Bardzo ważne pytanie! Proszę i pilną pomoc. - Forum Prawne

 

Bardzo ważne pytanie! Proszę i pilną pomoc.

Dobry wieczór, mam 20 lat i zdecydowałem się na pracę poprzez Agencję Pracy Tymczasowej Leasing Team. Pracuję od 6ego lipca br., przy czym umowa wygasa 31 sierpnia. Miejscem mojej pracy jest Poczta Polska, gdzie moimi ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Umowy zlecenia i o dzieło


Odpowiedz
 
15-08-2010, 21:05  
adorable
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Bardzo ważne pytanie! Proszę i pilną pomoc.

Dobry wieczór,

mam 20 lat i zdecydowałem się na pracę poprzez Agencję Pracy Tymczasowej Leasing Team. Pracuję od 6ego lipca br., przy czym umowa wygasa 31 sierpnia.

Miejscem mojej pracy jest Poczta Polska, gdzie moimi zadaniami są: roznoszenie listów ekonomicznych, poleconych, a ponadto sortowanie przesyłek oraz wypełnianie dokumentów.

Jest to Umowa Zlecenie.

Na Poczcie Polskiej pracuję dziennie od godziny 7.00 nawet do godziny 20.00-21.00. Wykonuję jednak swoje obowiązki należycie.

Dowiedziałem się od Pana Kierownika, że na liście obecności mam wpisywać godzinę przyjścia, przy czym wynagrodzenie będzie mi się liczyło od godz. 9.00. Czas poniżej 9.00 nie jest liczony.

*** Moje pytanie...

Czy należy mi się zapłata za nadgodziny? Naczytałem się wiele negatywnych opinii na temat tej firmy (Leasing Team) stąd takie pytanie do Państwa.

W umowie nie jest napisane w jakim wymiarze czasu pracy pracuję. Co do wynagrodzenia są tylko dwa punkty:

"6. Zleceniobiorcy za wykonanie czynności określonych w pkt. 1 przysługuje wynagrodzenie brutto w wysokości 6,00 zł (słownie: sześć złotych)/godzinę.

7. Wynagrodzenie godzinowe zostanie wyliczone na podstawie listy przepracowanych godzin zaakceptowanej i podpisanej przez strony. Lista przepracowanych godzin stanowi integralną część umowy. Niedostarczenie listy godzin w terminie do 3 dnia po miesiącu, w którym była realizowana umowa skutkuje rozwiązaniem umowy i utratą wynagrodzenia dla Zleceniobiorcy."

Sam już nie wiem co wiążą w sobie te 2 punkty, czy nie ma w nich jakiegoś "haczyka". Nie pisze, czy pracować będę 1/2, 3/4, czy 1/1 etatu. Nie jest także nic wspomniane o nadgodzinach. Pozostałe punkty to tylko kary jakie mogę otrzymać i nic poza tym.

Proszę o pomoc, bo czytałem też w sieci, że firma ta "wyzyskuje" gotówkę na swoich Pracownikach. W sensie, że nagle informuje ich, że płatne mają za 70h, mimo, że przepracują ich np. 110. Twierdzą, że posiadają limity miesięczne. Czy możliwe są takie limity?

Może ktoś się też informuje ile wynosi stawka netto z 6,00 zł brutto za godzinę? Nie pracuję gdzie indziej, nie uczę się, nie prowadzę działalności gospodarczej.

I co do Poczty Polskiej, czy należy mi się napój i posiłek? Chodzą po tyle godzin, praktycznie bywają dni, że pracuję od 7.00 do 21.00 i nie otrzymuję nic. Jedyne co dostałem do gaz pieprzowy, ale przecież to nie pożywienie.

Bardzo proszę o odp. czy należą mi się pieniążki za te nadgodziny?
adorable jest off-line  
15-08-2010, 22:00  
Rafał M
Stały bywalec
 
Posty: 1.993
Domyślnie RE: Bardzo ważne pytanie! Proszę i pilną pomoc.

Jeżeli w umowie jest ustalone wynagrodzenie godzinowe to zleceniodawca powinien zapłacić Panu za każdą faktycznie przepracowaną godzinę.
Rafał M jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Bardzo proszę o pilną pomoc (odpowiedzi: 10) Witam serdecznie, nadszedł czas żebym poprosiła o pomoc ponieważ mam możliwość poodkręcania kilku rzeczy ale zacznę od początku, będę wdzięczna o...
§ Bardzo ważne pytanie, proszę o pomoc. (odpowiedzi: 3) Witam. Sprawa ma się tak: piszę dość skomplikowaną pracę licencjacką na temat praw więźnia. Jeden podrozdział mojej pracy brzmi: UPRAWNIENIA...
§ pobicie bardzo proszę o pilną pomoc (odpowiedzi: 1) Witam. Moja sprawa miała miejsce na dyskotece. Gdy wracałem do domu zaczepił mnie pijany człowiek ok.28 lat na początku coś bluzgal na mój temat...
§ Bardzo proszę o pilną pomoc (odpowiedzi: 1) inny dział.
§ Proszę o bardzo pilną pomoc (odpowiedzi: 2) Dzisiaj odebrałem polecony z sądu w którym była informacja o wniesieniu oskarżenia przez firmę "Renoma" za jazdę na gapę. Mam im do zapłacenia ponad...
§ Bardzo proszę o pilną pomoc-poradę !!!!! (odpowiedzi: 2) Witam Państwa. Mam poważny problem a mianowicie chodzi o kradzież mojego auta z przed 8 miesięcy na terenie niemiec. Otóż pracowałem we firmie lkm...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.