Odszkodowanie po śmierci - Forum Prawne

 

Odszkodowanie po śmierci

Dzień dobry, Nie mogłam znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc. Mój tato miał raka, przebywał też na OIOMIE i jeździł często do szpitala z powodu chorób. Chciał uzyskać ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
28-10-2020, 22:49  
Moti
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Odszkodowanie po śmierci

Dzień dobry,
Nie mogłam znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Mój tato miał raka, przebywał też na OIOMIE i jeździł często do szpitala z powodu chorób. Chciał uzyskać odszkodowanie (z racji posiadania takiego NNW) - udało mu się tylko otrzymać za przebywanie w szpitalu z racji choroby. Nie przyjęli mu jednak wniosku w związku z chorobą nowotworową, ponieważ pomimo jednoznacznego określenia tej choroby (posiadał dokumenty z podpisami i pieczęciami + badania potwierdzające) - stwierdzili, że musi im dostarczyć jakieś jeszcze badanie.... Niestety w międzyczasie tato miał przeszczep i zmarł nie otrzymując żadnej wypłaty z racji choroby lub przebywania na OIOMIE.
Moje pytanie brzmi: Czy moja mama jako Uposażona (i posiadająca też polisę) może otrzymać coś z racji choroby przed śmiercią męża?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Moti jest off-line  
29-10-2020, 10:55  
gryffinian
Przyjaciel forum
 
gryffinian na Forum Prawnym
 
Posty: 17.663
Domyślnie RE: Odszkodowanie po śmierci

To powinno wynikać z zapisów umowy z ubezpieczycielem.


Cytat:
stwierdzili, że musi im dostarczyć jakieś jeszcze badanie...
A jakie?
gryffinian jest off-line  
29-10-2020, 13:01  
KJ8
Użytkownik
 
Posty: 229
Domyślnie RE: Odszkodowanie po śmierci

Z badań pewnie hist-pat
KJ8 jest off-line  
06-11-2020, 21:38  
Moti
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Odszkodowanie po śmierci

Cytat:
A jakie?
Biopsje - niestety tego doczekał się dopiero po śmierci...
Miał za to dużo innych, brał chemię, ale to było za mało dla ubezpieczyciela.

Na szczęście Pani z urzędu pomogła w rozwiązaniu sprawy i prawdopodobnie mama otrzyma (albo raczej tato pośmiertnie) zwrot ubezpieczenia za: chorowanie na raka, przebywanie w szpitalu po operacjach oraz pobyt na OIOMIE..
Moti jest off-line  
07-11-2020, 00:33  
KJ8
Użytkownik
 
Posty: 229
Domyślnie RE: Odszkodowanie po śmierci

Pani z urzędu?
KJ8 jest off-line  
08-11-2020, 11:45  
Moti
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Odszkodowanie po śmierci

Cytat:
Napisał/a KJ8 Zobacz post
Pani z urzędu?
Już nie chciałam rozwijać tematu. 'Pani z USC', ponieważ wiele osób ma podobne problemy i najwyraźniej się zna. Poradziła jakie dokumenty dodatkowo przedstawić pani z Ubezpieczeń. Dzięki czemu na każde "Na pewno nie ma Pani tego dokumentu więc niestety..." była odpowiedź "A mam" .
Teraz czekamy na decyzje i dalsze informacje. Dobrze, że to nie przepada po śmierci w przypadku tego ubezpieczenia z PKO.
Pieniądze nie są (nie powinny być) ważne, gdy ktoś umiera.. ale mama zostaje z połową tego co mieli razem więc chociaż tyle można zrobić na ciężkie dalsze życie.
Moti jest off-line  
09-11-2020, 18:07  
KJ8
Użytkownik
 
Posty: 229
Domyślnie RE: Odszkodowanie po śmierci

Powodzenia w uzyskiwaniu należnego świadczenia.

Pytałem o urząd, bo myślałem, że rzecznik finansowy do czegoś się przydał
KJ8 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ odszkodowanie po śmierci (odpowiedzi: 5) Witam. Niedawno zmarła moja babcia, mama mojej mamy. (Moja mama nie żyje od wielu lat). Czy po śmierci babci, mi jako wnuczce należy mi się...
§ odszkodowanie po śmierci męża (odpowiedzi: 1) Witam Mój mąż zginął w wypadku samochodowym,którego był sprawcą.Czy mi jako osobie najbliższej przysługuje jakiekolwiek odszkodowanie? Mąż miał...
§ Odszkodowanie po śmierci (odpowiedzi: 3) Witam Czy byłej żonie (emerytce) należy się jakiekolwiek odszkodowanie z tytułu śmierci małżonka?
§ Odszkodowanie po śmierci za N.W. z PZU (odpowiedzi: 1) Niedawno zmarła nasza mama. Była ubezpieczona w PZU. Uległa wypadkowi w domu, albo została pobita przez n.spr.-policja zawaliła ślady. Połamane kości...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.