Poszukuję porady Prawnej - Forum Prawne

 

Poszukuję porady Prawnej

Witam Potrzebuję rady , Pracowałem jako przedstawiciel handlowy w pewnej firmie od 1 października gdzie miałem szkolenie , prace zacząłem od 11 pracowałem do 10listopada (dnia wypłaty) tego dnia nie dostałem wypłaty tylko zostałem zwolniony ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Umowy zlecenia i o dzieło


Odpowiedz
 
20-11-2010, 12:46  
Gural
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Poszukuję porady Prawnej

Witam Potrzebuję rady ,
Pracowałem jako przedstawiciel handlowy w pewnej firmie od 1 października gdzie miałem szkolenie , prace zacząłem od 11 pracowałem do 10listopada (dnia wypłaty) tego dnia nie dostałem wypłaty tylko zostałem zwolniony dyscyplinarnie za złe wykonywanie poleceń.
Nie podobała mi się tamta praca więc odpuściłem. Na moje nieszczęście miałem Kolizje służbowym samochodem, gdzie podpisałem oświadczenie w razie wypadku z mojej winy ja ponoszę wszelkie koszta. Pracowałem na umowie o dzieło, aktualnie doszła do mnie informacja że szef chce założyć mi sprawę o odszkodowanie ? co mi grozi ? jakie mam prawa ? czy szef mógł nie wypłacać mi pieniędzy ? , dziękuje za odpowiedź Marcin
Gural jest off-line  
20-11-2010, 15:01  
esk10
Zbanowany
 
Posty: 1.640
Domyślnie RE: Poszukuję porady Prawnej

A jaką masz naprawde umowę na pismie?

Bo z tego co piszesz to umowa o dzieło a to nie praca wg. kodeksu pracy.

Przy czym jesli cie szkolili to raczej pod umowe o pracę.
Czy masz zaświadczenie z tego szkolenia, jakieś dowody,że byłes na tym kursie?
esk10 jest off-line  
20-11-2010, 15:26  
Gural
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Poszukuję porady Prawnej

Sorki pomyłka to jest umowa zlecenie. Nie nie mam nic takiego.
Gural jest off-line  
20-11-2010, 15:31  
Guardian Angel
Przyjaciel forum
 
Guardian Angel na Forum Prawnym
 
Posty: 6.731
Domyślnie RE: Poszukuję porady Prawnej

Zleceniodawca ma prawo domagać się odszkodowania za poniesione straty.
Pan jako zleceniobiorca ma prawo domagać się wynagrodzenia za wykonane zlecenie.

Tak jak wspomniał esk10, umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna
i przepisy KP nie mają zastosowania - polecam przeczytać: Art. 734-751 KC.

Pozdrawiam
Guardian Angel jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Potrzebuję porady prawnej. (odpowiedzi: 1) Chciałbym się zwolnić z pracy z dnia na dzień za porozumieniem stron, a nie mam takiej możliwości jakie kroki powinienem zrobić, aby się nakierować...
§ Potrzebuje porady prawnej. (odpowiedzi: 1) Witam wszystkich forumowiczów. Mam mały problem i nie wiem co z nim zrobić... Otóż to pewien chłopak zaczął pisać do mojej dziewczyny. Ona pisała...
§ Potrzebuję porady prawnej (odpowiedzi: 2) Zmarła żona wuja zostawiając po sobie zadłużenie w banku. Wuj nic nie wiedział o pożyczkach żony. Po jej śmierci przed notariuszem złożył wniosek o...
§ Ważne pilnie porady prawnej (odpowiedzi: 3) Witam chcę się dowiedzieć czy sędzia który wydał wyrok, ma prawo uczestniczyć w posiedzeniu zarządzenia wykonania tego wyroku?
§ Pilnie porady prawnej (odpowiedzi: 5) WITAM W 2007 wpadlem za handlowanie trawka...chcialem zarobic bo w domu byla trudna sytuacja finansowa, sie przyznałem do postawionego mi zarzutu i...
§ Potrzebuję porady prawnej (odpowiedzi: 2) W grudniu 2007 wspólnie z byłym mężem sporządziliśmy notarialną umowę podziału majątku w której na mnie zostały przeniesione wszelkie prawa do lokalu...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.