (odpowiedzi: 12) Witam. Czy krzywoprzysięstwo jest karane za kazdym razem? Czy może Sędzia bierze pod uwage to, ze swiadek byl pod wplywem emocji, był zastraszany?
§ krzywoprzysięstwo (odpowiedzi: 4) witam wszystkich, co mam zrobic kiedy osoba która oskarżyła mojego męża o rozbój- , którego nie było ,cały proces odbył sie na poszlakach bez...
§ krzywoprzysięstwo (odpowiedzi: 3) Witam Niedawno toczyła się sprawa zarządzania majątekiem nieletniej corki mojego meza z pierwszego małżeństwa. majątkiem do tej pory zarzadzał moj...
§ krzywoprzysięstwo (odpowiedzi: 4) Jako świadkowi w trakcie sprawy rozwodowej zarzucono mi krzywoprzysięstwo - wniosek do prokuratury. Czego mogę się teraz spodziewać?
§ Krzywoprzysięstwo (odpowiedzi: 1) Witam! Mam pytanie odnośnie składania fałszywych zeznań. W zeszłym roku na sprawie odnośnie widzeń dziecka, ojciec dziecka powołał 2 świadków,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.