Zwrot kosztów leczenia - jak się odwołać? - Forum Prawne

 

Zwrot kosztów leczenia - jak się odwołać?

Witam. Półtora roku temu wybraliśmy się z przyjaciółmi na wakacje do włoch. Ostatniej nocy wracając samotnie z dyskoteki zostałem pobity na tle rabunkowym, a dokładnie skradziono mi telefon. Jako że abstynentem nie jestem byłem pod ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
15-02-2010, 17:27  
RSandi
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Zwrot kosztów leczenia - jak się odwołać?

Witam.

Półtora roku temu wybraliśmy się z przyjaciółmi na wakacje do włoch. Ostatniej nocy wracając samotnie z dyskoteki zostałem pobity na tle rabunkowym, a dokładnie skradziono mi telefon. Jako że abstynentem nie jestem byłem pod wpływem alkoholu, straciłem przytomność i ocknąłem się na pogotowiu. Posiadałem przy sobie polisę ubezpieczeniową, dałem ją lekarzowi gdyż myślałem że koszty leczenia uregulują sobie sami z ubezpieczalnią.

Niedawno przyszedł do mnie rachunek z włoch iż mam do zapłaty w przeliczeniu na złotówki około 900zł kosztów leczenia. Oczyiście zadzwoniłem do ubezpieczalni i powiedziano mi ze musze złożyć pismo o odszkodowanie. Przysłano mi kurierem karteczki do wypełnienia, opis zdarzenia itp. Wypełniłem i na proźbę ubezpieczalni załączyłem "kartę pobytu w przychodni" [nie wiem jak to się nazywa, ale dostałem ją wychodząc ze szpitala, jest tam opisany mój pobyt, urazy, diagnoza i zalecenia lekarza (napisane tam jest, iż od pacjenta jest wyczuwalny intensywny odór alkoholu, ale żadnych badań z tego tytułu mi nie robili)], i orginał rachunku jaki chcę aby został opłacony.

Cały problem w tym ze odmówiono przejęcia odpowiedzialności. oto treść:


"Szanowny Panie! TUiR WARTA S.A. zgodnie z postanowieniem art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 22 maja 2003r. działalności ubezpieczeniowej [Dz.U 124/2003, poz. 1151] po rozpatrzeniu roszczeń z tytułu umowy ubezpieczenia odmawia przejęcia Ubezpieczenia WARTA TRAVEL.
UZASADNIENIE
Zgodnie bowiem z zawartąumowa - polisa nr.xxx - oraz obowiązującymi do niej "Ogłólnymi Warunkami Ubezpieczenia" par.9 ust.1 pkt. i WARTA nie odpowiada za koszty powstałe w przypadku zdarzeń po sporzyciu alkoholu.

Z posiadanych przez nas danych - raport medyczny wynika, iż w chwili wypadku był Pan w stanie nietrzeźwości. Ocena zgromadzonego materiału dowodowego w sposób jednoznaczny daje podstawę do oddalenia Pana roszczeń z tytułu poniesionej szkody."

paragraf na który się powołalibrzmi:
Za co WARTA nie odpowiada ?
§ 9
Nie odpowiadamy za koszty powstałe:
1) w przypadku:
i) zdarzeń na skutek spożycia alkoholu, zażycia narkotyków lub innych środków odurzających,

Nie zgadzam się z tym uzasadnieniem poniewarz, stan upojenia który de fakto nie został w jakikolwiek sposób potwierdzony, lecz to sprawa drugorzedna. Najwarzniejszą żeczą jest to że ja nikomu nic nie zrobiłem i jedyną osobą poszkodowaną w tym zajściu jestem Ja więc moje pobicie, a co za tym idzie koszty które musze ponieść nie są "skutkiem spożycia alkoholu".

Jako że nie mam w tego typu rzeczach doświadczenia, a prawo nie jest moją specjalnością dlatego prosiłbym o pomoc.

Mam napisać odwołanie?
Jak tak to może są jakieś fachowe argumenty jakich mógłbym użyć?
Wypierać się stanu po spożyciu?
Ogłólnie nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać.

Z góry dziekuje za pomoc.
RSandi jest off-line  
15-02-2010, 19:39  
Anna P.
Przyjaciel forum
 
Anna P. na Forum Prawnym
 
Posty: 2.049
Domyślnie RE: Zwrot kosztów leczenia - jak się odwołać?

Skoro w OWU jest napisane, że Warta nie odpowiada za szkody powstałe w przypadku zdarzeń na skutek spożycia alkoholu (...) możesz argumentować, że ta szkoda nie powstała na skutek spożycia alkoholu, tylko na skutek pobicia. Ja bym rozumiała szkodę powstałą na skutek alkoholu w ten sposób, że na przykład po pijaku spadłbyś ze schodów, wpakował się pod samochód czy zasnął w zaspie i doznał odmrożeń.
Czy w karcie leczenia masz coś o tym, że to było pobicie? A może była zawiadomiona policja?
Anna P. jest off-line  
16-02-2010, 06:21  
RSandi
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Zwrot kosztów leczenia - jak się odwołać?

Policjia nie była zawiadamiana, w karcie jest napisane "wydaje się że otrzymał ciosy w twarz" (moje tłumaczenie z włoskiego). Wlasnie mam takie same odczucia odnośnie interpretacji tego punktu. Będe musiał jakieś odwołanie pod tym kątem napisać.
P.S.
Gdyby miało być inaczej to Ja niby nie moge alkoholu dotykać w trakcie trwania polisy bo mi odszkodowania nie przyznaja :/ bezsens.
RSandi jest off-line  
16-02-2010, 10:03  
karambol
Stały bywalec
 
karambol na Forum Prawnym
 
Posty: 8.117
Domyślnie RE: Zwrot kosztów leczenia - jak się odwołać?

Odwołaj się, a jak to nie pomoże, to napisz do Rzecznika Ubezpieczonych. Opisz całą sytuację, załącz kserokopie wszystkich pism z Warty i z Włoch.
karambol jest off-line  
15-03-2010, 13:21  
RSandi
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Zwrot kosztów leczenia - jak się odwołać?

Właśnie dostałem liscik od Warty i po napisaniu odwołania zdecydowała się przejąć moje zobowiązanie

Dziekuje za pomoc
RSandi jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zwrot kosztów leczenia (odpowiedzi: 2) Witam, posiadam problem z dentystą a raczej z dużą placówką stomatologiczną. Jakieś 1,5 roku temu z powodu bólu zęba udałem się do dentysty ten nie...
§ zwrot kosztów leczenia (odpowiedzi: 12) Dzień dobry, Mój tato uległ wypadkowi w pracy. Tego samego dnia udał się na pogotowie u nas w szpitalu. Następnego dnia poszedł do lekarza...
§ Zwrot kosztów leczenia psa. (odpowiedzi: 2) Witam, na początku sierpnia mój pies został pogryziony na spacerze przez psa który był bez kagańca oraz smyczy. Mój oczywiście był na smyczy....
§ zwrot kosztów leczenia (odpowiedzi: 1) jestem osoba poszkodowana w wyniku wypadku komunikacyjnego doznałam uszczerbku na zdrowiu i obecnie domagam się od ubezpieczyciela sprawcy wypadku...
§ Zwrot kosztów leczenia prywatnego. (odpowiedzi: 4) Czy istnieje możliwość prawnego walczenia o zwrot kosztów leczenia prywatnego, które nie przyniosło efektów?
§ NFZ zwrot kosztów leczenia (odpowiedzi: 1) Ze wzglu na odległy termin operacji, ogromny ból (dyskopatia i rwa kulszowa) oraz mozliwość powstania ubytków neurologicznych zdecydowałem sie na...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.