Błąd lekarza a OC medyczne - Forum Prawne

 

Błąd lekarza a OC medyczne

Drodzy, w styczniu br podczas wizyty u dermatologa zostały mi usunięte ciekłym azotem zmiany (ponoć trądzikowe) w ilości masakrycznie dużej, lekarz był strasznym gburem, ale niestety na pozycji. Dalszych zaleceń nie było, odesłał mnie dodomu ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
09-10-2013, 09:06  
Pietrycja
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Błąd lekarza a OC medyczne

Drodzy,

w styczniu br podczas wizyty u dermatologa zostały mi usunięte ciekłym azotem zmiany (ponoć trądzikowe) w ilości masakrycznie dużej, lekarz był strasznym gburem, ale niestety na pozycji. Dalszych zaleceń nie było, odesłał mnie dodomu twierdząc, że nic mi nie będzie poza drobnym zaczerwienieniem ! BZDURA, pojawiły się rany poparzeniowe, które nie chciały się goić (cała twarz, mam zdjęcia), zaleczyłam to w prywatnej klinice, wystosowałam pismo roszczeniowe do kliniki, w której doktor pracuje, oczywiście ubezpieczyciel kliniki się wypiął twierdząc, że doktor zatrudniony jest na zasadzie zlecenia, czyli świadczy im usługi i co za tym idzie, posiada swoją polisę, której numer dostałam. Wszczęłam równolegle sprawę pko niemu w Izbie Lekarskiej, podczas jego zeznań okazało się, że jest w posiadaniu opinii biegłego w mojej sprawie, w której stroną nie był ( klinika i ja ) to były strony post. w zakładzie ubezpieczeń, skierowałam pytanie do kliniki dlaczego została mu udostępniona opinia, o której nawet nie wiedziałam ?! Do dnia dzisiejszego nie dostałam odpowiedzi, nie wiem jaki krok mam dalej uczynić i czy mogli mnie nie poinformować o tej opinii, jeżeli tak to kurde dlaczego? Co za chory kraj. Dziękuję za odpowiedź.
Pietrycja jest off-line  
10-10-2013, 09:10  
Pietrycja
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Błąd lekarza a OC medyczne

witam, chyba w tym temacie nie ma chętnych do dyskusji ?
Pietrycja jest off-line  
07-11-2013, 13:39  
jowhanna
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Błąd lekarza a OC medyczne

WSPÓŁCZUJE Boże, że też tacy lekarze chodzą po świecie i zajmują się ludźmi!!! To straszne. Lekarz ma leczyć, a nie szkodzić pacjentowi :/ Sprawa wydaje mi się o tyle trudna, że każdy umywa ręce i odsyła Cię z miejsca w miejsce.... Korzystałaś z jakiś porad prawnych? Pytam, bo jakiś czas temu też byłam w podobnej sytuacji i próbowałam sama coś zdziałać bezskutecznie. Teraz jest tyle przepisów, paragrafów i kruczków że zwykły człowiek się w tym nie połapie. Będą go tak odsyłać z miejsca w miejsce i nic nie załatwi. Kiedy to zrozumiałam to szybko wyszukałam sobie, gdzie mieszkam, adwokata który zajmuje się sprawami odszkodowań za błędy lekarskie. Pamiętaj, to WAZNE żeby kancelaria z kórej korzystasz miała doswiadczenie w temacie. Do rzeczy, współpracowałam z ***moderacja***. Pan adwokat świetnie sobie poradził, kasa z odszkodowania jest już na moim koncie. Mówię ci, bierz adwokata i WALCZ!

*proszę zapoznać się z regulaminem forum!
Akrobatka
jowhanna jest off-line  
26-03-2014, 18:31  
sml
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Błąd lekarza a OC medyczne

Witam,

z tego co zrozumiałem, opinia medyczna sporządzona była na potrzeby postępowania przed komisją lekarską. Jeżeli zawiadomienie dotyczyło konkretnego lekarza, a rozumiem, że tak właśnie było, należy stwierdzić, że był on stroną w tym postępowaniu, toteż miał prawo zapoznać się z opinią.

Doświadczenie wskazuje, że orzeczenia komisji lekarskiej nie zawsze ( rzadko) znajdują pełne potwierdzenie w postępowaniu sądowym. Pierwszą rzeczą jaką powinna Pani zrobić to 1. Konsultacja z profesjonalistą - prawnikiem - ale proszę mieć na uwadze, że prawnik to nie lekarz i nie ma wiedzy specjalistycznej. Jeżeli powie Pani, że chce walczyć - walka zostanie w Pani imieniu podjęta. Dlatego warto uzyskać opinię medyczną. Ważne ale opinia była rzetelna - lepiej, aby okazało się, iż lekarz nie zawinił, niż uzyskać super korzystną opinię, a później zdziwić się w sądzie. Dysponując obiektywną i niezależną opinią można podjąć decyzję, czy warto rozpoczynać proces sądowy. Nie będę rozwijał szeregu dalszych zagadnień z uwagi na bardzo skąpy stan faktyczny, w razie potrzeby proszę o kontakt na prv - postaram się pomóc - i żeby nie było nie jest to post z serii proszę o kontakt za $ powiem co dalej.
sml jest off-line  
26-03-2014, 18:52  
Akrobatka
Moderator
 
Akrobatka na Forum Prawnym
 
Posty: 5.825
Domyślnie RE: Błąd lekarza a OC medyczne

Jak na forum się nie da, to się pomożemy stąd wypisać. Żeby była jasność.
Akrobatka jest off-line  
26-03-2014, 19:41  
sml
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Błąd lekarza a OC medyczne

Wspaniała odpowiedź Pani Moderator. Myślę, że dobrym ruchem było jej zarchiwizowanie, żeby móc w przyszłości wskazać zaangażowanie w rozwój forum i wspieranie użytkowników.
Tutaj pojawia się pytanie, dlaczego na forum coraz mniej jest profesjonalnych odpowiedzi i coraz więcej odpowiedzi na zasadzie - bo kiedyś czytałem taki art w kodeksie to go wkleję i może będzie pasował.

Zwracam uwagę, że nie zgadzam się z ostrzeżeniem w związku z naruszeniem §10 regulaminu, ale mniejsza z tym.

Pozdrawiam Panią Moderator, której komentarze przywołują w pamięci dawne lata i czas spędzony w dziekanacie
sml jest off-line  
28-03-2014, 15:18  
Akrobatka
Moderator
 
Akrobatka na Forum Prawnym
 
Posty: 5.825
Domyślnie RE: Błąd lekarza a OC medyczne

Niezły tupet, jak na kogoś, kto napisał 7 postów, w tym dwa kilka lat temu (prośba o pomoc), dwa z propozycjami podzielenia się wiedzą na PW i jeden zbędny.
Nie zgadzam na to, żeby regulamin forum był łamany i następną propozycję pomocy poza forum przypłacisz banem. Tyle na ten temat. EOT.
Akrobatka jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ubezpieczenie medyczne (odpowiedzi: 2) Witam Od jakiegos czasu korzystam z prywatnego ubezpieczenia medycznego, wszystko było bardzo fajnie do czasu. Mam na głowie 3 kaszaki, zakres...
§ Zdarzenie medyczne (odpowiedzi: 5) W lutym trafiłem do szpitala z raną otwartą nadgarstka, zaszyto ranę nie wykonując żadnych badań mimo że wspominalem lekarzowi o drętwiejących...
§ Prawo medyczne (odpowiedzi: 7) Witam, czy ktoś mógłby polecić publikacje do prawa medycznego? Książki, artykuły, cokolwiek : )
§ prawo medyczne (odpowiedzi: 3) Witam. Jak wielu ludzi na tym forum studiuję prawo. Zaczynam myśleć o mojej przyszłości związanej z tymi studiami. Zainteresowało mnie prawo...
§ złożenie skargi na lekarza przez innego lekarza (odpowiedzi: 1) Witam! Mam taki problem i bardzo proszę o pomoc: Jestem lekarzem i obecnie odrabiam staż podyplomowy, co prawda jestem już prawie na ukończeniu...
§ Gwarancja na usługi medyczne (odpowiedzi: 4) Dzień dobry, Córka ma jakieś uczulenie czy coś na rączce. Poszedłem z nią do lekarza. Ten popatrzał, pomyślał i przepisał maść. Skasował 150zł....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:41.