spadły na mnie meble kuchenne - Forum Prawne

 

spadły na mnie meble kuchenne

Witam, Wczoraj o 23 spadła na mnie część górnych szafek kuchennych zamontowanych przez firmę, która mi je sprzedała. Po wypadku byłam na pogotowiu, zrobiono mi rtg i opatrunek. Według lekarza oprócz obtłuczenia górnej części nosa ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
21-08-2013, 23:55  
anula1300
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie spadły na mnie meble kuchenne

Witam,
Wczoraj o 23 spadła na mnie część górnych szafek kuchennych zamontowanych przez firmę, która mi je sprzedała. Po wypadku byłam na pogotowiu, zrobiono mi rtg i opatrunek. Według lekarza oprócz obtłuczenia górnej części nosa oraz czoła ( opuchlizna, dwie rany bez szycia ale chyba zostanie mi blizna) lekarka stwierdziła, że widzi na rtg nosa delikatne szczeliny, które na szczęście nie powinny mieć większych konsekwencji. Dostałam skierowanie do poradni laryngologicznej na następny dzień na rano. Wracając ze szpitala zgubiłam jedno ze zdjęć rtg ( akurat najważniejsze -nosa). Rano, wg zaleceń, poszłam do pani laryngolog, która wypisała mi zwolnienie lekarskie na 13 dni, jednak nie zlecała ponownego rtg. Potwierdziła , że dojdę do siebie z czasem, a ta część kostna jeśli są szczeliny się zasklepi.
Podczas tej kraksy byłam sama w domu ( mąż w trasie), nie straciłam przytomności- zadzwoniłam do rodziny, która przyjechała po 15 min.
Za kuchnię z montażem ( i wieloma poprawkami) dałam 8.000 zł. Akurat te szafki miałam zamontowane niecałe 2-3 miesiące temu.
Po powrocie z pogotowia zrobiłam zdjęcia tego bałaganu i siebie, żeby mieć dowód co się stało i przede wszystkim móc posprzątać po części. W szafkach miałam dużo szkliwa,kryształów, spadł okap- nie wiem czy się uszkodził, lekarstwa itp.
Oprócz swoich obrażeń ( nie nadaję się na widok publiczny) mam zalaną jedną ścianę olejem, ponieważ trzymałam tam niewielki garnek z olejem do frytek.
Szafki nie były przeładowane, akurat na tej stronie miałam same lekkie rzeczy- żadnych talerzy lub słoików.

Po telefonie mojego męża, firma od mebli ma przyjechać w czwartek, czyli jutro, aby zobaczyć co się stało.

Z tego co zrozumiałam firma chce sięz nami dogadać, ale szczerze mówiąc nie wiem na czym miałoby to polegać.
Jak powinnam to załatwić?
Czy mogę dochodzić odszkodowania z mojego ubezpieczenia na życie ( zakładowe) w PZU?
anula1300 jest off-line  
22-08-2013, 07:52  
karambol
Stały bywalec
 
karambol na Forum Prawnym
 
Posty: 8.118
Domyślnie RE: spadły na mnie meble kuchenne

Możesz dochodzić odszkodowania ze swojego ubezpieczenia za szkody na ciele i z OC tej firmy za szkody na ciele i za szkody materialne, tylko że z OC trzeba udowodnić winę sprawcy.
karambol jest off-line  
22-08-2013, 09:24  
anula1300
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: spadły na mnie meble kuchenne

jakie to muszą być dowody?
anula1300 jest off-line  
22-08-2013, 10:37  
Munir
Stały bywalec
 
Posty: 759
Domyślnie RE: spadły na mnie meble kuchenne

Musisz udowodnić, że szafki spadły na Ciebie z winy sprzedającego (że zostały źle zamontowane).
Munir jest off-line  
22-08-2013, 18:01  
anula1300
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: spadły na mnie meble kuchenne

mam je przesłuchać?
anula1300 jest off-line  
22-08-2013, 18:37  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: spadły na mnie meble kuchenne

Nie musisz „przesłuchiwać” szafek wystarczy jak opisując zdarzenia nie zachowasz się jak typowa blondynka z męskich dowcipów i nie napiszesz tego, co nam napisałaś: „W szafkach miałam dużo szkliwa, kryształów” oraz „trzymałam tam niewielki garnek z olejem do frytek”. Oczywiście według twojej oceny „Szafki nie były przeładowane”, więc wystarczy udowodnić wadliwą ich konstrukcję lub zamontowanie. Jeśli jednak przechowywałaś w tych szafkach dodatkowo wszystkie otrzymane od teściowej weki i zaprawy oraz 20 kilo ziemniaków z działki to trudno będzie to udowodnić.

Po co trzymałaś te kryształy są już dawno niemodne a ważą „tony”?
 
22-08-2013, 19:31  
anula1300
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: spadły na mnie meble kuchenne

Ale skoro wg Twojej oceny zachowałam się jak typowa blondynka, to jak niby mam to cofnąć? Masz na zbyciu wehikuł czasu w rozsądnej cenie ? Spadły na Ciebie szafki ze szkła, żeby wiedzieć jaki to szok ?
Z resztą nieważne, nie jestem aż tak "blondynkowata" ( jednak nie wstydzę się przyznać, żę noszę blond ), żeby wkładać weki i inne ciężkie rzeczy do szafek powieszonych na ściance z karton-gipsu ( nie nośnej)
Po za tym -szafki nie były przeładowane, nie tylko wg mojej oceny- panowie od mebli mogli dzisiaj obejrzeć co w nich było, bo wrzuciłam wszystko do worków. Zabrali resztki z tych szafek co spadły, spisali straty i za dwa tygodnie mają mi to przywieźć nowe i zamontować.
Zamontować tak by nie spadły.
Według mojej oceny nie mam czego udowadniać odnośnie złego montażu mebli: 1.mam fakturę na montaż, 2. firma przyjechała i zabrała meble do reklamacji ( na swój koszt).
Twoje uwagi na temat modnego/lub nie wyposażenia szafek są co najmniej niskie. Tak jak picie świetnej domowej nalewki w kieliszku z Ikei.
Skoro tylko tego typu porady mogę znaleźć na tym forum, to dzięki - daruję sobie.
anula1300 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Reklamacja - meble kuchenne na wymiar (odpowiedzi: 31) Witam Podpisałem umowę na montaż mebli kuchennych. Montaż rozpoczął się tydzień temu, ale do dnia dzisiejszego nie został ukończony z powodu szeregu...
§ Meble kuchenne (odpowiedzi: 4) Dzień dobry, prosiłabym o radę odnośnie poniższej sytuacji w której jestem obecnie. W czerwcu podpisałam umowę z firmą projektującą i montującą...
§ prośba o poradę meble kuchenne (odpowiedzi: 2) Witam, proszę o poradę dot. przysługujących nam praw konsumenckich oraz czy możemy się domagać poprawy usługi związanej z wykonaniem mebli...
§ przystanek na mnie spadł (odpowiedzi: 2) Nie wiem do końca, czy to właściwy dział, ale dziś spadł na mnie słupek z przystanku, ten na którym jest tablica z narysowanym tramwajem i rozkład...
§ Towar niezgodny z umową - meble kuchenne (odpowiedzi: 4) Witam, montują mi właśnie meble w kuchni.. juz pomijam fakt ze po terminie i z wielką łaską, ale kwestia dotyczy tego że w umowie w specyfikacji...
§ Meble kuchenne (odpowiedzi: 3) WITAM W DN.21.11.O9 R.PODPISAŁAM UMOWĘ Z FIRMĄ UNIVERPOL EU. NA WYKONANIE KUCHNI POD ZABUDOWĘ!! UMOWA ZOSTAŁA SPORZADZONA NIE KOMPLETNIE,W CZYM...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.