nie chcą wypłacić odszkodowania - Forum Prawne

 

nie chcą wypłacić odszkodowania

Moje auto brało udział w wypadku samochodowym (auto stało na parkingu) Kobieta wbiegła na ulice jadący samochód dostawczy chcą unikną potrącenia uciekł na bok kasując mój samochód ;/. Rzeczoznawca wycenił że koszt naprawy auta przekracza ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
31-01-2010, 07:58  
gazo88
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie nie chcą wypłacić odszkodowania

Moje auto brało udział w wypadku samochodowym (auto stało na parkingu) Kobieta wbiegła na ulice jadący samochód dostawczy chcą unikną potrącenia uciekł na bok kasując mój samochód ;/. Rzeczoznawca wycenił że koszt naprawy auta przekracza jego wartość. Ubezpieczyciel tego auta dostawczego zaproponował mi 7tyś odszkodowania i że jakaś firma kupi wrak za 4tyś.
Sprawa była w sądzie który orzekł że jest to wina kobiety a teraz Generali nie chce wypłacić mi odszkodowania
(zrobił bym interes jak bym go sprzedał tej firmie)
Co mam zrobić żeby mi wypłacili odszkodowanie ???
Bardzo proszę o pomoc jestem studentem a to moje pierwsze auto ;(
dziękuje
gazo88 jest off-line  
31-01-2010, 09:05  
bochenek
Użytkownik
 
Posty: 151
Domyślnie RE: nie chcą wypłacić odszkodowania

Skoro masz wyrok Sądu, który jasno wskazuje winę kobiety, to na jakiej podstwie chcesz odszkodowania z Generali?
Zostaje Ci żądaćodszkodowania bezpośrednio od sprawcy kolizji - czyli tej kobiety.
Niestety wątpie, aby miała odszkdowanie OC w życiu prywatnym, więc pewnie po dobroci musisz zacząć próbować się z nią doagadac, a jak nie da rady, to sądowanie i komornik,
bochenek jest off-line  
31-01-2010, 19:34  
prowian
Użytkownik
 
Posty: 219
Domyślnie RE: nie chcą wypłacić odszkodowania

Wybacz ale niewiele rozumie z tego co napisałeś. Dlatego napiszę jak zrozumiałem a ty ewentualnie wyjaśnisz moje błędy.
Twoje auta stało prawidłowo zaparkowane i Ciebie w nim nie było. Kobieta wybiegła na jezdnię. Kierowca samochodu dostawczego ubezpieczonego w TU Generali nie chcąc jej potrącić zjechał z jezdni i uderzył w twój stojący samochód. Nie wiem kto zrobił sprawę tej kobiecie -policja, ty, kierowca samochodu dostawczego czy TU Generali.????. Czy byłeś na rozprawie -stroną, świadkiem a może w ogóle nie byłeś. Czy posiadasz lub czy widziałeś i czytałeś ten wyrok .?? Czy otrzymałeś od TU Generali odmowę wypłaty odszkodowania na piśmie.???? Jeśli tak to jakie było uzasadnienie tej odmowy????. Odpisz możliwie szybka na te moje pytania.
prowian jest off-line  
31-01-2010, 21:56  
gazo88
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: nie chcą wypłacić odszkodowania

Dobrze to zrozumiałeś
sprawę zrobiła policja, nie byłem na sprawie nikt mnie o niej nie poinformował ;/
otrzymałem od Generali odmowę wypłaty ale nie na piśmie tylko na jakimś skanie przez emalia. Uzasadnienie: "zgodnie z dyspozycją art14. ust.3 ustawy z dn 22.05.2003r o ubezpieczeniach obowiązkowych , Ubezpieczeniowym Funduszu gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych informuje iż po rozpatrzeniu roszczeń zgłoszonych z tytułu umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilne posiadaczy pojazdów mechanicznych odmawia przyjęcia odpowiedzialności i wypłaty odszkodowania na podstawie art. 13 ust.1
Przytoczony powyżej artykuł stanowi że zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie na podstawie uznania roszczenia uprawnionego z umowy ubezpieczenia w wyniku ustaleń zawartej z nim ugody lub prawomocnego orzeczenia sądu.
Z informacji policji wynika że sprawca zdarzenia był pieszy a postępowanie prowadzone p-ko kierowcy pojazdu citroen zostało umorzone.
W związki z powyższym nie znajdujemy podstaw do dalszego prowadzenia sprawy i postanawiamy jak na wstępie."
gazo88 jest off-line  
31-01-2010, 23:39  
Anna P.
Przyjaciel forum
 
Anna P. na Forum Prawnym
 
Posty: 1.958
Domyślnie RE: nie chcą wypłacić odszkodowania

No to przykro mi bardzo, ale w tej sytuacji nie masz szans na odszkodowanie z polisy OC komunikacyjnego tego citroena.
Kierowca pojazdu odpowiada w stosunku do pojazdu nie będącego w ruchu na zasadzie ryzyka, niemniej jednak może się od tej odpowiedzialności uwolnić, jeżeli szkoda nastąpiła z powodu działania siły wyższej, wyłącznej winy poszkodowanego lub wyłącznej winy osoby trzeciej. W tym przypadku mamy do czynienia z tą trzecią opcją.
Na pocieszenie dodam, że i tak dobrze, że nie była to siła wyższa, bo od niej nie mógłbyś zażądać odszkodowania, a od tej pieszej możesz.
Anna P. jest off-line  
06-02-2010, 01:22  
prowian
Użytkownik
 
Posty: 219
Domyślnie RE: nie chcą wypłacić odszkodowania

Może ta uwaga nie powinna być w twoim temacie ale będę ją pisał w każdym. Wasz post nie znika, dlatego moja wielka prośba nawet gdyby to było kilka miesięcy później znajdźcie swoje pytanie na tym forum i napiszcie jaki był finał waszej sprawy. Pomijam satysfakcję ludzi, którzy wam doradzali, chodź to też ważne Ci ludzie oddają wam swoją wiedzę doświadczenie i czas za przysłowiowe „FRICO”. Podziękujcie im informacją co i jak załatwiliście lub też nie załatwiliście. Te informacje pomogą doradzającym w weryfikacji swoich rad i innym nowszym spojrzeniu na temat. To pomoże też następnym, bo gdy znajdą tzw. ”GOTOWE ROZWIĄZANIE” to nie będą pytać o te same sprawy. Ubezpieczalnie walą nas wszystkich zawsze tak było i będzie nie tylko w naszym pięknym kraju, a jeśli jedna coś wymyśli to za chwile druga to stosuje. Odbywa się to tak długu, aż zareaguje Rzecznik Ubezpieczonych wnioskiem do Sądu Najwyższego, albo media, lub my ubezpieczeni pozwami do Sądu. Niestety to z reguły dwa lata i nikomu nie trzeba tłumaczyć ile ta naszych pieniędzy. Wtedy oni muszą wymyśleć coś nowe i ta zabawa trwa i będzie istniała do końca świata, ale każdy jej kolejny etap poprawia prawo, szkoda tylko , że my za to płacimy.
prowian jest off-line  
28-04-2010, 17:11  
gazo88
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie Generali nie chce wypłacić odszkodowania prosze o pomoc

Witam
Sprawa dotyczy mojej toyoty. Generali nie chce wypłacić odszkodowania
Zacznę od początku.
Opis sytuacji. Moja Toyota Corolla stała prostopadle na parkingu do ulicy. Jadący ulicą Trocką dostawczy Citroen C15 po potrąceniu pieszej zderzył się z pojazdem marki Skoda a następnie najechał na zaparkowane pojazdy na parkingu. Wpierw uderzając w moją Toyota następnie w Seata zaś Seat najechał na stojące za nim Bmw.
Dnia 03.12.2009 Firma ubezpieczeniowa Generali przysłała pismo że otrzymało zgłoszenie szkody. Oględziny pojazdu wykazały, iż koszt naprawy mojego pojazdu przekracza wartość rynkową, co czyni naprawę ekonomicznie nieuzasadnioną. Generali T.U. S.A. proponuje następujący sposób rozliczenia przedmiotowej szkody:
Wartość rynkowa pojazdu 11200zł
Wartość pojazdu po szkodzie – oferta zakupu 4250zł
Sumy wypłaty w kwocie 6950zł
Niniejszym Generali TU S.A. informuje że została złożona oferta zakupu pojazdu.
Ucieszony że Generali wypłaci mi odszkodowanie się cieszyłem  Niestety moja radość nie trwała długo.
Dnia 15.01.2010 Generali przysłała mi pismo informujące, że zgodnie z dyspozycja art.14 ust.3 Ustawy z dnia 22.05.2003r o ubezpieczeniach obowiązkowych, informuje, iż po rozpatrzeniu roszczeń zgłoszonych z tytułu umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych odmawia przyjęcia odpowiedzialności i wypłaty odszkodowania na podstawie art.13 ust.1
W myśl art.436 ust.2 kodeksu cywilnego, w razie zdarzenia się pojazdów mechanicznych odpowiedzialność za jego spowodowanie ustala się na zasadach ogólnych, co oznacza , że za szkodę odpowiada ten uczestnik, któremu można przypisać winę.
Z informacji uzyskanych z policji wynika, że sprawcą zdarzenia był pieszy a postępowanie prowadzone p-ko kierowcy pojazdu Citroen zostało umorzone.
Od ww. decyzji przysługuje prawo odwołania do Dyrektora Regionalnego Zespołu Likwidacji Szkód z siedzibą w warszawie.
Tak też uczyniłem jednak nie uzyskałem odpowiedzi do dzisiejszego dnia.
Dzwoniąc do Generali jakiś tam pan mówi że to jednak wina kierowcy ubezpieczonego w ich zakładzie. Jednak że jakieś tam papiery nie przyszły z prokuratury nie mogą mi wypłacić odszkodowania. Tamten Pan mówi że dzwonił tam i ma pojechać ktoś tam po te dokumenty i tak cały czas ktoś tam jeździ i odebrać dokumentów nie może.
Proszę o pomoc. Dziękuję
gazo88 jest off-line  
28-04-2010, 18:54  
Anna P.
Przyjaciel forum
 
Anna P. na Forum Prawnym
 
Posty: 1.958
Domyślnie RE: nie chcą wypłacić odszkodowania

Jeżeli faktycznie jednak jest odpowiedzialność kierowcy citroena ubezpieczonego w Generali, a mimo to oni Cię zwodzą już kilka miesięcy, to proponuję złożyć skargę do KNF lub pozew w sądzie, wysyłając kopię do Generali.

Na marginesie dodam, że odwołanie się przez Generali do odpowiedzialności na zasadach ogólnych (czyli winy) jest błędne, bo dotyczy sytuacji, kiedy oba pojazdy są w ruchu, a w tym przypadku Twój pojazd w ruchu nie był, więc zastosowanie ma zasada ryzyka.
Anna P. jest off-line  
29-04-2010, 10:06  
gazo88
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: nie chcą wypłacić odszkodowania

Dzikekuje za pomoc.
teraz dzwoniłem to koleś powiedział że sędzia sie gdzieś nie podpisał i dla tego nie mogą mi wypłacić kasy. (Dobra ściema nie jest zła;/ )
pozdrawiam
gazo88 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zagubiona Paczka przez DPD. Nie chcą wypłacić odszkodowania. (odpowiedzi: 8) Witam wszystkich. Od dwóch lat walczę z firma DPD. Paczka po wysłaniu ważyła 29 kilogramów lecz dotarła do mnie o wadze 3 kg. Poniosłem szkodę w...
§ Nie chcą wypłacić odszkodowania.... (odpowiedzi: 4) Witam serdecznie chciałam zasięgnąć porady, opinii. Otóż miałam kolozję moje auto zostało przerysowane przez lawetę - policja nie była wzywana...
§ Szkoda drogowa (wpadnięcie w dziurę) ubezpieczyciel nie chcę wypłacić odszkodowania (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie, Moi drodzy mam takie pytanie: W maju miałem szkodę drogową wpadłem w dziurę na ulicy. Zarząd dróg przyznał się, że dziura była...
§ Nie chcą wypłacić odszkodowania na podstawie kosztorysu ich rzeczoznawcy... (odpowiedzi: 5) Witam. Ponad 2 miesiące temu miałem nie miłe spotkanie z tirem. Jestem poszkodowany. Sprawca jest ubezpieczony w firmie Uniqa. Szkoda jest szkodą...
§ nie chcą wypłacić odszkodowania z PTU (odpowiedzi: 1) Witam Moja sprawa dotyczy OC firmy wykonującej usługe budowlaną na budynku ( wymiana połaci dachowej). W wyniku złych warunków atmosferycznych i...
§ Nie chcą wypłacić odszkodowania z oc sprawcy (odpowiedzi: 5) Witam serdecznie jestem nową osobą na forum prosiłbym o pomoc. Dnia14.04.2010 r. , miałem wypadek samochodowy w ,którym spędziłem 15 dni w szpitalu....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.