prośba UFG - Forum Prawne

 

prośba UFG

Witam! Otrzymałam dzisiaj pismo z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Treść pisma brzmi następująco: "W związku z toczącym się postępowaniem likwidacyjnym UFG zwraca się z prośbą o przesłanie informacji (polisy), w jakim zakładzie ubezpieczeń miała Pani zawartą ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
12-11-2014, 22:58  
Felicja2
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie prośba UFG

Witam!

Otrzymałam dzisiaj pismo z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Treść pisma brzmi następująco: "W związku z toczącym się postępowaniem likwidacyjnym UFG zwraca się z prośbą o przesłanie informacji (polisy), w jakim zakładzie ubezpieczeń miała Pani zawartą polisę ubezpieczenia OC na pojazd (tu marka i numery rejestracyjne). Nadmieniamy, że w systemie CEPIK na dzień zdarzenia figuruje Pani jako właściciel pojazdu. Jeżeli sprzedała Pani pojazd to prosimy o przesłanie umowy sprzedaży i informacji, gdzie było zawarte ubezpieczenie OC. W przypadku braku odpowiedzi w ciągu 7 dni od otrzymania pisma UFG uzna, że na dzień zdarzenia nie posiadała Pani ubezpieczenia OC i rozpatrzy roszczenia poszkodowanego." W lipcu 2000 r. doszło do wypadku komunikacyjnego. Sprawcą wypadku był jeden z kolejnych właścicieli pojazdu. Sprzedałam auto przed zaistnieniem omawianego zdarzenia. Niestety, po tylu latach nie posiadam ani umowy sprzedaży ani polisy ubezpieczeniowej za okres, w którym byłam właścicielką. Umowa ubezpieczenia OC była zawarta przeze mnie w PZU. Nie wiem jak długo zakład ubezpieczeń ma obowiązek archiwizowania polis, ale minęło 14 lat i pewnie już nie mają żadnej wzmianki o zawartej umowie ubezpieczenia.Co odpisać UFG?
Felicja2 jest off-line  
13-11-2014, 06:20  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: prośba UFG

Tak czy siak to ty musisz udowodnic, ze sprzedalas pojazd bo obecnie figurujesz jako wlasciciel.
Dlatego np. po sprzedazy to twoim obowiazkiem bylo poinformowac ubezpieczyciela o zmianie wlasciciela.
Powodzenia w odszukiwaniu nabywcy.
 
13-11-2014, 10:44  
szorstkiuser
Początkujący
 
Posty: 21
Domyślnie RE: prośba UFG

Proponuję w tej sytuacji poprosić o zaświadczenie przebiegu ubezpieczenia OC w PZU S.A.
Powoli myślę, że pójdziesz z sprawą do przodu.
szorstkiuser jest off-line  
13-11-2014, 11:16  
Zanthius
Stały bywalec
 
Posty: 1.705
Domyślnie RE: prośba UFG

Zaświadczenie w niczym nie pomoże. Być może zaniosłaś umowę do wydziału komunikacji i jakimś cudem mają ją w archiwum.
Zanthius jest off-line  
13-11-2014, 13:22  
Colicab
Użytkownik
 
Posty: 227
Domyślnie RE: prośba UFG

7 dni? Troszkę krótki termin dają.
Colicab jest off-line  
13-11-2014, 14:35  
Felicja2
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: prośba UFG

Czy postępowanie likwidacyjne w ogóle może trwać 14 lat? Kiedy sprawa może ulec przedawnieniu? Trudno mi uwierzyć w to, że po 14 latach UFG informuje o toczącym się postępowaniu likwidacyjnym. Przez 14 lat nic mi nie było wiadomo o sprawie (żadnych pism etc.).
Felicja2 jest off-line  
13-11-2014, 17:57  
Anna P.
Przyjaciel forum
 
Anna P. na Forum Prawnym
 
Posty: 1.983
Domyślnie RE: prośba UFG

Nie jest powiedziane, że to postępowanie likwidacyjne trwa 14 lat. bardzo możliwe, a w zasadzie pewne, że dopiero po 14 latach sprawa została zgłoszona do UFG. Jeżeli zdarzenie było zakwalifikowane jako przestępstwo, to przedawnienie wynosi 20 lat.
Bardzo często kancelarie odszkodowawcze odkopują takie takie stare sprawy, w których po tak długim czasie trudno jest ustalić ubezpieczyciela pojazdu sprawcy i wtedy sprawy trafiają do UFG.

Napisz do UFG, że samochód sprzedałaś, postaraj się też o zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia, to być może sprawy nie załatwi, ale jakoś tam ich ukierunkuje na dalsze działania. W każdym razie napisz do UFG wszystko, co wiesz o losach samochodu i jego ubezpieczeniu; brak odpowiedzi będzie działać na Twoją niekorzyść.

UFG z pewnością prowadzi wszechstronne poszukiwania ubezpieczyciela tego samochodu, bo zależy im na tym, żeby nie płacić, jeśli nie będą musieli, i każda wskazówka ich ucieszy.
Anna P. jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Prośba o skrócenie kary więzienia do prezydenta RP - prośba o pomoc (odpowiedzi: 4) Witajcie, potrzebuje pomocy osob empatycznych, chetnych do pomocy i znajacych sie na prawie;) Mam znajomego w więzieniu. Chłopak jest...
§ Prośba. (odpowiedzi: 4) Witam,mam pytanie z dniem 01 01 2013 przechodzę na emeryturę,i czy należy mi się ekwiwalent za urlop ,jeżeli tak to czy za przepracowane...
§ Prośba o wzór pisma do banku z prośbą o rozłożenie kredytu na raty (odpowiedzi: 2) Witam, Czy ktoś mógłby mi napisać wzór pisma do banku - prośba o rozłożenie zaległego debetu na raty. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
§ Prośba o spłate długu (odpowiedzi: 2) Witam... Mam własną firmę, spedycyjno transportowa, klient poprosil mnie o wykonanie uslugi, w sumie kilku uslug, za co nie raczyl zaplacic i tak...
§ Prośba (odpowiedzi: 1) Szukałem jakiegoś forum, gdzie można liczyć na pomoc ze strony poważnych użytkowników... wydaje mi się, że to forum jest odpowiednie. Więc...
§ Mam prośbę!! (odpowiedzi: 2) Potrzebuję napisać wniosek w sprawie wyrobienia paszportu czy mógłby ktoś mi pomóc go napisać bo nie znam się na prawie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:08.