Komisja Lekarska PZU Życie - odwołanie? - Forum Prawne

 

Komisja Lekarska PZU Życie - odwołanie?

Witam wszystkich serdecznie. W miarę możliwości prosiłbym o rzeczową pomoc. W dniu wczorajszym miałem komisję lekarską w PZU Życie w związku ze zdarzeniem w wyniku, którego doznałem dwukostkowego złamania kości stawu skokowego zaopatrzonego operacyjnie łączeniami ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele

Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele - aktualne tematy:

  • § Czy można mówić o przedawnieni...
    Cześć, Dziś jadąc swoim samochodem otarłem się lusterkiem o prawidłowo zaparkowany inny samochód. Ze względu...
  • § Ubezpieczenie TU
    Cześć, W pierwszym kwartale br. miałam wykonywaną operację całkowitej resekcji tarczycy z powodu...
  • § Szkoda całkowita
    Dzień dobry, Piszę do Państwa z prośbą o opinię ponieważ nie bardzo znam się w temacie postępowania z...

Odpowiedz
 
28-11-2007, 09:19  
meukov
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie Komisja Lekarska PZU Życie - odwołanie?

Witam wszystkich serdecznie. W miarę możliwości prosiłbym o rzeczową pomoc. W dniu wczorajszym miałem komisję lekarską w PZU Życie w związku ze zdarzeniem w wyniku, którego doznałem dwukostkowego złamania kości stawu skokowego zaopatrzonego operacyjnie łączeniami metalowymi. Już w trakcie leczenia po pół roku okazało się, że mam początek zmian zwyrodnieniowych i ograniczenie ruchomości stopy. Ale do rzeczy. W trakcie badania lekarz orzecznik moim zdaniem powierzchownie dokonał badania i na tej podstawie stwierdził poz. 164A z tabeli i 10% uszczerbek (Załącznik do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 grudnia 2002 r. (poz. 1974) OCENA PROCENTOWA STAŁEGO LUB DŁUGOTRWAŁEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU). Moim zdaniem powinien zakwalifikować 164B. Na moje sugestie jedynie się uśmiechnął i powiedział, że pieniążki dostanę na konto. Nie przeczę, że raczej powinien na forum wypowiedzieć się lekarz ale czy jest jakakolwiek realna i skutkowa szansa odwołania się od decyzji. Jeszcze nie otrzymałem decyzji ale wolę być już przygotowany do batalii.
1)Co zawrzeć w takim odwołaniu?
Przeglądając forum przeczytałem, że w odwołaniu mogę domagać się obecności psychologa co też ma wpływ na kwotę odszkodowania.
Ponadto mam jeszcze jedno pytanie. W przypadku wpływu na konto sumy odszkodowania, a po otrzymaniu decyzji ewentualnie mojego odwołania czy muszę zabezpieczyć pieniądze w wypadku żądania ze strony PZU ich zwrotu choć nie przewiduję aby szkoda się zmniejszyła. Może za bardzo się rozpisałem ale dziękuję za cierpliwość i czekam na pomoc z Waszej strony. Pozdrawiam.
Dla moderatora jeśli chce wkleić na stałe jak i dla forumowiczów link do strony z tabelą OCENA PROCENTOWA STAŁEGO LUB DŁUGOTRWAŁEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU.
http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medyc ... 02/021974s
meukov jest off-line  
28-11-2007, 19:51  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 34.943
Domyślnie

Ta tabela obowiązuje tylko w ZUS.
PZU Życie posługuje się inną tabelą:
PZU Zycie SA
Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie SA
164. Złamania i zwichnięcia kości wchodzących w skład stawu goleniowo-skokowego i/lub sko?kowo-piętowego, nasad dalszych kości podudzia - w zależności od zniekształceń, ogra?niczeń ruchomości stopy, zaburzeń statyczno-dynamicznych stopy, zesztywnienia stawów goleniowo-skokowego i/lub skokowo-piętowego - w zależności od utrzymujących się do?legliwości:
a) niewielkiego stopnia ograniczenie funkcji w obrębie stawów skokowych. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .2-5 b) średniego stopnia zaburzenia funkcji w obrębie stawów skokowych . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .5-10 c) dużego stopnia zaburzenia funkcji w obrębie stawów skokowych lub zesztywnienie w usta?
wieniu pod kątem zbliżonym do prostego . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .10-20 d) zesztywnienie w ustawieniu czynnościowo niekorzystnym . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .20-30
e) znacznego stopnia zaburzenia funkcji w obrębie stawów skokowych, powikłane przewle?
kłym zapaleniem kości, stawów, przetokami, martwicą, zmianami troficznymi i innymi zmia?
nami wtórnymi, zesztywnienie w ustawieniu niekorzystnym . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .20-40
UWAGA:
Jeżeli złamaniom lub zwichnięciom towarzyszą uszkodzenia więzadłowe, trwały uszczerbek na
zdrowiu należy oceniać z punktu 164.
Janusz.C.M. jest off-line  
30-11-2007, 18:43  
mozarellka
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie Re: Komisja Lekarska PZU Życie - odwołanie?

Witam,
Do odwołania dobrze jest dołączyć dokumentację medyczną potwierdzającą obrażenia (dotychczas nie złożoną w PZU)
W przypadku odwołania od decyzji komisji lekarskiej klient nie zwraca kwoty świadczenia.
A co ma psycholog do kwoty świadczenia?
mozarellka jest off-line  
04-12-2007, 18:12  
meukov
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie

Januszu - "mea culpa mea culpa mea maxima culpa" nie chciałem wprowadzić w błąd.
Mozarellka - faktycznie jutro jeszcze idę na dodatkowe prześwietlenie odnośnie zwyrodnienia stawu celem ustalenia czy postępuje.

W dniu dzisiejszym uzyskałem decyzję o przyznaniu mi łącznie 11% (tak jak się spodziewałem). Jeszcze muszę udać się do PZU po odpis orzeczenia i protokołu z komisji lekarskiej aby mieć podparcie w uzasadnieniu do odwołania. W związku z tym moje pytanie i prośba. Jaki jest czas na odwołanie i czy może ktoś dysponuje "małym" wzorem takiego odwołania. Dzięki za zainteresowanie.
meukov jest off-line  
04-12-2007, 20:41  
mozarellka
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie

Witam
odwołanie możesz złożyć w ciągu 30 0d daty otrzymania decyzji o wypłacie świadczenia.
mozarellka jest off-line  
13-12-2007, 18:17  
kammik
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie

Pozwoliłam sobie podpiąć się pod ten wątek Niestety, moje odwołanie do PZU nie przyniosło oczekiwanych rezultatów i otrzymałam decyzję odmowną, w związku z czym pozostaje mi droga sądowa.

I z tym wiąże się kilka moich pytań: jak długo trwają sprawy tego typu i jaki mniej więcej może być koszt całego postępowania? Gdzie mogę znaleźć niezależnego lekarza orzecznika (mieszkam w Kielcach i próbowałam szukać przez internet - bez skutku) i czy jest sens starania się o jego opinię, jeżeli i tak najważniejsze jest zdanie lekarza sądowego? Czy korzystniej będzie poszukać prawnika orientującego się w tych sprawach czy zlecić to firmie specjalizującej się w dochodzeniu odszkodowań, a może będę w stanie zrobić to samodzielnie, choć nie jestem prawnikiem?

Dla ciekawych pokrótce przedstawię moją sprawę: w wyniku NW doznałam wieloodłamowego podłużnego złamania paliczka środkowego palca wskazującego prawej ręki ze skróceniem i bocznym przemieszczeniem odłamów oraz złamania podstawy paliczka dalszego i uszkodzenia ścięgna prostownika, skutkiem tego mój palec samodzielnie się nie zgina, jest sztywny i zniekształcony. Lekarz orzecznik zaliczył to do zmian niewielkiego stopnia, czyli punkt 139 a) wg tabeli PZU, przy czym zaznaczył także, że są znaczne zmiany w ruchomości palca - nie zmienia to faktu, że zgodnie z punktem 139 a) przyznano mi jedynie 5% uszczerbku na zdrowiu, a odwołania od tej decyzji nie uznano.
Osobiście oceniam uszkodzenia jako ?zmiany znacznego stopnia, graniczące z utratą wskaziciela (bezużyteczność palca)?, czyli punkt 139 d)

Będę wdzięczna za każdą poradę
kammik jest off-line  
20-12-2007, 18:25  
meukov
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie

[cytat="mozarellka"]Witam
odwołanie możesz złożyć w ciągu 30 0d daty otrzymania decyzji o wypłacie świadczenia.[/cytat]

Prostuję na odwołanie jest 3 lata.
meukov jest off-line  
27-12-2007, 12:47  
tomekq
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

Witam, rowniez sie podepne pod temat.. 18 pazdziernika 2006 roku spadlem ze schodow, doznajac rozciecia prawej konczyny (zostala opatrzona przez chirurga - 4 szwy), dwa tygodnie pozniej dostalem skierowanie do ortopedy (powod - ten sam wypadek, blokowanie sie kolana lewego) ortopeda stwierdzil zerwanie (naderwanie?) łękotki, w maju 2007 mialem operacjie kolana lewego, rehabilitacja skonczyla sie 18 pazdziernika 2007 roku (rowny rok po wypadku). Od PZU dzis dostałem list z pismem ze przyznano mi odszkodowanie w kwocie 200zł ("Na przyznaną kwotę świadczenia składa się 2% sumy ubezpieczenia z tytułu urazu wymagającego leczenia chirurgicznego") Podkreslam ze nie bylem na zadnej komisi lekarskiej, jedyne po co bylem w PZU to zlozyc podanie o odszkodowanie. A teraz moje pytania..
1) Jest sens odwolywac sie od przyznanych mi 2%-ow?
2) Mozliwe jest przyznanie odszkodowania bez komisji lekarskiej?
3) Czy moge wziac dana sume i dopiero sie odwolac od decyzji?
4) Czy odwolanie (powolanie komisji) cos kosztuje?
5) Ile powinienem dostac % odszkodowania?
6) jakies propozycje?
Aha, po operacji, mam takie same objawy jak przed, czyli operacja nic niepomogla..
tomekq jest off-line  
30-12-2007, 10:50  
tomekq
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

witam.. pomoze ktos?
tomekq jest off-line  
02-01-2008, 08:18  
meukov
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie

Tak na szybkiego jako laik. Sprawdź warunki swojego ubezpieczenia bo możesz mieć płacone za pobyt w szpitalu.

ad.1 Ja właśnie tak robię odwoływać się i jeszcze raz odwoływać
ad.2 Nie wydaje mi się ponieważ to komisja orzeka procenty
ad.3 TAK
ad.4 NIE
ad.5 proszę to link odszkodowania24.eu na dole strony jest taki ludzik i klikasz na daną część ciała
ad.6 może jakieś piwo , a tak na poważnie pierwszy krok jaki musisz zrobić iść do ubezpieczyciela i uzyskać odpis orzeczenia
meukov jest off-line  
03-01-2008, 15:09  
tomekq
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

dzieki za odpowiedz, dzisiaj wyplacilem pieniazki i zanioslem odwolanie do PZU powiedizeli ze odpowiedz moze potrwac ponad miesiac czasu..

PS niestety link niewszed ("spam") moglbys wyslac mi link na PW, albo podac go bez koncowki .eu ? z gory dzieki
tomekq jest off-line  
29-01-2009, 09:11  
wiktoriag7
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Komisja Lekarska PZU Życie - odwołanie?

gdzie mogę znaleźć kompletną tabelę PZU Zycie?
chodzi mi % uszczerbku na zdrowiu za usunięcie jajnika.
wiktoriag7 jest off-line  
08-05-2009, 18:12  
dragon40
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Komisja Lekarska PZU Życie - odwołanie?

Witam.Jestem z KIELC. W 2000r miałem skrecenie nogi w kostce dostałem 4%.po 9l powtórzyło sie dostałem 5%. I teraz jest problem bo PZU wypłaciło mi tylko 1% roznicy. Dlaczego tylko tyle skoro składki opłacam.Jest szansa na odwołanie od decyzji? A jesli nie to czy jest szansa na odwołanie sie do Sadu i gdzie mam to zrobic.
dragon40 jest off-line  
07-10-2009, 22:31  
Sławek Police
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Komisja Lekarska PZU Życie - odwołanie?

Witam.


- Chciałbym się odwołać od komisji w PZU , gdyż w innych ubezpieczalnich dostałem: więcej procent .
Czy w odwołaniu załączyć kopie orzeczeń pozostałych komisji wraz z tabelami.
Jakie podać jeszcze argumenty i jak sformułować pismo.
A może jakieś rady lub linki do stron.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Sławek Police jest off-line  
04-10-2011, 19:33  
sebastian313131
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Komisja Lekarska PZU Życie - odwołanie?

PROSZE O POMOC!!!!
JESTEM ZAWODOWYM STRAZAKIEM A AMTOREM PINGPONGISTA...

OPIS ZDARZENIA:
PODCZAS MECZU TENISA STOLOWEGO UPADLEM I POCZULEM BOL W OKOLICY LOKCIA,PO KILKA DNIACH UDALEM SIE DO LEKARZA RODZINNEGO A TEN SKIEROWAL MNIE DO ORTOPADY,DOSTALEM SKIEROWANIE NA usg i na nim wyszlo obrzek blony maziowej,zmiany zwyrodnieniowe w postaci wyrosli brzeznych pow.stawowych,zaznaczony nierowny zarys warstwy podchrzestnej,nerw lokciowy niestabilny w czasie ruchu zginania podwichajacy sie na nadklykiec przesrodkowy.W na podstawie Usg lekarz skierowal mnie na zabieg operacyjny w ktorym wykonano UWOLNIENIE NERWU LOKCIOWEGO Z BRUZDY,NEKROLIZA STAWU,PLASTYKA PRZYCZEPU PROKSYNALNEGO ZGINACZY PALCOW..
I DOSTALEM LIST Z PZU ZE "NIE MOZE BYC PRZYZNANY SWIADCZENIE"!!!!
PROSZE O POMOC...TO NIE MOZLIWE ZE TO NIE JEST TRAKTOWANE JAKO NIESZCZESLIWY WYPADEK A WG PZU JAKO USZKODZENIE JEST WYMUSZONE ZMIANAMI ZWYRODNIOWO-PRZECIAZENIOWYMI...
PROSZE O POMOC
DZIEKUJE
sebastian313131 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Komisja Lekarska ZUS (odpowiedzi: 9) Witam Byłem na Komisji Lekarskiej ZUS, która składała się tylko z dwóch lekarzy. A w przepisach jest mowa, że ma być ich trzech. Natomiast na...
§ Komisja lekarska (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie. Od ponad 2 miesięcy przebywam na zwolnieniu chorobowym po ustaniu zatrudnienia z powodu problemów z układem oddechowym. Co...
§ Komisja lekarska (odpowiedzi: 2) Witam Mam pytanie a mianowicie: jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu depresji. 12.08 miałam wezwanie na komisję lekarską na którą się nie...
§ komisja lekarska msw (odpowiedzi: 2) Witam proszę o pomoc w zrozumieniu treści rozporządzenia msw z dnia 9 lipca 1991 roku. mianowicie chodzi o to że w przyszłym roku będę startował do...
§ komisja lekarska. (odpowiedzi: 5) jak czesto pracodawca moze wystepowac do zus o komisje lekarska?
§ Odwołanie od decyzji komisji, a ponowna komisja (odpowiedzi: 1) Po wypadku z NNW złożyłem papiery(wraz z wszelką posiadaną dokumentacją)do PTU Allianz,który mnie skierował na badania przez komisję lekarską.Badania...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.