PZU P Plus - Karencja na urodzenie dziecka 6 czy 9 miesięcy - Forum Prawne

 

PZU P Plus - Karencja na urodzenie dziecka 6 czy 9 miesięcy

Witam Jestem ubezpieczony w ramach umowy zbiorowej w PZU typ P PLUS. Płacę normalną składkę bez dodatku na urodzenie dziecka. Obowiązuje mnie okres karencji bo zwlekałem więcej niż 3 miesiące od daty zatrudnienia z decyzją ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele

Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
10-06-2009, 17:49  
pawel123456
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie PZU P Plus - Karencja na urodzenie dziecka 6 czy 9 miesięcy

Witam

Jestem ubezpieczony w ramach umowy zbiorowej w PZU typ P PLUS. Płacę normalną składkę bez dodatku na urodzenie dziecka. Obowiązuje mnie okres karencji bo zwlekałem więcej niż 3 miesiące od daty zatrudnienia z decyzją o ubezpieczenia. Ale:

1. wg. OWU PTGP 31 okres karencji wynosi 6 miesięcy

2. wg. "OWU UDGP30 na wypadek urodzenia się dziecka" okres karencji wynosi 9 miesięcy.

Oczywiście syn urodził się o 9 dni za wcześnie i PZU odmówiło mi wypłaty świadczenia.

Moje pytania:

1. Czy wybierając dodatkowe ubezpieczenie na wypadek urodzenia się dziecka wydłużamy sobie automatycznie okres karencji licząc na wyższe niż z tyt. zwykłego ubezpieczenia świadczenie?

2. Czy może w okresie między 6 a 9 miesięcy dostaje się niższe (ale jednak jest) świadczenie bo to z dodatkowego ubezpieczenia jeszcze mnie nie obejmuje?

3. Czy może podstawowe ubezpieczenie P Plus nie obejmuje urodzenia dziecka więc i tak obejmuje mnie okres karencji z opcji dodatkowej ?
pawel123456 jest off-line  
11-06-2009, 07:34  
wiolka123
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: PZU P Plus - Karencja na urodzenie dziecka 6 czy 9 miesięcy

Ogólne warunki dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek urodzenia dziecka:
§ 14
W ubezpieczeniu ma zastosowanie karencja w przypadkach
i na zasadach analogicznych jak w ubezpieczeniu
podstawowym
, z tym że okres karencji wynosi:
1) 9 miesięcy od początku odpowiedzialności —
w przypadku urodzenia się dziecka,
2) 6 miesięcy od początku odpowiedzialności —
w przypadku urodzenia martwego dziecka.
Także karencja moim zdaniem jest w obydwu przypadkach, z tym że w podsawowym ubezpieczeniu świadczenie wynosiłoby 20%, a w dodatkowym 100%
wiolka123 jest off-line  
11-06-2009, 18:43  
pawel123456
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: PZU P Plus - Karencja na urodzenie dziecka 6 czy 9 miesięcy

Dziękuje bardzo za post.

Tak więc czy w przypadku wystąpienia zdarzenia po 6 miesiącach (a przed 9 miesiącami) karencji dostaje chociaż te 20 % czy nie dostaje nic?

Narodziny były o 9 dni za wcześnie tzn. karencja 9 miesięczna była do 31 maja a narodziny były 22 maja.

PS Skąd te 20 i 100 % chętnie poczytam paragrafy.
pawel123456 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Dodatkowe ubezpieczenie grupowe na wypadek urodzenia dziecka - karencja - odmowa (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie, Zakładam temat na forum, gdyż spotkała mnie nietypowa sprawa. Jestem pracownikiem pewnej firmy, która daje możliwość swoim...
§ urodzenie martwego dziecka przed wcześnie w 6 miesiącu ciazy (odpowiedzi: 2) Witam piszę w sprawie jak dziecko urodzi się martwe między 5 a 6 miesiącem ciąży czy szpital podaje w tedy do USC czy nie podaje bo jeśli szpital...
§ urodzenie dziecka (odpowiedzi: 1) Witam , Jestem zaoczną studentką ktora pracuje na umowę zlecenie, z racji tej jestem ubezpieczona przy rodzicach, a z tytulu umowy zlecenia...
§ Urodzenie dziecka a wolne dla taty dziecka (odpowiedzi: 1) Witam Serdecznie! Bardzo proszę o pomoc w usystematyzowaniu wiedzy na temat wolnego dla męża po porodzie - zaczynam się bowiem gubić :-) Jak to...
§ Opłata za urodzenie dziecka (odpowiedzi: 6) Witam! Mam następujący problem: żyłem kiedyś z kobietą, lecz rozstaliśmy się. Po pewnym czasie okazało się, że jest w ciąży. Dowiedziałem się, że...
§ urodzenie dziecka (odpowiedzi: 6) Witam, mam pytanie odnośnie ubezpieczenia. Jeżeli jeszcze studiuję i jestem ubezpieczona u mojego taty w pracy to czy jesli urodzilam dziecko...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.