Szkoda parkingowa - Forum Prawne

 

Szkoda parkingowa

Dobry Wieczór wszystkim. Chciałabym się poradzić, co mogę zrobić w pewnej kwestii, a mianowicie.. w dniu dzisiejszym niestety, chcąc zaparkować uszkodziłam czyjś samochód. Z racji, że jestem osobą uczciwą i zdaję sobie sprawę z tego, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Ubezpieczenia - polisy, ubezpieczyciele


Odpowiedz
 
16-11-2020, 21:52  
Ania7x
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Szkoda parkingowa

Dobry Wieczór wszystkim.
Chciałabym się poradzić, co mogę zrobić w pewnej kwestii, a mianowicie.. w dniu dzisiejszym niestety, chcąc zaparkować uszkodziłam czyjś samochód.
Z racji, że jestem osobą uczciwą i zdaję sobie sprawę z tego, że za swoje czyny trzeba odpowiadać, zostawiłam za wycieraczką samochodu kartkę, na której zostawiłam swój numer telefonu, oraz informację, że to ja odpowiadam za uszkodzenie samochodu. Czekałam na miejscu zdarzenia na właściciela drugiego pojazdu ponad godzinę, niestety bez skutku. Zwykły parking na świeżym powietrzu, brak jakiejkolwiek możliwości kontaktu z właścicielem prócz zostawienia stosownej kartki za wycieraczką.
Zdarzenie miało miejsce o godzinie 13:30, od tego momentu nie dostalam jeszcze telefonu zwrotnego.. Godzina praktycznie 22.
Jest to pierwsza taka sytuacja w moim życiu, naczytałam się na forach, że czasem zostawienie kartki nie wystarcza, że i tak można zostać posądzonym o ucieczkę z miejsca zdarzenia.. Zatem mam kilka pytań.
Co mogę jeszcze w takiej sytuacji zrobić? Jeżeli poszkodowany w ciągu dalszym się ze mną nie skontaktuje? Niestety nie posiadam numerów rejestracyjnych owego pojazdu (nie pomyślałam, tak, jak wyżej wspomniałam pierwszy raz w życiu zrobiłam taką manianę..)
Przeczytałam też, że można zawiadomić ubezpieczyciela, ale czy to coś pomoże, jeżeli nie posiadam numeru rejestracyjnego?
Czy zostaje opcja już tylko udania się na komisariat policji i poinformowanie o owym fakcie?
Powiem szczerze, że jestem zaniepokojona tak długim brakiem odzewu ze strony poszkodowanego..
Dziękuję Wszystkim za odpowiedź z góry, a jeśli pytanie znajduje w niewłaściwym wątku- przepraszam.
Ania7x jest off-line  
17-11-2020, 22:31  
motyllla90
Użytkownik
 
Posty: 48
Domyślnie RE: Szkoda parkingowa

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, nie stresuj się. Będziesz się stresować jak przez trzy lata przyjedzie ci wykupywać droższe OC, a na razie czekaj na telefon chociaż:
1. Monitoring. Był? Nie było? Nie zauważyłaś?
2. Ubezpieczyciela nie informuj, nic ci to nie da bo nie masz danych drugiego auta.
3. Policji też na razie nie zawracaj głowy.

Duży plus za zostawienie kartki.
motyllla90 jest off-line  
17-11-2020, 22:40  
Ania7x
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a motyllla90 Zobacz post
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, nie stresuj się. Będziesz się stresować jak przez trzy lata przyjedzie ci wykupywać droższe OC, a na razie czekaj na telefon chociaż:
1. Monitoring. Był? Nie było? Nie zauważyłaś?
2. Ubezpieczyciela nie informuj, nic ci to nie da bo nie masz danych drugiego auta.
3. Policji też na razie nie zawracaj głowy.

Duży plus za zostawienie kartki.
Dziękuję za odpowiedź.Poszkodowany już się skontaktował ze mną (na szczęście trafiłam na w porządku człowieka) .. co do stresu pierwsza taka sytuacja, może faktycznie zbyt emocjonalnie do tego podeszłam, ale cóż poradzić..
Co do OC, takie powiedzenie "za błędy trzeba płacić" w tym przypadku dosłownie- trudno, bywa, mi zależało jedynie na tym, aby sprawa została załatwiona tak, jak należy i nie mieć większych nieprzyjemności niż to konieczne.
Na przyszłość (chociaż mam szczerze nadzieję, że jednak więcej taka sytuacja się nie powtórzy ) będę spokojniejsza.
Pozdrawiam i miłego wieczoru
Ania7x jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ szkoda parkingowa (odpowiedzi: 4) Witam 28.03.2018 na parkingu ktoś uszkodził mi samochód ,prawdopodobnie zderzakiem . Sprawa zgłoszona na policję . Sprawca uciekł ale na parkingu...
§ szkoda parkingowa (odpowiedzi: 0) W jaki sposób można dochodzić swoich praw w takiej sytuacji : Samochód zostawiam od 2 lat na parkingu strzezonym. Nie jest monitorowany. Dzisiaj po...
§ Szkoda parkingowa (odpowiedzi: 2) Witam, Kilka tygodniu temu wyjeżdżając z parkingu uszkodziłem samochód obok. Zostawiłem za wycieraczka swój numer telefonu z prośbą o kontakt....
§ Szkoda parkingowa (odpowiedzi: 5) Witam!! Kilka dni temu wyrządzono mi szkodę parkingową. Sprawca uszkodził mi praktycznie cały tył auta i uciekł z miejsca zdarzenia. Podejrzany o to...
§ Szkoda parkingowa (odpowiedzi: 6) Niedawno miałam dość nieprzyjemne przejście z sąsiadem. Dzieci bawiące się na dworze przybiegły z informacją, że jego niepełnoletni syn wraz z...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.