Jakie dokumenty będą potrzebne??? - Forum Prawne

 

Jakie dokumenty będą potrzebne???

Witam. Mam problem, staram się o odszkodowanie z ubezbieczenia samochodu(hdi). Mam pytanie jakie dokumenty będą mi potrzebne podczas składania wniosku o odszkodowanie. Miłaem niecaly rok temu wypadek i dopiero zakończylem leczenie. Jechałem jako pasaze, kierowca ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
29-04-2008, 11:12  
SzymonJLB
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie Jakie dokumenty będą potrzebne???

Witam. Mam problem, staram się o odszkodowanie z ubezbieczenia samochodu(hdi). Mam pytanie jakie dokumenty będą mi potrzebne podczas składania wniosku o odszkodowanie. Miłaem niecaly rok temu wypadek i dopiero zakończylem leczenie. Jechałem jako pasaze, kierowca uderzył w drzewo. Słuszałem, że potrzebny jest nr polisy ubezbieczonego, którego nie mogę dostać ponieważ sprawca wypadku uparł się ze mi nie poda tego numeru. Teraz nie wiem o jakie dokumenty się starać. Prosiłbym o jakąś podpowiedź.
SzymonJLB jest off-line  
09-05-2008, 21:42  
BożenaB
Początkujący
 
Posty: 20
Domyślnie Re: Jakie dokumenty będą potrzebne???

Nie sprecyzowałeś z jakiego ubezpieczenia chcesz zglosić szkodę z OC czy z NW. Jeśli bowiem chodzi o numer polisy OC, to policja ma obowiązek podać numer polisy i nazwę towarzystwa w którym zawarte było to ubezpieczenie i właściciel pojazdu
nie musi godzić się na zgłoszenie szkody.
Trochę inaczej wygląda sprawa w ubezpieczeniu NW, ktore jest dobrowolne i zgoda własciciela na skorzystanie z tej polisy jest potrzebna.
Należy więc uzyskać z policji dane o których pisałam wyżej, zgłosić się do ubezpieczyciela po druk, wypełnić go załączyć historię choroby z leczenia skutków wypadku i czekać na rozpatrzenie roszczeń.
BożenaB jest off-line  
09-05-2008, 22:48  
hexa
Zbanowany
 
Posty: 285
Domyślnie Re: Jakie dokumenty będą potrzebne???

dane dotyczące ubezpieczenia OC pojazdu uzyskasz w UFG pod warunkiem wykazania interesu prawnego - szkoda

chociaż tak napradwę jeżeli wiesz, że pojazd by;l ubezpieczony w hdi to bez numeru polisy też się obejdzie - wystarczy podać nr rejhestracyjny pojazdu.
hexa jest off-line  
28-05-2008, 15:51  
ekodris
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Re: Jakie dokumenty będą potrzebne???

[cytat="SzymonJLB":2tr44d21]Witam. Mam problem, staram się o odszkodowanie z ubezbieczenia samochodu(hdi). Mam pytanie jakie dokumenty będą mi potrzebne podczas składania wniosku o odszkodowanie. Miłaem niecaly rok temu wypadek i dopiero zakończylem leczenie. Jechałem jako pasaze, kierowca uderzył w drzewo. Słuszałem, że potrzebny jest nr polisy ubezbieczonego, którego nie mogę dostać ponieważ sprawca wypadku uparł się ze mi nie poda tego numeru. Teraz nie wiem o jakie dokumenty się starać. Prosiłbym o jakąś podpowiedź.[/cytat:2tr44d21]

Też miałem wypadek więc wiem napewno, że :

1.notatka policyjna
2.dokumentacja medyczna

O reszte dokumentów to już zleciłem sprawe, mówie ci człowieku jest teraz tyle firm na rynku, które pomogą ci w tym (wystarczy dobrze wybrać by nie trafic na partacza).

Ja juz jestem po kaska niezła wpłyneła na moje konto, ja nic nie zrobiłem nawet nie martwiłem się o jakąś notatkę czy dokumenty. wszystkim sie zajeli z pocałowaniem w rączkę

Powodzonka
ekodris jest off-line  
28-05-2008, 17:50  
marzenaitomek
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Re: Jakie dokumenty będą potrzebne???

[cytat="BożenaB"]Nie sprecyzowałeś z jakiego ubezpieczenia chcesz zglosić szkodę z OC czy z NW. Jeśli bowiem chodzi o numer polisy OC, to policja ma obowiązek podać numer polisy i nazwę towarzystwa w którym zawarte było to ubezpieczenie i właściciel pojazdu
nie musi godzić się na zgłoszenie szkody.
a co jesli policja nie chciała wydać notatki z kolizji, twierdac ze tylko może wydać osobie prawnej tj. ubezpieczalni. Milei takie prawo, i co jesli sprawca nie zgłosił szkody.

prosze o podanie podstawy prawnej dot. tego iż sprawca nie musi zgłaszac szkody jezeli odszkodowanie ma zostać wypłącone z oc. pliiiisssss
marzenaitomek jest off-line  
28-05-2008, 19:44  
BożenaB
Początkujący
 
Posty: 20
Domyślnie Re: Jakie dokumenty będą potrzebne???

Policja nie musi wydawać osobie fizycznej notatki urzędowej o zdarzeniu drogowym, ma natomiast obowiązaek podać nazwę firmy ubezpieczeniowej, do której należy się zgłosić po odszkodowanie, po podaniu numeru rejestracyjnego firma powinna przyjąć wniosek.
BożenaB jest off-line  
28-05-2008, 19:56  
marzenaitomek
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Re: Jakie dokumenty będą potrzebne???

a co jesli miało takie zdarzenie - miejsce kolizji w Pl, w tym roku w styczniu. w Pl.
Babeczka wjechała nam w tył auta ( jej auto zarejestrowane w Pl, nasze czyli poszkodowanych w Nl.)
Wezwalismy od razu Policję. Policjant przyjechał wystawił babeczce mandat, zrobił zdjęcie i sporządził protokół.
Babka miała ubzpiecznie w Hestii.
Wymieniliśmy się danymi, nie wypełniliśmy oficjalnego druczku, bo go nie mielismy. policjant poinformował na ze nie trzeba.
Po czym telefonicznie zgłosiliśmy szkodę do Hestii.
W miedzy czasie zadzwonilismy do Hesti, z pytaniem co mamy teraz zrobić, ponieważ my musimy być na drugi dzień w NL, bo tutaj mieszakmy i pracujemy. Powiedzano nam że nie ma problemu, bo oni mają przedstawiciela tutaj w NL.
Przyjechaliśmy do NL, i raniutko zadzwonił do nas facet z hestii informująć nas o tym iż jednak nie mają, a w zwiazku z tym musimy wszustkie papiery sami wykonać.
Absurd, zwróciliśmy się wuięc o pomoc do naszego ubezpieczyciela w NL, on przejoł sprawę naszą .
Przysłał swojego rzeczoznawcę, wsawił auto do warsztatu, i wycenił szkody widoczne. za wycenę zapłacilismy mu 100 euro.
Natępnie zrobiono zdjęcia przez tego faceta. my wypełnilismy druk dot całego zajscia podajac dane nasze i drugiego uczestnika zajscia. Podpisaliśmy się, a owy druk dostarczylismy do naszego ubespieczyciela.
i czekaliśmy od stycznia 3 do ddziś. Kiedy to nasz przedstawiciel przysłał nam wiadomość, ze jakoby sprawca nie zgłosił szkody, a na dodatek druk jest nie podpisany, w zwiazku z tym odmawiają wypłaty. T
to jakaś paranoja, przecież przyjeli zgłoszene jescze w Pl, mamy numer sprawy, a na Poliucji jest protokół.
policjant zaś powiedział na miejscu ze wina jest bezsporna babeczki, czy Hesta ma prawo tak lecieć w kulki, prosze o Pomoc, bo już mam dość [/cytat]
marzenaitomek jest off-line  
29-05-2008, 07:57  
Anna P.
Przyjaciel forum
 
Anna P. na Forum Prawnym
 
Posty: 2.017
Domyślnie Re: Jakie dokumenty będą potrzebne???

Wg mojej wiedzy reprezentantem Hestii do spraw roszczeń na terenie Holandii jest Fortis ASR Schadeverzekering N.V. ,
adres: Postbus 2.072 3500 HB UTRECHT
Anna P. jest off-line  
29-05-2008, 11:26  
marzenaitomek
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Re: Jakie dokumenty będą potrzebne???

Dziękuję, jak widać na powyższym hestia celowo wprowadziła nas w błąd, zakładając że sami będziemy dochodzic swych praw, a w zwiazku z tym łatwo bedzie wszystko obalić. Mnie się to coraz mniej podoba, dlaczego piszą że musimy mieć swoiadków, zajaccia skoro jest protokół na {olicji i zdjęcia zrobione przez Policjanata po zajsciu, a swiadków nie było, bo nikt się nie zatrzymal, a było to klasyczne wjechanie w tył, przez babeczkę, która zresztą dostała mandat. Nam się zdawało że to oczywistę i szybciutko dostaniemy odszkodowanie, a oni pisza do naszego pzredstawiciela że potrzebują swiadków, bo sprawca nie zgłosił szkody ?
Na domiar złego facet rzeczoznawca wyceniajać szkody wycenił tylko te widoczne, uwzględnił tylko materiał i roboczogodzinę , a ja sie pytam czy mamy prawo po tak długim okresie do odsetek albo od utraty wartości auta, albo do odsetek od kwoty którą nam powinni wypłacic.
Dodam ze w kwietniu zdenerwowani osobiście napisaliśmy do Hesti aby nas poinformowali Na jakim etapie znajduje się w tym momencie sprawa wypłaty odszkodowania za szkodę z dnia.......Numer polisy sprawcy kolizji,powyżej.
Za informację z góry dziękuję.
Na co otzrymaliśmy odpowiedz- likwidatora szkody uprzejmie informuję, że oczekujemy na dokumenty i zdjęcia dotyczące przedmiotowej szkody, które miał Pan przesłać na adres.
Po czym zadzwoniliśmy do naszego przedstawiciela, a on wybałuszył oczy, i powiedział że wszystko jużdawno w styczniu przesłał, własnie do Fortis, ( doszedł samodzielnieże jednak hestia ma przedstawiciela) .
Po naszej interwencji obiecał przyspieczyć i wyjasnić cały bałagan, i dalej nic nie wiadomo.
Ja widzę ze Hestia od pocżatku działała w zełej wierze, a wselkie rozmowy sa p[rzecież nagrywane na ich infolinji, i mozna dojśc do tego że nas zle iformowano.
acha w miejscu kolizji udaliśmy sie kilka metrów do sklepu meblowego, skond zadzwonilismy na policję , która przyjechałą od razu. Ja nie wiem co ja mam jeszcze udawadniać.
W aucie jechaliśmy we dwoje w dniu kolizji ( czyli zona i ja ) . czy ona moze być swiadkiem ?
marzenaitomek jest off-line  
29-05-2008, 12:24  
Anna P.
Przyjaciel forum
 
Anna P. na Forum Prawnym
 
Posty: 2.017
Domyślnie Re: Jakie dokumenty będą potrzebne???

Reprezentant do spraw roszczeń (w tym przypadku Fortis) zobowiązany jest do zlikwidowania szkody w przeciągu 3 miesiecy od zgłoszenia szkody. Musi w tym terminie albo wypłacić odszkodowanie albo odmówić (z podaniem uzasadnienia) wypłaty w imieniu ubezpieczyciela sprawcy (w tym przypadku Hestii).
Jeśli 3 miesiace już upłynęły, a Wy nie otrzymaliście ani wypłaty odszkodowania ani formalnej decyzji odmownej, przysługuje Wam wystapienie do organu odszkodowawczego w Holandii, który jest odpowiedzialny za zaspokajanie roszczeń poszkodowanych z tytułu umów ubezpieczenia obowiązkowego odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów, wynikających ze zdarzeń, które miały miejsce na terytorium:
- państwa członkowskiego Europejskiego Obszaru Gospodarczego innego niż miejsce zamieszkania poszkodowanego,
- państw trzecich
i powstałych w związku z ruchem pojazdów mechanicznych ubezpieczonych i zarejestrowanych w państwach członkowskich EOG.
Nie jestem pewna ale wydaje mi się, że takim organem odszkodowawczym w Holandii jest Nederlands Bureau der Motorrijtuigverzekeraars, Postbus 3003, 2280 Rijswijk http://www.nlbureau.nl/

Żona raczej nie będzie uznana za niezaleznego świadka.
Z tytułu przedłużającej sie likwidacji możecie wystąpić o odsetki za zwłokę.
Poza tym, jesli pojazd został zakwalifikowany do naprawy i spełnia określone warunki (m.in. wiek pojazdu) można wystapić z roszczeniem o odszkodowanie za utratę wartości.
Anna P. jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kupno długu - jakie dokumenty są potrzebne (odpowiedzi: 12) Witam. Chciałbym kupić wierzytelność od firmy pożyczkowej. Interesuje mnie czy do ewentualnego późniejszego windykowania dłużnika jest wystarczy mi...
§ Jakie dokumenty potrzebne do przepisania auta ? (odpowiedzi: 7) Witam, jakie dokumenty sa potrzebne do przepisania auta na mnie, po zmarłym ojcu ? Wiem że sprawa spadkowa musi być, ale jestem jedynym dzieckiem....
§ Jakie dokumenty są mi potrzebne ? (odpowiedzi: 1) Poszukuję informacji na temat otwarcia piaskowni do 2 hektarów a dokładnie jakie są mi potrzebne dokumenty do otwarcia piaskowni. POMOCY !
§ Jakie dokumenty potrzebne sa do slubu? (odpowiedzi: 3) Witam, moje pytanie brzmi: jakie potrzebne sa dokumenty Polce do zawarcia zwiazku malzenskiego w Niemczech z Polakiem, ktory posiada niemiecki...
§ jakie dokumenty potrzebne (odpowiedzi: 3) Zastanawia mnie jakie dokumenty potrzebna sa do sprawy odnosnie zachowku???
§ jakie dokumenty potrzebne do wykupienia OC (odpowiedzi: 6) witam, mam pytanie, jakie dokumenty trzeba posiadać, aby wykupić OC p.s. i jakie trzeba posiadać do przerejestrowania auta? z góry dziękuję i...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:56.